تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - گزارشی از همایش ازدواج: نگاهی نو، خانواده بهتر در تهران
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : دوشنبه 13 شهریور 1396
نظرات
گزارشی  از همایش خانواده بهتر در تهران
ازدواج: نگاهی نو

 
 متن سخنران حجت السلام والمسلمین خراسانی

موضوع:
علل تجرد دختران و زنان

جلسه با حضور تعداد قابل توجهی زنان و مردان فعال و دغدغه مند فرهنگی عرصه ازدواج و خانواده از فرهیختگان حوزه و دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین خراسانی ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه زهرا س با آمار زندگی های چندهمسری موجود، سخنرانی خود را شروع کرد.
ایشان تعداد افراد چند همسری در کشور را بیش از ۸۶ هزار دانست که در بسیاری از این خانواده ها فرزندان نخبه، تحصیل کرده، الگوهای دینی و انقلابی تربیت شده اند.

این کارشناس مطالعات و پژوهش های دینی، ابتدا شبهه رایج و فراگیر در خانواده های شیعی مخالف چند همسری را طرح و به برخی پاسخهای آن اشاره نمود.

این پژوهشگر مسائل دینی خانواده، بیان داشت که در خانواده های شیعه متداول است که برای فرار از سنت حسنه نبوی این شبهه را دست میگیرند که؛ چرا امام علی علیه السلام تا زمان حیات مبارک حضرت زهرا سلام الله علیها همسر دوم اختیار نکرد؟ پس هیچ مردی نباید تا زمانی که همسر اول در قید حیات است همسر دیگری بگیرد!
یا بیان شرک آلود " خدا یکی زن هم یکی" را طرح می کنند.

در پاسخ اشاره داشت:
اولا مقام والای عصمت و امامت قابل مقایسه با افراد بشر نیست و نباید بخاطر مقاصد خود مقام آنها را که تمام خلقت از نور وجودشان منشعب شده است مقایسه کنیم. و از طرفی جایگاه ولایت یک جایگاه خاص هست. اگر در زمان حیات آن بانوی عصمت و طهارت همسران دیگری به ازدواج حضرت امیر علیه السلام در می آمدند؛ حسنین ها و زینبین‌ها تکثیر میشدند که مایه اختلاف شدید و خونریزی های فراوان در بین امت میشد چون برای انتقال ولایت، جامعه دچار سکولاریزه کردن و کشکمش و سهم خواهی ولایت میشد. لذا باید ظرف ولایت واحد میبود.

از طرفی روایتی از امام صادق علیه السلام هست که خدای متعال امیر المومنین علیه السلام را در زمان حیات حضرت زهرا سلام الله علیها برای ازدواج مجدد منع کرد اما بعد از ایشان ازدواج هشتگانه داشتند.

از طرفی در زندگی معصومین استثنا هست که برای امت نیست. مثل اینکه زنان پیامبر بعد از پیامبر حق ازدواج نداشتند... یا اینکه پیامبر فقط میتوانست ۹ تا همسر همزمان داشته باشد ولی بقیه امت بیش از چهارتا برایشان حرام است.

از همه مهمتر اینکه حضرت زهرا سلام الله علیها قران ناطق بود. آیا میشود قبول کرد که ایشان آیه‌ی مبارکه‌ی سم سوره نساء را نپذیرفته باشد؟
در حقیقت با دستاویز قرار دادن نا آگاهانه این شبهه، به گونه ای توهین و تنزل شخصیت و شان عصمت و امامت را در اندیشه ناقص خود نسبت به این بزرگواران پرورش داده ایم که جامعه باید به خدا پناه ببرد.
باید بدانیم همه پیامبران خدا چند همسری داشتند همه ائمه بجز امام هادی و امام عسکر علیه السلام، آنهم بخاطر مسائل حصر و وضعیت اختناق، همه چند همسر بودند. امام حسین ع در کربلا چند همسر داشتند و ظاهرا همسری هم حامله بوده که فرزندش در سفر شام در شهر حلب سقط شده و به محسن سقط شده ابی عبدالله مشهور است و بارگاه منوری دارد که ملجأ آمال زائران حریم اهل بیت علیهم السلام است.
این کارشناس دینی اشاره کرد جامعه امروز ما در عرصه تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده و همچنین مساله بسیار مهم و حیاتی نظام اسلامی یعنی رشد جمعیت جوان کشور؛ نیاز به انقلاب داریم. نیاز به گفتمان داریم. انگلیس سالهاست در خصوص تغییر فرهنگ اسلامی ما کار می کند، اسرائیل، غرب به شدت روی اضمحلال خانواده ایرانی کار میکند. شبکه های اجتماعی رسالت تخریب خانواده ایرانی دارند، صاحب تلگرام میگوید ایرانی ها یه شیء مقدسی دارند به نام خانواده و مادر. باید آنرا نابود کنیم و من تمام تلاش خود را خواهم کرد.
متاسفانه طرح های فرهنگی ما زوال پذیرند و تاریخ مصرفشان زود تمام میشود. ولی طرح های دشمن طولانی مدت است. ما هم برای فرهنگ سازی تعدد نیاز به طرح چند ده ساله داریم. باید برای طولانی مدت فرهنگ سازی کنیم

این پژوهشگر فرهنگی اجتماعی افزود؛
اگر از سن 30 تا 50 سال خانم ها، و سن 30 تا 60 سال مردها، ازدواج صورت گیرد بطوریکه خوشبینانه هیچ مرد مجردی در ایران نداشته باشیم باز بیش 1میلیون زن مجرد بالای 30سال باقی می ماند و همه حق ازدواج و تشکیل خانواده دارند. همه متخصصین آمار و جامعه شناس و دغدغه مندان فرهنگی هم به این مساله واقفند اما گاهی فقط با آمارها بازی می شود که انگار هیچ مشکلی نداریم. واقعا مردم و مسئولین در برایر این مساله چه باید بکنند؟ برای نجات کشور از مفاسد جنسی و آرامش روحی و مدیریت شهوت رها شده بیش از ده سال عمر جوانهای– از 15 تا 25 الی 30 سال- این کشور هیچ راهی جز تمسک به قرآن و عترت و احیای سنت حسنه و نجات بخش نبوی ازدواج آسان به تمام شقوق آن از جمله چند همسری نداریم.

ازدواج آسان پیامبر ص و ازدواج آسان آقا امیر مومنان ع الگوی تمام عیار ماست.
پیامبر در همه ازدواجهای دائم خود چه برای دختر جوان 17 ساله و چه برای همسر 53 ساله خود و چه برای دخترش حضرت زهرا س یک جور مهریه قرار داد. مهریه همه اینها 12/5 اوقیه بود که هر اوقیه برابر 40 درهم است که در جمع 500 درهم می شود.
و مقام معظم رهبری هم بیشتر از 14 سکه مهریه، خطبه عقد نمی خوانند.
ضمن اینکه سفارش اکید معصومین ع به یاران خود درباره انواع ازدواج، خط نشانی برای نجات جامعه از معضلات و منکرات است.

استاد خراسانی خاطره‌ی همسر خود را بیان کردد که؛
اگر از همسر بنده بپرسید که چطور راضی شدی همسر محبوب شما زن دوم اختیار نماید؟ به یک پاسخ بسنده میکند و می گوید: با خودم فکر کردم وقتی آقای من میخواهد  به وظیفه اش عمل کند و میتواند چراغ زندگی فرد دیگری را روشن کند، و چه بسا نسلی هم از او متولد شود که از اولیای خدا باشد ولی من مانع شده باشم، در قیامت هیچ جوابی نخواهم داشت!!
ضمن اینکه اگر آن خانم الان ازدواج نکند، به رنجها و مصیبتها و خدای نکرده معاصی گرفتار شود، من در تمام مصیبتهای وارده بر او مسئولم.

ایشون به فتنه های دشمن از جمله فتنه مهم غورباقه ای اشاره کرد و افزود؛
فتنه‌ی غورباقه ای برای فرپاشی خانواده ی ایرانی است که زن را در خیابان پر زرق برق شهر چنان سرگرم و مشغول کنند تا جایی که توان برگشت به خانواده نداشته باشد. مثل قورباغه که در آب داغ بندازی بیرون میپرد اما اگر در آب ولرم قرارش دهی و کم کم آب را به نقطه جوش برسانی دیگر توان پریدن و نجات یافتن ندارد و در آب میمیرد. برای فرپاشی خانواده ایرانی هم با طرح های فرهنگی نرم قورباغه ای شروع کنیم تا از هم بپاشد.

در ادامه به برخی فایده ها و آسیب های دوری از چندهمسری اشاره کرد؛
برخی فایده های چندهمسری:
1- زندگی چندهمسری جلوی افزایش سن بالای ازدواج رو میگیرد. اگر این فرهنگ باب بشود، مادر میفهمد که اگر دخترش را به وقت شوهر ندهد، این دختر باید زن دوم بشود.... پس ازدواج به هنگام که یکی از سفارشات حضرت آقاست با باب شدن این فرهنگ اتفاق میفته.

2- دوم اینکه به زن هایی که شوهرشون رو به هر دلیلی از دست دادند امید میدهد. به دختران مایوس از ازدواج با مردان مجرد... امید میدهد. همسران شهدا که از بهترینها و ارزشی های امت هستند و عزیزان خود را فدای اسلام کردند همه ما در مقابل آنها مسئول هستیم. چه افتخاری بالاتر از وصلت با همسران شهدا.

برخی علل مجرد ماندن زنان و دختران و آسیبهای فقدان فرهنگ چندهمسری:
وقتی دختر در جامعه زیاد شد و سن آنها بالا رفت، فشارهای جنسی، عاطفی و روحی غیر قابل تحمل می شود، در نتیجه به سمت دوست یابی کشیده میشوند. این کار باعث تنوع طلبی و عدم روآوری به ازدواج در دختران می شود.
از طرف دیگه پسرها هم انتخاب گر و هم تنوع طلب میشوند (با زیاد شدن زنها و دختران)، و پسرها هم تن به ازدواج نمی دهند.
سخت گیری خانواده ها در ازدواج، فرهنگ نشدن انواع ازدواج در جامعه، بهانه های خانواده ها و دختران برای تحصیل و شغل و غیره، نگاه مادی و اقتصادی به مقوله ازدواج، غیرت بی جای خانواده ها نسبت به ازدواج دختران و زنان با مردان زن دار که مطلوب هم هستند، برخی قوانین دست پا گیر و مخل که وجه شرعی هم ندارد، باعث شده است که دختران و زنان مجرد بمانند.
ایشون در آخر به آمارهای جهانی اشاره کردند؛
میانگین آمار جهانی بازه سنی 24 تا 95 سال، در سال 2015 نشان می دهد، ، مردان آماده ی به ازدواج نسبت به زنان آماده ی به ازدواج کمتر است. و 324 میلیون دختر و زن مازاد بر مردها وجود دارند.
فزونی خانم ها بر آقایان در طول تاریخ یک فرایند طبیعی در آفرینش است. در هیچ مقطعی از تاریخ مردان آماده به ازدواج مساوی یا بیشتر از زنان نبوده اند هر چند ممکن است در مرحله ولود دختر و پسر تفاوت جدی وجود داشته باشد.
خصوصا که تز جمعیت جهانی؛ در سال 1947 برای کنترل جمعیت جهان طرح شد. و قتی جان سون رئیس جمهور وقت امریکا گفت: جلوگیری از ولود یک نفر از 50 دلار سرمایه گذاری در چرخه اقتصاد برتر است؛ طرح کنترل جمعیت جهان در سال 1961 تصویب شد و بنگاههای صهیونیستی در این امر بودجه گرفتند و فعال شدند تا جوامعی که با آمریکا موافق هستند تکثیر کنند و جوامعی که مخالف سیاستهای آمریکا هستند تحدید شوند و امروز تهاجم تغیر ذائقه و جنگ غذا از امور فرهنگی نرم صهیونیستهاست که از طرفی بمب شیمیایی روی سر یمنی ها میریزند و از طرفی همان نظامیان امریکایی در لباس پرستار قطره فلج اطفال در دهان بچه یمنی ها می ریزند. این یعنی کاشتن بمبهای دیر فعال در بدن انسانهاست تا اگر از بمب شیمیایی جان سالم در ببرد در زمان مقتضی او را بی خاصیت کند تا نتواند نسلی از او متولد شود.
جلسه با پرسش و پاسخهای اعضای حاضر در جلسه بصورت تریبون آزاد و سخنرانی عضو دیگری از فعالان فرهنگی عرصه خانواده ادامه یافت.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بیتا یکشنبه 26 آذر 1396 ساعت 23 و 10 دقیقه و 35 ثانیه
سایت
بیتا یکشنبه 26 آذر 1396 ساعت 23 و 09 دقیقه و 53 ثانیه
من مطالب سایتی رو براتون گذاشتم ربطی به حرف های بنده ندارد . گفته های عالمان دینی بود گفتم به ایت بروید نه بی دلیل دهانتونو به دشنام باز کنید
فایزه چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت 09 و 25 دقیقه و 41 ثانیه
سلام به همه دوستان
من هم یک خانم متاهل هستم که نسبت به این موضوع خیلی به تازگی مطالعه کردم و فهمیدم که در این باب نباید افراط یا تفریط کرد
بله این اجازه به مردان متاهل داده شده و حرف حق هست ولی همانطور که در بحث نفقه شان زن مهم هست نه توان مالی مرد،در ازدواج مجدد هم شان زن اول ملاک هست و البته شرایط ضمن عقایدشان،مرد مسلمان و معتقد باید در زمان ازدواج اول بیان کنند که به ازدواج های دیگر هم معتقد بوده و امکان عمل به آن را خواهند داشت،آنگاه دخترخانم در مورد ازدواج با آن آقا تصمیم میگیرد و اگر قبول کرد دیگر حقی برای مخالفت نخواهد داشت،بیتا خانم به جای لعنت کردن زنان به مردان روراستی و صداقت قبل از ازدواج را تبلیغ کنید،خداوند زنان را بیشتر از مردان دوست دارد و شما با ا ین شیوه تبلیغ زنان را به سوی کفر سوق میدهید،در جایی از امام کاظم خواندم که فرموده اند:سر خود را با صیغه گرم نکنید که از همسر و فرزندانتان غافل شوید و باعث شوید تا حلال کننده آن را نفرین کنند،پس شما هم کمی ملایم وبا انصاف باشید وهم جنسان خودتان را حسود و خودخواه نخوانید
من در طول زندگی ام هیچ زنی را ندیده ام که مهریه اش را دریافت کرده باشد،مردان مسلمان ما حتی با داشتن اموال کافی حاضر به پرداخت مهریه نیستند و دادن آن را برابر با طلاق میدانند،شما از این مردان دروغگو ،بی صداقت،انتظار عدالت در چند همسری را دارید؟
ومن الله توفیق
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 14 و 48 دقیقه و 29 ثانیه
بیتا جون نری یه ماه دیگر جواب بدی یا مثل دختر مجرد کم بیاری
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 14 و 46 دقیقه و 42 ثانیه
خوشحالم که نظرات مخالف روز به روز بیشتر میشه ودیگه جونی براتون نمونده مخالفت کنید به شکست اعتراف کنید تک همسری تنها گزینه
جدیدا فقط داستانهایی فکاهی درباره دو تا هوو خنگ مینویسید که مرغ پخته خنده اش میگیرم
ایاشالا عروسی بیتا جون تورو خدا آقا ذبیح و بقیه یکیبیاد اینو جمعش کنه صواب داره
آگه بیتا تا چند روز دیگر ازدواجشو اعلام نکنه واقعا ایمان آقایون زیر سوال میره
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 13 و 45 دقیقه و 10 ثانیه
بیتا هم دروغ میگی هم کودنی
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 13 و 43 دقیقه و 06 ثانیه
بیتا جون حرص نخور خوب چرا تو که بقیه رو احمق فرض میکنی حاضر نیستی بگیرم مردی خوب آگه دختری که خیلی هاری یه کم حیا داشته باش چقدر فکرت گیر شوهر پیدا کردنه تو رو چه به چند همسری،برو قانع باش بایه پسر مجرد فقیر زندگی کن نه بخاطر مفت خوری دنبال شوهر مردم باشی بعد هم چرا وکیل وصی دختر مجرد میشی
آخر یه چیزی بگو آدم خنده اش نگیره آگه تو دختری یعنی اینهمه مدت که اینجا التماس کردی یکی از این همه مردانی که اینجا موافق چند همسری هستن تو رو لایق حتی زن دوم و سوم ویا چهارم خودشو هم نمیدونن پس به بی اثری تبلیغات خودتون معترفی
آخر یکم عقل ناقص به کار بنداز
بیتا دوشنبه 15 آبان 1396 ساعت 18 و 02 دقیقه و 48 ثانیه
اولا من دختر هستم دوما اینکه مطالب برگرفته از سایت هست کمی سواد و عقل لازمه هست که به سایت که براتون گذاشتم رجوع کنید. حماقت تا چه حد کی کم اورده . زندگی زنان امروز ما چرا باید با بی حیایی پیش بره . نمیگم نه زن تو سری خور باشه این زنان هستند که فرزندان و مردان جامعه که یه روزی فرزند زنان جامعه بودند رو تربیت می کنند . مشکل از ریشه تربیت هست.
سه شنبه 2 آبان 1396 ساعت 17 و 44 دقیقه و 14 ثانیه
اگر مردی حقوق مالی همسرش را ادا نکرده است مثل مهریه اجرت المثل یا پرستاری و شیردهی بچه ها، خرج کردن مالش برای زنی که همسرش از بابت آن راضی نیست حق الناس است مرد های مدعی مسلمانی باید حواسشان را خوب جمع کنند تا حق الناس نکنند این شرط بدیهی حتی از شرط عدالت هم مقدم تر است که متاسفانه به بحث فقهی آن پرداخته نمی شود.
حسن پنجشنبه 27 مهر 1396 ساعت 17 و 41 دقیقه و 46 ثانیه
بنده همین جا اعلام میکنم کسی مرا جور نکرده واگر چیزی ذر طرفداری از دو همسری مینویسم نظر خودم میباشد که بر طبق شرع و قرآن است البته بر اساس بضاعت کمم
پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت 08 و 21 دقیقه و 48 ثانیه
به زمانی دختر مجرد بود خیلی ادعا داشت چنان تو بحث کم آورد سر کله اش پیدا نیست حالا بیتا خودش حسن رو جور کرده آخر تو که اینقدر طرفدار مردابی برو هووداریتو بکن یهو به زن جدید سر کله اش پیدا میشه خجالتم خوب چیزیه
پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت 08 و 18 دقیقه و 48 ثانیه
بیتا به مرده خیلی زشته دروغگویی آگه واقعا زنه باید بگه زن اوله یا دوم و آگه زن دومه بخاطر اینهمه پرمدعا بودن باید به زن واسطه شوهرش بگیر چقدر زشته آدم اینقدر پرمدعا باشه
نظری جمعه 14 مهر 1396 ساعت 22 و 18 دقیقه و 20 ثانیه
من اصلا دوست نداشتم به این سایت سر بزنم مجبور شدم،شمارو ترک می کنم.به خاطر ظلمی که دیدم اومدم،شمارو با بحث های آزاردهنده ی چندهمسری تنها میزارم،نمی دونم چه جور زنها راضی به این مساله میشن و از دلشون میاد بعد اینکه یه زندگی ساخته شد با تمام سختیهاش،خراب کنن.خواهر من بعد گذشت بیست و پنج سال از زندگیش،هوودار شد،زندگی ای که با فقر و نداری ساخته بود.بد نیست که موارد دیگه ای از دین که فراموش شده رو هم احیا کنید.
بیتا پنجشنبه 13 مهر 1396 ساعت 23 و 37 دقیقه و 22 ثانیه
سلام مطلب و بخونید
در روایات، به خصوصیات زنانی بر می خوریم که به علت کوتاهی از وظایف عقلی و شرعی شان نسبت به خانواده و همسر، مورد نکوهش قرار گرفته اند و برای آنها عقاب و نحوست های ویژه ای در نظر گرفته شده است. در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.زنی که خود را برای شوهرش آرایش و زینت نمی کند.
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) نهی نمود از اینکه زنها خود را برای شوهرانشان زینت ننمایند و پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) چنین زنانی را مورد لعن و نفرین قرار داد.پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: من دشمن زنانی هستم که سلتاء و مرهاء هستند.سلتاء زنی است که خضاب نمی کند و مرهاء زنی است که بر چشم خود سرمه نمی کشد.زنی که خود را برای غیر شوهرش آرایش می کند.حضرت امام صادق (علیه السلام) فرمودند: هر زنی که خود را برای غیر شوهرش آرایش نماید، نماز او مورد قبول خدای متعال قرار نمی گیرد تا آنکه آرایش خود را بشوید و غسل نماید.(502) مانند غسل جنابت.زنی که شوهر خود را مورد آزار و اذیّت قرار می دهد.حضرت امام صادق (علیه السلام) فرمودند: نفرین شده است، نفرین شده است؛ زنی که همسر خود را آزار دهد و او را غمگین نماید.
و خوشبخت است، خوشبخت است؛ زنی که شوهر خود را مورد اکرام و احترام قرار داده و او را آزرده نساخته و در جمیع احوال مطیع او است.زنی که با زبان خود. شوهرش را مورد آزار و اذیّت قرار می دهد
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: خدای متعال اعمال نیک زنی که با زبانش شوهر خود را مورد آزار و اذیّت قرار می دهد قبول نمی کند مگر آن هنگامی که رضایت شوهرش را جلب نماید.(5)
زنی که چیزی را که شوهر از آن کراهت داشته و نسبت به آن تنفّر دارد به خانه می آورد
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: برای یک زن جایز نیست که مرد نامحرمی را بدون اذن و اجازه ی شوهر به خانه راه دهد. اگر او چنین کند خدای متعال بر او غضب نموده و مورد نفرین ملائکه قرار خواهد گرفت.زنی که به چهره ی شوهرش اخم می کند
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: زنی که به چهره ی شوهرش اخم کند، خدای متعال بر او غضب می نماید و مورد عذاب الهی واقع خواهد شد.
اکرم نظری پنجشنبه 13 مهر 1396 ساعت 14 و 55 دقیقه و 28 ثانیه
خواهر خودم جدیدا هوودار شده ،خواهرم سه تا بچه ی نوجوان داره که شوهرش همچین کاری کرده،من از نزدیک شاهد دیوانه شدن خواهرم و بچه هاش هستم ،خواهرم دچار افسردگی شده،خدا لعنتتون کنه که فقط فکر زن های دوم هستید و نمی گید آینده ی زن اول با بچه های شیعه ی مریض و افسرده چی میشن،خود خواهرم که مقید به نماز اول وقت بود دیگه اول وقت نماز نمی خونه چون حال و حوصله ای براش نمونده،با این تبلیغات از روحانی ها بیزار شدم
یکشنبه 9 مهر 1396 ساعت 03 و 49 دقیقه و 38 ثانیه
اینکه تجرد و تحمل تنهایی بسیار بسیار بسیار شرف دارد به تحمل زن دوم شدن، درش شکی نیست. اینکه تک همسری خییییلی خوبست بازهم درش شکی نیست.
ولی شماتت کردن و تمسخر درمانده ها وبیچاره ها هم حتما و قطعا و لاجرم، خطرناک است وتاوانی وحشتناک فرارمیخواند.
دنیا فانی است همه می دانند ولی همه درک نمی کنند
دنیا هرچه که به ما داده از ما خواهد گرفت، همه می دانند ولی درک نمی کنند
وما از این دنیا، کیفیت روحمان باز خواهد ماند. بیایید دراین دنیای گذرا، از آنچه داریم احسان کنیم که بهترین آنها دعای خیر است برای همنوعانمان.
ان شاالله که جنگ ریشه کن شود که مردان انقدر کمیاب نشوند که سرشان دعوا باشد.
آخه والله بهترین مرد هم با همه خوبیهاش یک دنیا دردسر و بدبختی برای زن به ارمغان می یاره که چه برسه به اینکه بخوای زن دوم و زاپاسش بشی. چرا؟ چون ازدواج ها دیگه تقریبا براساس عشق نیست که براساس اجبار غریزه است. ارزش و احترامی به شخصیت زن وجود نداره. به نظر من ازدواج در ایران ودر کشورهای درحال توسعه، 99 درصد به نفع مردان هست که کارمند شبانه روزی پیدا کرده اند بااین مزیت که اختیار این کارمند دست خودشان است.
ساقه دوشنبه 3 مهر 1396 ساعت 20 و 35 دقیقه و 41 ثانیه
زن حق دارد عندالمطالبه مهریه خود را طلب کند و بلافاصله بعد از ازدواج مالک آن است
زن وظیفه نگهداری و شیردهی بچه ها را ندارد
زن وظیفه آشپزی و هیچ کدام از کارهای خانه را ندارد
و تمام اینها علاوه بر حق نفقه اوست
وظیفه زن نیست جهزیه داشته باشد بلکه مرد موظف است خانه محله و زندگی در خور شان او و خانواده ای که دختر در آن زندگی میکرده خانه و اسباب و لوازم تهیه کند
حالا مگه چند درصد مردها توان تامین این موارد و لوازم را دارند و می تواند این دین مالی خود را ادا کنند که بخواهیم آنرا در سطح فرهنگ عمومی جامعه ترویج دهیم این خطایی بزرگ است. و باعث به بیراهه رفتن بسیاری از مردم بویژه مذهبون کم سواد شود.
بیتا شنبه 1 مهر 1396 ساعت 18 و 49 دقیقه و 43 ثانیه
مطالعه کنید خانم ها
بیتا شنبه 1 مهر 1396 ساعت 18 و 46 دقیقه و 55 ثانیه
چند همسری مردان چه ربطی به خیانت و غرب داره الگو های دینی ما خائن بودن اقا امید . ؟ شایدم امید خانم
امید شنبه 1 مهر 1396 ساعت 17 و 04 دقیقه و 29 ثانیه
برای چند تا زن گرفتن به جم تی وی متوسل شدین؟ پس اینقدر ای وای ای هوار خیانت فرهنگ غلط غرب مردهای پیر و دخترای جوون که شعار می دادین کشک بود؟ نگران نباش دادا اونقدر زن طالب صیغه زیاده که هیچ مردی که دنبال تعدد باشه تنها نمی مونه تنوعش هم بالاست ثوابش هم از دائم بیشتره دم رفسنجانی و قرائتی گرم که دیت مارو توی دانشگاه ها باز گذاشتن به حول و قوه الهی مطلقه بیست ساله هم فراوونه توی دخترای خوسگل هم باکره پیدا کردی سلام منو بهش برسون
زهرا جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 18 و 21 دقیقه و 09 ثانیه
صاینه جان اگه یه روز اتوبوس به کوه خورد و بچه ات فوت کرد یه از خدا بی خبر بچه ات رو دزدید و بهش تجاوز کرد. اگر خیر از زندگی ندیدی و مریضی و بدبختی دامن زندگی خودت یا اطرافیانت رو بالاخره گرفت.

بدون که یه جا یه روز حق رو به ناحق جلوه دادی....

اگر بدبختی زنان مطلقه و بیوه و دخترانی که امکان ازدواج ندارن و تو چنگال هوا و هوس مردهای متاهل دست به دست میشن و هیچ قانونی نیست که جلودار این رفتار بشه و امنیت عاطفی و اجتماعی رو براشون به ارمغان بیاره و تو فقط سنگ زندگی خودت و زنان متاهل مثل خودت رو به سینه می زنی بدون سنت خدا هست که هر جا حق و باطل جاشون عوض شد و نسبت به درد هم بی تفاوت شدیم و چشممون رو به روی گناه و ظلم به دیگری بستیم خدا خشک و تر رو با هم عذاب می کنه....

امیدوارم خدا خودش با شماها معامله کنه به حق حقیقت محرم و صفر

من به ناحق ننوشتم. اما هر چی دلت خواست گفتی ایشالا که همانند لیاقتت زندگی کنی...
صاینه جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 18 و 13 دقیقه و 24 ثانیه
اول به دختر سی و چند ساله و مرضیه عزیز تبریک می گم که اونقدر ررای خودشون ارزش قائل هستن که می دونن با وجود سن بالا و حتی صورت و بدنی سوخته مردی اگر عاشقشون باشه با رغبت و علنی لباس عروس تنشون می کنه و به همه عالم جار می زنه که محبوبش رو پیدا کرده و تا آخر عمر کنار هم خواهند بود.

و یک کلام هم با زهرایی که ارزش خودش رو در حدی می بینه که فقط طفیلی و تفاله زندگی یه زن و مرد دیگه باشه. حتما برو زن یه مرد چند زنه سو عزیزم. این حق توئه. امثال تو لیاقت چشیدن زندگی تک همسری و عشق سرشار و متقابل دو نفر رو ندارید و فرقی نمی کنه با عنوان صیغه ازتون سوء استفاده کنن یا دائم. اتفاقا من کاملا با ازدواج چند همسری امثال تو با این آخوندها و متحجرین و قشریها موافقم. چون تجرد امثال تو سم و عفونت برای جامعه است.
صاینه جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 18 و 08 دقیقه و 09 ثانیه
خدایی همچین تبلیغات مسخره ای راسته؟ چقدر دادین به شبکه های بهایی که اینطور برای تعددتون جون می کنن و تبلیغتون می کنن؟ خاک تو سرتون کنن که به اسم اسلام دست به دامن بهایی ها و کانال های فحشا شدین
البته حق هم دارین. من مخالف چند تا زن گرفتن آخوندها نیستم بخصوص شماها با اون قیافه های زشت که عقده هاتون باید یه جور جبران بشه دیگه. این دختر ها و زن های بی ارزش که حتی خودشون برای خودشون ارزش قائل نیستن رو بالاخره باید آخوندها جمع کن از کنار خیابون و کف جامعه تا آویزون مردهای پاک و همسران ما نشن
اصلا مهمترین وظیفه آخوندها گرفتن چهار تا زن و چهل تا صیغه ایه که امثال این زهرای عقده ای امنیت جامعه رو به هم نزنن. فقط جای سوال داره که از بین این آخوندها و چند زنه های دیگه اینجا هیچ کس چرا حاضر نیست این زهرا رو جمع کنه که چند ساله داره اینجا برای تور کردن سوهر دیگران له له می زنه. انصافا موجودات خودخواه و پستی هستین که حتی خود شماهای چند زنه برای این زهرا که له له می زنه برای شوهر ارزش قائل نیستین. خب معلومه همچین موجود عصبی و روانی و عقده ای می یاد آویزون مردهای متاهل میشه دیگه. یه زن درست و حسابی که با زن دوم شدن خودش رو تحقیر نمی کنه
خلاصه موفق باشید آقایون در رفتگری زن های پس مونده و جمع کردنشون از جامعه
زهرا جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 16 و 13 دقیقه و 04 ثانیه
دختر خانم سی و چند ساله لطفا اینکه می توونی مثل راهبه ها زندگی کنی رو به زندگی و آینده ی همه بسط نده

جامعه پر شده از مردهای متاهل گرگی که خیلی راحت دختر و زن مجرد رو اغفال می کنن و بیشترین سو استفاده رو بدون قبول مسیولیت می برن و چه بسا اون زن و دختر بدبخت بعدها می فهمه طرف متاهل هست!

باید قانونی باشه که زنان و دختران مجرد در برابر چنین مردانی دفاع کنه و باید مردان جامعه یاد بگیرند در برابر هر زنی که بهش نزدیک میشن مطابق قرآن و اخلاق مسیول هستند....


کوته فکری جامعه ی زنان از نوع شما و خودخواهی دو جانبه ی زنان متاهل و مجرد اینقدر مشکل پدید آورده

برای شما و این طرز فکرتون با گذر سی و چند سال سن و سرکوب غرایز و خواسته ها و عاطفه ها و.... متاسفم که هنوز هم متوجه نیستی چه کلاهی سرتون رفته!

عزیزم اگر منتظری شازده پسر باکره بخاطر مریم مقدس موندنت تا این سن در خونه اتون رو بزنه باید بگم سخت در اشتباهی.... چشمات رو باز کن ببین تا سی و چند سالگی از تمام مواهب زن بودن مادر بودن و...‌ محروم بودی و هنوزم نمی فهمی....
جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 12 و 43 دقیقه و 10 ثانیه
چه دردناک! یک شبکه معاند با جمهوری اسلامی تبلیغات همایش و وبلاگتون رو گذاشته و نوشته با اسلام واقعی آشنا بشید! وقتی اومدم فهمیدم طوری که شماها تیشه به ریشه اسلام و تشیع و جمهوری اسلامی می زنید اونها بلد نیستن
دردناک تر از جمله همسرت در مورد پذیرش ازدواج دوم وجود نداره. بیچاره زنی که مجبور بودنش و ناراحتیش رو اینطور بیان می کنه. حیف که توی شوهر نمی فهمی این مجبور بودن چیکار می کنه با روح لطیف زن بیچاره ات. یک ساعتی بی اختیار برای بدبختیش اشک ریختم.
یکی مثل مهرداد که معنی عشق حقیقی رو می فهمه بدون اینکه مذهبی باشه و با دختری مثل مرضیه تک همسری ازدواج می کنه که نیمی از صورتش و بخش های زیادی از اندامش رو در اثر اسید پاشی از دست داده و حتی بینایی یک چشمش هم از بین رفته.
پسری که هر تیپ زن و دختری رو دیده و حق انتخاب داشته ولی عاشق شده چون در عشق تاثیر زیبایی ظاهری صفره. پسرهای مذهبی هم سر و گوششون برای صیغه می جنبه. چقدر نفرت انگیز چقدر غم انگیز چقدر ناامید کننده برای من دختر مسلمان مومن باحجاب سی و چند ساله
چند تا پسر مدعی دین و ایمان حاضرند با چنین دختری ازدواج کنند؟ اون هم از نوع تک همسری؟ اون هم بدون تعدد دائم و صیغه ای؟ دارم می فهمم زن ها و مردهای مدعی ایمان دچار خودخواهی وحشتناکی هستند هیچ مرد با ایمانی بویی از عشق نبرده و فقط برای تامین نیازهاش سراغ ازدواج می ره و همه زنان و دختران برای رفع نیاز و جوجه کشی ازدواج کنن. دخترها و زنان حسود هم تحمل دیدن زنان متاهل خوشبخت رو ندارن و برای خوشبختی دیگران ایثار نمی کنن. فقط به فکر خودخواهی خودشون هستن و اینکه چرا دیگران نباید قربانی تامین نیاز های اونها بشن! چه روابط ترسناک و وحشتناکی! ایمان داشتن به اسلام و تشیع یعنی این؟! یعنی احساس ناامنی مطلق در زندگی زناشویی و مجبور بودن به پذیرش چیزی که از اعماق روحت باعث رنج و ناراحتی و آزارت میشه؟ من حاضرم برای خوشبختی زنان سرزمینم تا آخر عمر تنها باشم ولی تن به این روابط تحقیر آمیز بی عشق ترحم آمیز و ناامید کننده ندم

خدا رو شکر مردان اطرافم بیشتر از من منزجر هستن از هر گونه رابطه خارج از تک همسری چه به بهانه دین و چه به بهانه آزادی و خوشگذرانی. منزجرن از داعشیانی که سر عشق رو می برن
رقیه شنبه 18 شهریور 1396 ساعت 19 و 46 دقیقه و 38 ثانیه
بحث چند همسری ، ازدواج موقت ، تعیین سقف برای مهریه، تبلیغ برای پایین آوردن سن ازدواج از جمله اقدامات حکومت برای رفاه حال مردان است اما زنان اصیل و با فرهنگ نگاهی دیگر به زندگی و جامعه دارند . نگاه حکومتی تلاش در دور نگه داشتن زنان ازعرصه عمومی به خصوصی دارد.
دوستدار زهرای مرضیه پنجشنبه 16 شهریور 1396 ساعت 16 و 29 دقیقه و 28 ثانیه
احسن و درود بر خانم مرضیه... ان شاالله فرهنگ غنی و ناب شیعی اسلامی چندهمسری به زودی زود ترویج بشه و ماشاهد این همه بدبختی نباشیم
مرضیه چهارشنبه 15 شهریور 1396 ساعت 11 و 35 دقیقه و 30 ثانیه
بنده مطمین هستم فرهنگ ناب چندهمسری بزودی ترویج خواهد کرد. ممنونم که از حقوق زنان که یکیش تعدد زوجات هست دفاع میکنید
م . ی.ع چهارشنبه 15 شهریور 1396 ساعت 09 و 02 دقیقه و 25 ثانیه
به نظر میرسه این آقا فقط از میخواد از اسلام چیزهای استنباط کنه که ظاهرا به نفع مردها هست و اصلا برای شرایط روحی و روانی آن خانواده و مسایل رفاه و آرامش زن هیچ ارزشی قائل نیست، این افراد ازضربه ای که به اسلام و خانواده های مسلمان میزنن از داعش هم بدتره، تا زمانی که چنین افراد کوته فکری داریم نباید انتظار جامعه عادلانه و پیشرفته داشته باشیم.
فاطمه سه شنبه 14 شهریور 1396 ساعت 12 و 16 دقیقه و 53 ثانیه
خیلی درد آوره که مردم همون مردم 40سال قبل نیستنا...اینجوری باید سرشونو به بهونه چن همسری به غریزه های جنسیشون گرم کنین تا متوجه نشن بخور بخوره،حناتون رنگی نداره دوستان
بعدم علت تجرد دختران نبودن مرد هوس باز چند زنه نیس،نبودن پول برا اون پسر جوون و پاکیه که شماها حقشو خوردین
از زن ها فاحشه نسازید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا