تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - همسنگرم شهید مدافع حرم شد
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : پنجشنبه 17 دی 1394
نظرات
شهید مدافع حرم علی تمام زاده صاحب وبلاگ تعدد زوجات روحت شاد
همسنگری عزیزم
شهید مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیها

 حجت الاسلام والمسلمین علی تمام زاده
صاحب وبلاگ تعدد زوجات
همیشه میگفت تعدد زوجات تنها راه درمان تنهایی میلیونها دختر و زن مجرد و تنهاست.

خوشا به سعادتت که در بلندای قهقهه مستانه ات ندای حق را لبیک گفتی و شربت شهادت را نوشیدی در مهمانی سید الشهدا و خواهر عزیزش زینب کبری سلام الله علیهما ما را دعا کن.

نسال الله منازل الشهدا

مرتبط با: مناسبت های روز ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
میثم سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 ساعت 14 و 43 دقیقه و 39 ثانیه
جسارتا این عکس شهید تمام زاده نیست. بلکه عکس شهید صابری هست. شهید تمام زاده روحانی بود. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.
میثم سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 ساعت 14 و 39 دقیقه و 38 ثانیه
سلام. یاد شهید تمام زاده که در راستای حل مشکلات اجتماعی قلم می زد بخیر. من وبلاگ ایشون را کامل مطالعه کردم. تئوری این شهید اعجاب آور است و می تواند خیلی از مشکلات دیگر از قبیل اسراف مال و تبذیرها را هم حل کند.
بنده هم وبلاگی با موضوعاتی مشابه دارم که تقاضادارم لینک فرمایید.
azvaj.mihanblog.com
ممنون
شنبه 7 فروردین 1395 ساعت 00 و 10 دقیقه و 54 ثانیه
چهارشنبه 19 اسفند 1394 ساعت 14 و 56 دقیقه و 38 ثانیه
سلام آقای خراسانی
شما به غیر از حوزه چند همسری در چه حوزه ای فعالیت دارید؟ اگر اشکالی ندارد لطفا جواب بدهید ممنون
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
سلام
مطالعات اجتماعی و تحقیقات میدانی- آسیب شناسی تبلیغات دینی- مشاوره ازدواج و خانواده با تاکید بر مبانی دینی - تالیف کتب مذهبی مثل شرح و تفسیر ادعیه و ...
در پاسخ به آقای خراسانی شنبه 8 اسفند 1394 ساعت 08 و 56 دقیقه و 14 ثانیه
شهادت از همسر دوم گرفتن آسانتر یا سخت تر نیست! در حقیقت این دو با هم قابل مقایسه نیست شهادت کجا و همسر دوم گرفتن کجا.
کسی می تونه ازدواج نکنه ولی به درجه بالای تقوا و ایمان برسه و کسی می تونه ازدواج کنه چه تک همسر باشه و چه چند همسر باشه ولی از تقوا و ایمان واقعی خیلی فاصله داشته باشه.در قران نیامده کسانی که همسر بیشتری گرفته اند عزیز ترند بلکه کسانی با تقواتر و پرهیزگارترند نزد خدا عزیزند و عدالت برقرار کردن در چند همسری، آزمایش سختی است برای زن و مرد تا به درجه بالاتری از تقوا برسند
ببینیم چه کاری در اولویت است چه کاری باعث میشه من به امام زمانم نزدیک تر باشم اینکه داره به انسانیت و ریشه ما در کشورهای مسلمان اهانت میشه در حق مردم مظلوم ظلم میشه بعد من فقط، حرف از چند همسری بزنم که یک جورایی آب به آسیاب دشمن ریختن است. آیا تبلیغ در این زمینه باعث افزایش آمار طلاق می شود یا باعث کاهش آمار طلاق می شود؟ چه مسائلی را باید در کنار این مسائل ذکر کرد تا این مساله را تسهیل کرد؟ مثل اینکه می خواهید آش درست کنید و فقط از نمک استفاده کنید نمیشه از کل قران فقط یک بخش آن را پررنگ کرد تا باعث بدبینی مردم به دین و سوء استفاده کفار شود شود وبلاگ شما رشد ندارد چون به حرف و نظر دیگران هیچ اهمیتی نمی دهید شما که نمی توانید خمس بدهید چرا شناسایی نمی کنید کسانی را که می توانند خمس بدهند و از زیر بارش شانه خالی می کنند به جای اینکه همه را به دادن خمس تشویق کنید؟
از طرفی نمیشه خمس دادن را با گرفتن همسر مقایسه کرد هرکسی پول بیشتر دارد صلاحیت گرفتن همسر چندم را ندارد بلکه اگر اینطور بود در کتاب قران می گفت انهایی که مال فراوان دارن همسر دوم بگیرند ولی شما اگر بتونید خود را در حدی ببینید که عدالت را رعایت کنید می تونید همسر چندم بگیرید اگر یک روحانی نتونه خود را در حدی ببینه که بخواهد بین دو زن عدالت را رعایت کند پس گفتن و تشویق در سایت و بالای منبر برای مردم چه فایده ای دارد اینطوری هست که میگن عالم باید اهل عمل باشد نه اینکه همه اش بگه و بگه و بگه.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
ریسمان آسمان نباید کرد.
شما در کلاس ریاضی از شیمی بحث می کنید؟!! اگر معلم در کلاس ریاضی شیمی تدریس می کند که نمی کند، اما منطق ما اجازه نمی دهد که در کلاس چند همسری از مطالب دیگر بحث جدی و مفصل کنیم و هیچ منطقی نمی پذیرد.
کسی که در کلاس راضی نشسته معنایش این نیست که درس شیمی را کلاس نمی رود احتمالا ساعت بعد یا روز بعد این کلاس را خواهد داشت.
ما هیچ مسأله ای از دین را نمی توانیم کنار بگذاریم
اما برخی بخاطر این که خوششان نمی آید سنت رسول خدا را قبیح می دانند و چون دوست ندارند دنبال یاد گرفتن و چگونه زیستنش را هم نمی گیرند و دیگران را هم نکوهش می کنند.
اینجا سنگر چند همسری است من در این جا مدافع ناموس مردم هستم با پاسداشت این فرهنگ.
در سنگرهای دیگه هم هستم تا جایی که توان دارم.
شما الان در کدام سنگر هستید. در هرسنگری باشید میشود گفت چرا در فلان سنگر نیستید؟!!
اما نمی شود گفت چون در یک سنگری هستید پس در موضوعات دیگر دین با سنگرهای دیگر بی تفاوت هستید.
دوشنبه 3 اسفند 1394 ساعت 15 و 01 دقیقه و 15 ثانیه
متاسفانه متن کپی نمیشه.
دوشنبه 3 اسفند 1394 ساعت 14 و 58 دقیقه و 59 ثانیه
پیام رهبرمان
آفتاب دوشنبه 3 اسفند 1394 ساعت 14 و 56 دقیقه و 02 ثانیه
بعضی مثل شهید تمام زاده در دو جبهه از خودگذشتگی کردن، جبهه میدان حق علیه باطل . ودر جبهه جنگ نرم ، و زدودن افکار منفی و شبهات درباره تعدد زوجات، این سنت مطرود شده پیامبر. آقای خراسانی هم در این زمینه دارن، تلاش میکنن. من و شما چه تلاشی میکنیم؟ در ادامه یه پیام از رهبرمان درباره اهمیت فضای مجازی میارم
غریبه سه شنبه 20 بهمن 1394 ساعت 10 و 09 دقیقه و 13 ثانیه
الگوی من شهید علی تمام زاده است او نرفت همسر دوم اختیار کند بلکه می دانست اگر همسر دوم بگیرد بیشتر مورد هجمه قرار می گیرد اونوقت اگر همسر دوم می گرفت هم زندگی همسر اول خراب میشد و هم زندگی همسر دوم. او رفت تا ریشه کفار را بخشکاند. همه او را ستایش می کنند هم مردان تک همسر و هم زنان اول و هم زنانی که بی همسر هستند و بخاطر هجمه قرار گرفتن دین حاضر نیستند بخاطر نیاز به تشکیل خانواده بخاطر نیاز بچه های یتیمشان به سایه پدر ، همسر دوم مردی شوند که همه مخالفش هستند همسر دوم گرفتن یعنی خود را در معرض تهمت قرار دادن، یعنی عذاب کشیدن.
مثل اینکه جایی را پر از مین بگذارند بعد بگویند به اون منطقه پا بگذاریم شرط عقل است که پا گذاشتن در منطقه پر از مین ، یعنی به هلاکت رسیدن. شهید تمام زاده رفت تا کسانی را نابود کند که مسئول مین گذاری هستند مسئول ناامنی هستند وگرنه نه همسر دوم گرفتن منفور است و نه هوو شدن وحشتناک، اون هم در این دنیای فانی.
این بار من حرفی از عالمان بی عمل نگفتم که وقتی حرف و عملشان یکی نیست باعث میشه کفار جرات پیدا کند و چند همسری را محلی برای خراب کردن بنیان خانواده کند.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
یعنی شهادت از همسر دوم گرفتن آسان تره؟!
ما دایر مدار تکلیفیم. تکلیفمان روزی در میدان نبرد است روزی در جنگ نرم. به اقتضای تکلیف به وظیفه عمل باید کرد.
خداوند همه مارا در مسیر حق و نهایت کمال و شهادت در راهش قرار دهد.
یعنی اگه همه علما زن دوم بگیرند اونوقت بر شما مشخص میشه که عالم با عمل است؟! مثل اینکه عالمی می گوید مردم بروید خمس بدهید اما خودش اموالی ندارد که خمسش را بدهد و اگر می داشت می داد. آیا چون ندارد و نمی دهد پس بی عمل است؟!!!
چه راحت سر خودتان را شیره مالی می کنید و قضاوت می کنید.
عالمانی که شرایطش را داشتند عمل کردند آنهایی که نداشتند از حمایت قلبی و زبانی دریغ نداشته اند.
اگر زنانی را سراغ دارید که هیچ امکاناتی از زندگی توقع نمی کنند و خودشان مستقل هستند و در شأن عالمان هستند بگویید تا همه صف بگیرند.
غریبه یکشنبه 18 بهمن 1394 ساعت 11 و 31 دقیقه و 16 ثانیه
شهید بزرگوار رفت تا ریشه عالمان بی عمل را نابود کند شهید بزرگوار رفت تا دست استعمارگران غرب و شرق را قطع کنه تا نخواهند دین اسلام را به سخره بگیرند شهید بزرگوار رفت و دیگر بر نگشت ولی برای ما حرفها و ردپاهایی گذاشت تا بتونیم ببینیم و راهش را ادامه دهیم شهید بزرگوار گفته بود که دین ما مورد هجمه کفار قرار گرفته و برای زنده نگه داشتن دین و اسلام باید خون داد و خون داد
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
گیر دادید به عالمان.
مرجع تقلید چند همسری داریم مبلغان مشهور چند همسری داریم از طلاب سطح بایین تر هم که چند همسر هستند داریم
شما چی میخواهید از جان علما؟!!!!
شما اگر واقعا قبول دارید خود اقدام کنید الگو بشوید و الا اگر امام صادق هم باز مجدد رجعت کنند و دو همسر بشوند باز شما راضی به دوهمسری نخواهید شد. بس یه سوزن به خود بزنید و یک درفش به دیگران.
یکشنبه 11 بهمن 1394 ساعت 07 و 51 دقیقه و 40 ثانیه
عالم بی عمل باعث فساد در جامعه است
عالم بی عمل نوکر کفار است
شنبه 10 بهمن 1394 ساعت 09 و 10 دقیقه و 52 ثانیه
نظرشون بود که عالم بی عمل باعث همه مفاسد است!
دوستدار زهرای مرضیه چهارشنبه 7 بهمن 1394 ساعت 23 و 19 دقیقه و 07 ثانیه
سلام جناب ذبیح... کامنت منو هم که پاک کردید!!!!!!!!رد صلاحیت شدیم؟؟؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
سلام
احتمالا مرتبط نبوده. شرمنده اخلاق اسلامیتون.
چهارشنبه 7 بهمن 1394 ساعت 11 و 36 دقیقه و 06 ثانیه
آقای خراسانی، به خون پاک شهید تمام زاده قسمتان می دهم نوشته های من را برگردانید نوشته هایی که به دوستدار مرضیه نوشته چه اشکالی داشت لطفا نوشته های من را برگرداند قسمتان میدهم نوشته ها را برگردانید یا حداقل بگویید چه حرف بد و ناشایستی در نوشته های من بود لطفا نوشته های من را برگردانید
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
شما بزرگوارید.
دوست عزیز مطالبی که مربوط به وبلاگ نباشد و حالتی چتگونه باشد منتشر نمی شود. مخاطب رو خسته میکنه و مترتب فایده هم نیست. مارو عفو بفرمایید. با تشکر از رعایت شما بزرگوار
دوستدار زهرای مرضیه یکشنبه 4 بهمن 1394 ساعت 19 و 40 دقیقه و 49 ثانیه
در خانه اگر کس است یک جرف بس است...
دوستدار زهرای مرضیه یکشنبه 4 بهمن 1394 ساعت 19 و 40 دقیقه و 16 ثانیه
الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لا یخشون احدا الا الله و کفی بالله حسیبا...
حسن یکشنبه 4 بهمن 1394 ساعت 16 و 39 دقیقه و 39 ثانیه
الذین جاهدوا فینا لندهدینهم سبلنا
شنبه 3 بهمن 1394 ساعت 10 و 10 دقیقه و 13 ثانیه
چه کسانی توانایی اجرای عدالت را دارند کسانی مثل حاج آقا خراسانی که یک روحانی هستند و امیدوارم به مسئولیتشان عمل کرده باشند و تا الان همسر چهارم را هم گرفته باشند از طرفی اگر این تکلیف بیشتر بر عهده روحانیون متعهد باشد دیگر همه زنهایی که همسرشان روحانی نیستند وحشت نمی کنند که همسرشان دنبال زنی دیگر برود این تکلیفی نیست که از عهده همه باشد از طرفی در حال حاضر تعداد پسرهای مجرد روبه افزایش هست هر چند تعداد زنان سن بالای مجرد بیشتر است باید پسرها را تشویق به ازدواج کرد کمک کرد تا صاحب مسکن شوند تا دخترها راضی به ازدواج با این پسرهایی که مال و دارایی ندارند شوند. میدونید چرا شهید مدافع حرم چرا دیگر حرفی از تعدد زوجات نزدند؟ چون صلاح ندیدند و چه بهتر که ما راه شهید را ادامه دهیم وقتی می بینیم که دجال یعنی همون تک چشم که عکسش را صاحبش روی پول یک دلاری از سالها قبل طرحی کرده هدفش بوده که خیانت و رابطه نامشروع را در کنار چند همسری قرار بده تا همین عده که مجرد مانده اند از ازدواج فراری باشند شهید مدافع رفت تا بجنگد و خونش را داد تا به ما بگه اسلام را با همه جوانبش تبلیغ کنید نه اینکه یک بخشی از آن را پررنگ کنید تا مردم وحشت کنندو از دین زده شوند.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
ان شاءالله خدا کمک میکنه و همین درمندی نیروهای متدین راه رو باز می کنه و جامعه درمان میشه.
وعده خداست
ان جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا.
شنبه 3 بهمن 1394 ساعت 09 و 55 دقیقه و 40 ثانیه
کسی که توانایی مالی داره نمی تونه زن دیگه بگیره بلکه کسی که از خدا میترسه و توانایی اجرای عدالت را داره بره زن دوم بگیره فکر کنم قران کریم هم به اجرای عدالت اشاره کرده و تاکید کرده است.
ام المومنین ..( یکی از زنان پیامبر) با وجود کراماتی که داشتند پیامبر را تشویق کردند تا با ازدواج با دختر ابوسفیان، باعث گسترش دین اسلام شوند تا به این صورت کدورت ها کمتر شود. اسلام دین مودت و دوستی است در شرایط فعلی ، کمتر زنی راضی میشه همسرش زن دیگه ای را به همسری قبول کنه تا زنان بیوه یا دختران مجرد سن بالا صاحب همسر شوند. اگر مطمئن بودیم که مجرد بودن باعث کشیده شدن به گناه و بی حجابی و برقراری دوستی های بی اساس و سوء استفاده از آنها نمیشد و اگر مطمئن بودیم که همه اونهایی که مجرد باقی می مانند عفت پیشه می کنند و بابت داشتن این عفت ، عجری عظیم می برند حرفی نبود ولی متاسفانه با این هجمه های فرهنگی که میشه و تحریکاتی که در فیلمها و سایتها و ماهواره ها هست و بدتر از همه از وضع بی حجابی دختران و زنان در جامعه، باید عرض کنم ما باید اول از همه مشکل مجرد ماندن پسرها را حل کنیم دخترها همه دنبال مرد خیلی پولدار هستند حاضر به سختی کشیدن و زحمت کشیدن برای ساختن زندگیشون نیساتند اینکه مردی که برای شروع زندگی چیزی ندارد را کمک کنند تا صاحب زندگی شوند به این دلیل باید با فراهم کردن امکان ازدواج آنها را تشویق به ازدواج کنیم . با تبلیغاتی که میشه انگار ازدواج یعنی زندگی راحت طلبی و تجمل گرایی، اگر نگاه آخر الزمانی داشته باشیم مسلما ازدواج معنی حقیقی خودش را پیدا می کند. دیروز عصر از شبکه قران ، منزل زوج جوان که حافظ کل قران بودند را نشان دادند یک خونه با مبلهای سلطنتی و تجملاتی و من بسیا تاسف خوردم و متاسفانه این الگوها داره تجمل گرایی را یک ارزش نشون میده
پنجشنبه 1 بهمن 1394 ساعت 07 و 11 دقیقه و 26 ثانیه
اون اقایی کهسوال کردن ایشون چند تا زن دارن سوالشون غیب کردن نبود .ولی سوال بجایی هم نبود هرکس به وظیفه اش عمل کنه .حالا چه تک همسری چه چند همسری .اونا که مخالف چند همسری هستن لااقل بادید بهتری به این مسله نگا کنن.من خودم چند همسری رو خیانت نمی دونم .بودن در اطرافیان که چند همسر داشتند حتی من خودم خواستگار دخترشون بودم .واقعیت اینکه چند همسری رو نه میشه ردش کرد نه تایید.کسی که توانایی مالی داره بره همسره دیگه ای بگیره چه اشکالی داره .ولی به جز چند همسری راه حل دیگه ای برای ازدواج بعضی از خانمها نیست .این یه واقعیته.
به بی نام سه شنبه 29 دی 1394 ساعت 18 و 56 دقیقه و 40 ثانیه
همین می گم بدبین!!!
من خودم در حال مبارزه ام!!!!! مدافعان حرم گوشه ای از خدمت است!و ما در گوشه ای دیگر!!!
من کاری با سایت مدافعان حرم ندارم!!!
همین می گم فکر می کنید همه لشگر یزید و خودتان لشگر امام حسین( ع)
شما وقتی کسی سوالی بپرسد! سریع سخن از دجال و... می زنید بدبین هستید!!
بسیار عالی! پس شما کل این سایت را مطالعه نکردید!!! که چنین بی پروا حمله می کنید!!! احسنت پس همه نمی توانند و وظیفه هم ندارند!!!
سوال که پرسیده شد!! دخالت در زندگی کسی نبود! شما فقط کافی بود که جواب دهید که وظیفه همه نیست! و هر کس توانایی آن را ندارد!
تازه به این وبلاگ آمدی! پس از خیلی مسائل خبر نداری!!!
همه را بی پروا دعوت به چند همسری نکنیم!!!!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
اینجا همه را بیبروتبه چند همسری دعوت نکرده ایم و بلکه بارها گفته ایم نشدنی است که همه دو همسر داشته باشند اما وظیفه ما بعنوان مسلمان و شیعه این است نتمام آیات ق آن را روی چشم بگذاریم.
ما اسلام حداقلی نداریم که بعضی آیات را قبول کنیم و بعضی را کنار بگذاریم.
بلکه اگر مسلمانیم قرآن نامه خدا برای زندگی ماست باید عمل کنیم به آنچه ماموریم. اگر باید همسر دوم بگیریم بریم همسر دوم بگیریم اگر نمیتونیم بگیریم نباید کهمخالف باشیم بلکه باید کمک کنیم کسانی که میتوانند درست عمل کنند تا زندگی دیگری را تشکیل بدهند و تحکیم ببخشند و به تعالی برسند.
تشکل زندگی و ازدواج برای قرب الی الله است نه برای دوری از خدا و ورود به جهنم!!
اما چیزی که امروز در جامعه است این است که این سنت رسول خدا ص را قبیح می دانیم و کسی که عمل می کند هوس باز می خوانیم و لذا داریم مکافات می کشیم و یبسیااری از خواهران دینی ما باد در تجرد مطلق بسر ببرند.
آیا شما راضی هستید خواهر شما همسر دوم نشود ولی در تجرد مطلق زندگی کند؟ این بی رحمی است که بگوییم تجرد این دختران و زنان بی سربرست بهتر از تاهل و همسر دوم شدن آنهاست است.
سه شنبه 29 دی 1394 ساعت 15 و 47 دقیقه و 37 ثانیه
نمیشه مدیر وبلاگ را با امامان در یک ردیف قرار داد و بگیم اونها هم در حد و اندازه امامان هستند و باید اونقدر توان داشته باشند که به آنچه می گویند عمل کنند اینها جزئی از رسانه هستند پیام رسان هستند مرجع تقلید یا نماینده یا الگوی مردم نیستند فتوایی نمی دهند که اونها را باز خواست کنیم چرا عمل نمی کنند از یک رسانه چه انتظاری میشه داشت.
کنکاش از زندگی دیگران درست نیست خوش بین .
شما که فرصت خواندن مطالب را نداری ولی ظاهرا حاضر جواب هستید می تونم خواهش کنم بگید چه دشمنی با سایت مدافع حرم دارید؟ برادر شهید مدت دو سالی بود که مطلبی در مورد تعدد زوجات ننوشت و ایشان مطالبش در مورد ریخته شدن خونهای بی گناهی بود که اگر شما می تونید در مورد این مساله حرف بزنید اینکه آیا حاضرید برادرتان یا اقوام یا آشنایانتان را برای مبارزه با کفار تشویق کنید؟
چرا سعی دارید بحث را به بیراهه بکشید آیا شما قبول ندارید که دجال تک چشم بر روی یک دلاری طراحی شده با این همه فیلمها و شبکه های ماهواره ای و رواج فساد در جهان آیا شما هجوم شیطان پرستان را نمی بینید. بهتر نیست در این مورد صحبت کنید ای انسان خوش بین؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
من و شهید تمام زاده عزیز و همه دوستان بزرگوار مامور به وظیفه هستیم. هر گاه و تا هرجا وظیفه ما شد باید عمل کنیم. ما در محضر خدای متعال باید جوابگو باشیم.
به بی نام سه شنبه 29 دی 1394 ساعت 15 و 11 دقیقه و 05 ثانیه
غیبت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برو اول یاد بگیر غیبت یعنی چه؟
افرادی هم چون تو بخواهند کل غیر مسلمان ها را دعوت کنند! همه احساس .... بهشان دست می دهد! بعد امام زمان می گوید، ما را به خیر تو امید نیست ، شر مرسان
سوره حجرات را خواندید؟ اینکه می پرسند چند زن دارد؟ غیبت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
می دونی گمان نا بجا گناه؟؟؟؟
همه افراد جامعه وظیفه ندارند بیش از یک زن بگیرند!!! پس اگر ایشان حتی با دفاع از آیه چند همسری یک زن داشته گناه نکرده! و سوال در مورد در موردش غیبت نیست!!!!!!!
وای بر کسانی که نمی توانند و سمتش می روند و کسانی که توانایی اش را ندارند، تشویق می کنند
برو خودت اصلاح کن! بد بین!!!!!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
همه نمیتونن دو زن بگیرند و حتی بعضی ممکنه نتونند یک زن دایم بگیرند. در این حرفی نیست اما آیا چون یک زن بیشتر ندارند باید با افراد دو همسر مخالف باشند؟
آیا کسانی ماشین ندارند باید با ماشین دارا مخالف باشند؟ آیا بی خونه ها باید دشمن خونه دارها باشن؟
بلکه اونی که داره و اونی که نداره همه باید دعا کنیم که همه دارای خوبیها و نعمتهای فراوان بشوند.
البته که این سوال غیبت نیست
مقام شهید هم یعنی کسی که به مقام شهود رسیده و نعمتهای آخرت را در همین دنیا مشاهده کرده و با اولین قطره خونش به وصال رسیده است.
این نتیجه کارش و نیات خوب او در دنیاست.
سه شنبه 29 دی 1394 ساعت 11 و 56 دقیقه و 57 ثانیه
تا تونستیم هوو را مسخره کردیم و همراه شدیم با رسانه های اسلام ستیز و فیلمهایی ساختیم که چند همسری را در کنار خیانت و روابط پنهانی قرار میداده.
پیامبر و امامان معصوم ما سه روز روزه می گرفتند و افطاری خود را به فقیر می دادند ما چه کار کردیم؟ عده ای برای خودشون میگن چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است! و اینطور به تجمل گرایی و چشم و هم چشمی خودشون دامن زدند. معترضیم که چرا به کشورهای سوریه و غزه و...کمک می کنیم و چرا دارو برای مردم درمانده می فرستیم؟ البته خیلی از مردم هستند که موافق کمک به همنوع خودشون هستند اربعین امسال نشان داد حضور سی میلیونی مسلمانان جهان یادآور همدلی و شور و شوق منتظرانی هست که امام زمانشان را می خواهند! جالب هست که سیل مسافرین بعد از اربعین به کربلا ، هنوز هم ادامه دارد
شیطان پرستانی هستند که جهنم را به جان می خرند و آیات حق را به سخره می گیرند و مردانی را که در راه حق جان داده اند را سرزنش و بازخواست می کنند
در حال حاضر دنیا به دو قسمت شده عده ای که خواسته و ناخواسته به سمت گروه های شیطان پرستی کشیده می شوند همانها که به وسیله برنامه های تبلیغاتی دجال تک چشم خام شده اند و می شوند ( عکس دجال تک چشم بر روی یک دلاری موجود می باشد) این حرف را دوستان می گویند. دجال بدجوری داره شیطان را سواری میده و انسانهای زیادی را با خود از راه به در میبره تا به خدا اثبات کند که خلیفه الله قرار دادن انسان اشتباه بوده و اینکه شیطان برتر از انسان است، ولی خداوند می فرماید که انسان خلیفه الله است . من از اسم مستعار متعجب ، متعجبم که من چه حرفی زدم که به انسانیت شما لطمه ای وارد شده باشد جز اینکه گفته باشم پشت سر مرده غیبت نکنیم! در سوره حجرات داریم که غیبت پشت سر انسانی ، مثل خوردن گوشت برادر مرده تان است همگی در امان خدا باشید و از شر شیطان و دجال در امان باشید انشالله
افتاب دوشنبه 28 دی 1394 ساعت 00 و 52 دقیقه و 39 ثانیه
شهید عند ربهم یرزقون هست. حال ما سر چه چیزهایی بحث میکنیم. هرکس باوجدانش خلوت کنه، میدونه راه درست چیه. هرچند هزارتا توجیه هم بیاره. فرصت عمر چه زود میگذرد، خدایا کمکمون کن .
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
نسال الله منازل الشهداء
متعجب یکشنبه 27 دی 1394 ساعت 23 و 25 دقیقه و 23 ثانیه
جوابی برای من ننویسید که بنده وقتی برای خواندن و پاسخ به آن نمی گذارم
شما بروید بهشت ما هم می رویم جهنم که شما آنجا نباشید
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
انسان درنهایت یا در بهشت است یا در جهنم. دعا می کنم ما از شیعیان امیرالمومنین ع و همه در بهشت در منابر از نور در جوار اهلبیت ع باشیم.
متعجب یکشنبه 27 دی 1394 ساعت 23 و 23 دقیقه و 08 ثانیه
جناب منتظر
یک موقع شمابرای توجیه غیر مسلمانان نرود! یا این روش توجیه کولاک می کنید!!!
در همین وبلاگ کسی را دعوت به ازدواج مجدد کردند ! بعد از چند ماه آمد گفت پیشنهاد می کنم سراغ ازدواج مجدد نرود ! حالا مبلغین چند همسری چند زن دارند! سوال دخالت در زندگی دیگران است!!!!!!!
پیامبر وقتی خود خرما می خورد همان روز کسی را به نخوردن خرما سفارش نمی کند!!!
چه بد بین!!!!! وای بر شما!!! که تنها ببلدید تا جملات دیگران را زیر سوال ببرید
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
هر کس در هر مقامی و در هر کاری به غیر اسلام عمل کند در خسران است. دنیا برای برخی مزرعه آخرت است برای برخی جهنم. باید ببینیم ما در جرگه کدوم آدمها هستیم.
اگر ما در بحث تعدد زوجات بحث می کنیم و فرهنگ سازی می کنیم و کسی هم رفت بدون توجه به شرایط خودش و بدون رعایت عدالت زندگیش خراب دلیل آن تبلیغ آیه قرآن است؟ یا بد عمل کردن مسلمان؟
شما دکتر میروید اگر به نسخه دکتر درست عمل نکنید و بدتر شدید آیا اون دکتر هیچ نمی فهمد یا منو شما بد به نسخه عمل کردیم؟

آقای متعجب! بنده ای که تبلیغ می کنم حتما و حتما بدونید اهل عمل هم هستم.
بدانید که نماز هم زمانی صحیح است که تام الاجزاء والشرایط باشد. یعنی اگر قبل از اذان ظهر نماز با خلوص و طهارت جسم و جان بخوانید باز بعنوان نماز ظهر شما مقبول نیست.
همه اعمال همینطور است. باید تکلیف شود و شما هم بموقع عمل کنید تا مقبول باشد.
منتظر شنبه 26 دی 1394 ساعت 11 و 37 دقیقه و 02 ثانیه
کنکاش و غیبت پشت سر کسی که در قید حیات نیست کار خداپسندانه ای نیست.
آیا شما که این سئوال را در همین وبلاگ می پرسید آیا می دانید مدیر همین وبلاگ چند همسر دارند؟ اصلا چقدر به من و شما ارتباط دارد؟ بعد بخواهیم در مورد کسی که جانش را برای دفاع از دین و حق و عدالت دادند نظر بدهیم ئ حاضر نیست تا جواب شما را بدهند. کسی که به جنگ کسانی رفت که ستمگر و مستبد و ظالم بودندکسانی که و به زن و کودک و بزرگ رحم نمی کنند.
همسر یک مرد شهید بودن افتخاری هست که نصیب هر کسی نمی شود.
افتخار ، این نیست که زن به هر قیمتی و با هر کسی ازدواج کند افتخار این است که زن یکبار با مردی ازدواج کند که ارزش زندگی کردن را داشته باشد! زنانی که بعد از جدایی به فکر ازدواج هستند به این دلیل هست که کسی نتونسته خلاء تنهایی آنها را برآورده کند و دنبال گمشده ای هستند غافل از اینکه گمشده همه ما بندگی و عبودیت خداست که اگر اعتقاد به این امر داشتیم طلاقی صورت نمی گرفت تا بعد حرف از تعدد باشد هر زنی بعد از رد کردن چندین خواستگار وقتی به یکی جواب بله می داد در همه خوشی ها و سختی های زندگی در کنار همسرش حضور داشت و با کمک هم به رشد هم برای خدایی شدن و برای امام زمانی شدن کمک می کردند.
در صحیفه 21 امام راحل آمده است هر مسئولی در حیطه کاری اش نگاه آخر الزمانی نداشته باشد خائن است. به نظر من همه ما مسئولیم یکی در اداره مسئول هست و همون آدم در خانه مسئول هست همسر هست فرزند هست والد هست. به هر حال خدا خیلی بزرگ هست و شیطان هم بالاخره مهلتش تمام میشه و کسانی که پیروی شیطان کردند نادم و پشیمان و خجالت زده خواهند بود .
در زمان پیامبر، سفارش میشد که مردان متاهل زنانی که همسرشان را در جنگ از دست داده اند را به همسری بگیرند تا بچه هایشان بی سرپرست نباشند بچه ها نمی توانند بدون پدر ، بزرگ شوند هر چقدر زن بخواهد تنهایی زندگی را اداره کند ولی با وجودی که وجود ناپدری هم دردسرهای خودش را دارد ولی اگر پدر، شخص فهمیده ای باشد میشود خیلی از دردسرها را به فرصت مناسب تبدیل کرد نظارت پدر در امور زندگی بچه ها تا به سر انجام رسیدنشان. حضور یک انسان مسئولیت پذیر در زندگی می تواند مفید باشد.
دعا کنیم همگی لایق باشیم و پیش خدا سربلند باشیم انشالله
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
ممنون از تذکرات زیبای جناب منتظر
استاد شهید به وظیفه اش عمل کرد و آسمانی شد
هرکس به وظیفه اش عمل کند حیاتی جاودانه خواهد داشت.
اگر بخواهیم وظیفه را بشناسیم باید خود را بشناسیم تا خدایمان را بشناسیم تا از عبادت حضرتش به درجه عبودیت نائل آییم
آنگاه مرگ همان شهادت و شهود است که «عند ربهم یرزقون»
چهارشنبه 23 دی 1394 ساعت 17 و 44 دقیقه و 13 ثانیه
ایشان چند زن داشت!؟؟؟
چهارشنبه 23 دی 1394 ساعت 17 و 43 دقیقه و 04 ثانیه
ایشان چند زن داشت!؟؟؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا