تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - چرا پیامبر ص در زمان حضرت خدیجه س ازدواج مجدد نداشتند؟
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : شنبه 19 مهر 1393
نظرات
چرا پیامبر ص در زمان حضرت خدیجه س ازدواج مجدد نداشتند؟

دختر ایرانی
شنبه 19 مهر 93 14:00
یا ایها الناس یکی به من بگوید چرا پیامبر اعظم(ص) تا حضرت خدیجه(ع) زنده بودند مجدد ازدواج نکردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ شما :
یعنی باید چند بار به این سؤال پاسخ داد!!!!!!!!!!!!
هر چند در پستی به همین موضوع پرداخته شد  میتوانید به موضوع چند همسری در اهل بیت ع مراجعه کنید اما به خاطر شما باز هم بیشتر توضیح می دهم:

1. رسالت پیامبر بر کسی پوشیده نیست که باید کوثر را بعنوان مادر امامان و ظرف ولایت داشته باشد و اگر تعدد زوجات در زمان حیات خدیجه س می بود شبهه در وجود سبب خلقت حضرت زهرای مرضیه س با دیگر دختران احتمالی پیامبر از زنان دیگرشان زیاد بود درحالی که فقط حضرت زهرا س باید حامل ولایت باشد. بنابراین اقتضای ظرف ولایت و زدودن شبهات از مسئله بسیار مهم ادامه رسالت نبی ص توسط فرزندان علی و زهرا س سبب شد که پیامبر تعدد زوجات نداشته باشد تا اگر از دیگری فرزند دختری بیاورد، موجب شبهه در ولایت فرزندان انها نشود.

2- شأن حضرت خدیجه انچنان بالا بود که خدای متعال از طریق وحی بر او سلام می فرستاد و کفوی با آن بانو همتایی نمی کرد که در یک خانه با او باشد بطوری که تا سالها بعد از رحلت ان بانو بزرگ اسلام، به هر دلیلی پیامبر از او نزد همسران دیگر خود یاد می کرد و او را بر آنها ترجیح می داد.

3- در آن دوران که این دو بزرگوار در مکه بودند هنوز قانون اسلامی تعدد زوجات تشریع نشده بود و در این ده سال که پیامبر درمکه بود انقدر رسالت سنگین بود که فقط خدای متعال به برافراشتن پرچم توحید و زدودن مکه از بتها پرداخت و تثبیت اصول دین زمان بیشتری می خواست تا فروع دین لذا مکه همه اش به اصول گذشت. ضمن اینکه مکه همه دشمن پیامبر بودند که مخفیانه از مکه هجرت کردند و حتی خدیجه س که همسر پیامبر شدند همه ایشان را مسخره می کردند تا جایی که وقتی بعد از ده سال که پیامبر دیگر فرزندی نمی آوردند با تولد حضرت فاطمه س هیچ زنی در مکه حاضر نشد قابله باشد

4- قطعاً حضرت خدیجه س بعنوان اولین بانویی که به اسلام گروید و به پیامبر س ایمان آورد قطعاً آیات الهی را آنچه را که نازل شده و آنچه را که در اینده بعد از حیات آن بانو نازل شود را نیز ایمان داشت و اگر در زمان حیاتش ایات تعدد زوجچات نازل می شد را قطعاً با دل و جان قبول می کرد.

5- حدیثی از اما صادق ع هست که پیامبر خدا از جانب خدا موظف شده بود که تا زمان حیات حضرت خدیجه ازدواج دیگری انجام ندهند.

6- در مدینه که این آیات تشریع شد پیامبر ص تعدد زوجات داشتند و زنان ما نباید با این جمله که: «چرا پیامبر ص در زمان خدیجه س ازدواج نکرد؟» را دلیلی بر تحقیر زنان پیامبر بدانند یا خود را از زنان پیامبر بالاتر ببینند که زنان ما به گرد پای زوجات پیامبر هم نمی رسند.

7- تعدد زوجات پیامبر معنایش این نبود که فقط پیامبر مجاز است چنین کاری بکند بلکه قول و فعل معصوم برای امت حجت است و جای تأسّی و الگو برداری دارد.

توضیحات دیگر به قسمت موضوعات وبلاگ(چند همسری در اهل بیت ع) مراجعه فرمایید.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
super p force dapoxetine سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 ساعت 04 و 11 دقیقه و 38 ثانیه
erectile pictures http://viagralim.us erectile pictures !
I'm truly enjoying the design and layout of your blog. It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Outstanding work!
یکشنبه 10 بهمن 1395 ساعت 10 و 25 دقیقه و 12 ثانیه
من همیشه دنبال جواب این سوال بودم....ممنون....ولی ایا دلایل ذکر شده واقعی اند؟...من خودم با چند همسری...کلا هر چیز مشروع و معقول موافقم...یعنی هم شرع بپسندد هم عقل
سورا جمعه 30 آبان 1393 ساعت 16 و 18 دقیقه و 46 ثانیه
آقای محترم شمایه نگاه به جوابی که دادید بندازید:خصوصا دو سه خط آخر!!!برادر من بنده با چندهمسری مخآلف نیستم بنده با این مخالفم که هرکس بدون علم به حقوق زنان برود بیش از یک زن اختیار کنه اگه بتونه نیاز مادی و معنوی زنانش رو کامل وبه تساوی به جا بیاره مجازه درغیر اینصورت ظلم به زن هست.این موضوع حتی در صورتیکه ازدواج مجدد مرد به خاطر رضای خدا بادخترا ن سن بالای مجرد وزنان مطلقه باشه حتی میتونه کمکی به جامعه باشه و پرواضح هستکه مردانی که عاشق دخترا ترگل ورگل میشن تنها عمل به نفس هست نه عمل به حکم خدا در ثانی مرد باید استطاعت مالی داشته باشه تا همسرش باسختی روزگار نگذرونه نه اینکه هر مردی که چشمش به یه دختری افتادو دلش لرزید بگه خدا گفته مردهامیتونن بیش از یک زن اختیار کنن. حرف من اینه که حتی صیغه در اسلام دارای شرایطی هست خواهشا در سایتتون تاکید کنین که ازدواج مجدد شامل تمامی مردان نمیشود.ودر انتها بسیار بد برداشت میکنید که حضورداعشیان باعث نمایاندن مظلومیت زنان شده قرنهاست زنها دارن فریاد میزنن بهشون ظلم میشه در آخر برای خودم متاسفم که یکی مثل شما میاد همچین پاسخی به من میده.دل خفته!جهالت!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
اینکه حرفی در آن نیست. این در بحث شرایط چند همسری باید مطرح بشود که هنوز ما در این باره بحثی رو ارائه نکردیم. سعی می کنیم مباحثی رو ارائه کنیم تا باب سخن در این باره بیشتر باز بشه.
البته من فعل جمع رو بکار بردم. منظورم جامعه بود که خد ما هم جزء جامعه هستیم نه شخص جنابعالی فقط گرچه به اقتضای سخن شما مطرح کردم.
اینکه گفتم در لسان اهل بیت هم هست. امیر المؤمنین هم در اثر جهالت مردم بود که 25 سال خانه نشین شد و در نهایت در مسجد به شهادت رسید اما هنوز عده ای گفتند مگر او نماز هم می خواند؟
و البته در باره چند همسری بارها گفته ایم که برای همه مقدور نیست اولا به خاطر عدم وجود چند همسر برای همه مردان و درثانی نبود شرایط لازم برای همه آنان.
سورا جمعه 30 آبان 1393 ساعت 11 و 48 دقیقه و 56 ثانیه
آقای ذبیح محترم چرا هردو نظری که داده بودم پاسخ ندادید؟اینکه علما روزه نمیگیرند خمس نمی دهند!؟شما اطمینان دارید که علمای بزرگ اسلام واجب خدا را انجام نمی دهند؟!اگر به قو شما چند همسری سنت پیغمبر بوده و تا این اندازه اهمیت داشته که شما با دایر کردن این سایت سعی در ترویج ان در جامعه دارید حتما قبل از شماها علمای عالیقدر اینکار را انجام میدادند تا به ترویج آن کمک کنند هر مشروعی لزوما واجب نیست ممکنه بنا به مصالحی واجب شده باشه بسیار خوب طلاق در کل کشور ما یک معضل اجتماعی به حساب میاد حالا شما که به این موضوع اشراف دارین چرا برای کم کردن این اآمار تلاش نمیکنید؟اینکار شما حتی آمار رو بالاتر میبره . برید مطالعه کنید دلایل طلاق رو.اعتیاد ،خیانت و... خانمها حقوقشون در منزل رعایت نمیشه اونوقت شما میخواید آقایون عوض یک زن حقوق چند زن رو پایمال کنند؟شما که دم از شرع میزنید چرا حقوق مشروع زنان رو برای آقایون تشریح نمیکنید و ازآقایون نمیخواید حقوق مشروع زنانشون رو برآورده کنند؟پرواضح هست که ازدواج مجدد در این فرهنگ و در این جامعه ظلم به زنان ایران هست .شما که اینقدر ازدواج مجدد مردان در نظرتون واجب هست میتونید برآی خواهران و دخترا خودتون هوو پیدا کنیدو سنت به قول خوتون پیغمبر رو انجام بدید. اما پس چرا آین عمل حلال است؟شما توجه کنید الان در بعضی روستاهای عراق و امثال آن که داعش مردان آنجا رو دسته جمعی به گلوله میبنده به نظرشما در اون جامعه که تعداد زنان چند برابر مردان میشه چطور گذران زندگی کنند لذا خداوند برای کمک به معیشت زنان اون جامعه و یاری رساندن به زنان اون جآمعه این حکم رو قرار داده است و نه برای کامیابی مردان . لطفا مغلطه نفرمایید نظر قبلی بنده رو هم که پاسخ نداده بودید پاسخ بدید و این رو هم پاسخ بدید شاید مارو مجاب کردیذ!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
چرا بد متوجه می شوید!!!!!!!!!!!
یا دارید سمپاشی می کنید یا در مطالعه و فهم مطالب دارید کوتاهی می کنید.
من هرگز نگفتم افراد خصوصاً علما در انجام واجباتشان کوتاهی می کند.
بلکه اگر دقت کنید منظور این است کسی که مالی ندارد که متعلق خمس شود ، شرط استطاعت ندارد که حج برود پس آیا چون اینها را انجام نداده پس ان را شرعی ندانسته؟
اشکال شما این است که شما متوجه زبان و ادبیات فعالیت ما نمی شوید و از عینک بدبینی به محض دیدن یک کلمه ای که قابل محاجه می بینید زره رزم می پوشید و در میدان گرد و خاک می کنید گویا در شب تاریک خودی را از غیر خودی تشخیص نمی دهید.
قطعا از دری که به زندگی نگاه کنیم( چه از باب چند همسری چه از باب ازدواج اسان و ..) حتماً آسیبهای ان را لحاظ می کنیم و برای کاهش سن ازدواج و کاهش طلاق بدون مطالعه نبوده ایم.
تفاوت ما و شما در این است که:
شما تعدد زوجات را ظلم به زن می دانید در حالی که روانشناسی اسلامی می گوید اگر زنان بدانند که تک همسری ظلم بزرگی در حق آنهاست هر اینه برای داشتن هوو کمر همت می بستند.
در عین حال کسی نگفته که تعدد زوجات واجب است همانطور که کسی نمی گوید ازدواج (تک همسری) واجب است.
همان دلیلی که باعث وجوب ازدواج در تک همسری می شود همان دلیل برای چند همسری هم هست خصوصاً که ضرورت اجتماعی هم به ان اضافه بشود.
تا کم می اورید بحث را شخصی می کنید که خانواده خود چنین و چنان کن! خب خواهر محترم که در دارالمؤمنین هم زندگی می کنید هر کس وظیفه دارد به تکلیفش عمل کند. اگر من تکلیفم شد قعطعا به وظیفه خودم عمل خواهم کرد. اما اگر هم عمل کردم شما هیچگاه نتیجه نخواهید گرفت که حرف ما درست است چون می خواهید محاجه کنید می گویید به خاطر اینکه نگویند چنین و چنان اینکار کرده نه به خاطر انجام وظیفه.
ما در پیشگاه خدا مسئولیم
انگار باید شرایط غزه و سوریه و عراق برای شما بوجود آید و گلوله داعش بالاسرتون باشه که بگویید حالا واجب است فلان؟
اکنون سالهاست که برای بسیاری از زنان جامعه ما زندگی برایشان چیزی از غزه کم ندارد و تفاوتش این است که صدای غزه به همه دنیا می رسد اما این زنان مظلوم جامعه که چوب فرهنگی قبیح دانستن سنت رسول خدا را از جانب همنوعان خود می خورند را کسی نمی شنود. و انها در اتش خود می سوزند. خصوصاً که مخالفان چند همسری نفسشان از جای گرم می کشند و علیه خواسته انها سمپاشی هم می کنند. بعد که ناچارا گرفتار مردی شیاد شدند و آوار زندگی روی سرشان خراب شد باز چوب مناعی مخالفان را دوباره می خورند.
خدا لعنت کند داعشیان را اما گویا برای شما نعمتی شد تا کمی مظلومیت زنان را بشناسید. ببینید برای فهم من و شما چه انسانهای پاکی باید قربانی شوند تا تا کمی معرفت حاصلمان شود. امام حسین علیه السلام هم به تیر و شمشیر جاهلان از خدا بی خبر به شهادت رسید تا دل خفته برخی نسبت به دین اسلام بیدار شود. نکند این کشتارها تاوان جهالت ماها باشد!!!
سورا جمعه 30 آبان 1393 ساعت 01 و 20 دقیقه و 47 ثانیه
در ضمن اگر عرایض شما درست و اینکار سنت پیغمبر بود تمام علمای عالیقدر اسلام دردوران معاصر حتما میباست این سنت پیغمبر و مشروع الهی رو انجام میدادند در صورتیکه تمام آنها یک همسر اختیار کردند امام خمینی،رهبر عزیزمون آیت الله خامنه ای ،آیت الله بهجت و ... حتی حاج آقا قرائتى به صراحت در تلویزیون اعلام كردند ازدواج مجدد براى ایشون حرام هست چون خانمهایی که بیننده ایشون هستن و حرفاشون رو قبول دارند با این وضعیت به پای صحبتهای ایشون نخواهند نشست عین صحبتهای خودشون بود که نوشتم یعنی ایشون هیچگاه سنت پیغمبرکه چنان ثوابی داشته باشه رو به خاطر پراکنده شدن چند زن از مجالسشون برخودش حرام نخواهد کرد.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
خانوم محترم! اینکه علمای زیادی را شما بشناسید که عملی را انجام ندادند دلیل بر عدم مشروعیت ان نیست مگر اینکه اعلام کرده باشند که چنین عملی در شرع اسلام نیامده که خود می دانید این هم خلاف واقع است. یعنی اگر شما هم به قران مراجعه کنید میفهمید که مشروع است تا چه برسد به علما و بزرگان.
خیلی ها از علما حج نمی روند پس مشروع نیست که نمی روند یا اینکه انها شرایطش را ندارند؟
خیلی ها خمس نمی دهند پس خمس مشروع نیست یا اموال انها متعلق خمس نیست؟
خیلی ها روزه نمی گیرند پس روزه مشروع نیست یا اینکه آنها توان و شرایط گرفتن روزه را ندارند؟
آقای قرائتی هم نفرمودند مشروع نیست فرمودند برای من شخصی شاید حرام باشد بنا به دلیلی که خودشان فرمودند که البته باید دید واقعاً این دلیل تا چه حد قابل اعتناست.
امام ره اگر همسر دوم اختیار نکردند آنرا مشروع دانسته اند و حایشه ای که بر کتاب نکاح در عروةالوثقی زده اند نظر فقهی امام کاملا مشهود است که ایشان با چند همسری موافق هستند اما بعضی یک گوشه ای از کلام امام را اگر صحیح باشد از صحیفه بهانه برای تعارض قرار می دهند.
من نمیدونم شما با توجه به اینکه یه نقاش خوبی هستید اما چقدر مطالعات اجتماعی دارید اما در همون شهری که شما زندگی می فرمایید جزء چند شهر بزرگ کشور در رتبه اول طلاق است در حالی کهمتدین ترین شهر کشور است. آیا مطالعه کرده اید که بعد از طلاق چه اتفاقی می افتد؟ و ...
میوه ممنوعه شنبه 10 آبان 1393 ساعت 20 و 40 دقیقه و 07 ثانیه
راستی بانو معتمدی عزیز!
بابای من جز افتخاراتشه که مهریه مادرمو داده! سه دانگ خونه رو هم به پاس زحماتش حدود 15 سال پیش به نامش کرد!
پدر من موقع عروس شدن بنده، به همسر جان فرمود، خانمم، امانت بود و هست! دخترمم امانت ما دست تو!
نه من چشم ناپاکی کردم و حق و حقوقی خوردم،نه اجازه دادم پسرم با امانت مردم این کارو بکنه و دلشو بشکنه!
مهریه مارو 10 تا سکه گذاشتن که به ما سر عقد تحویل شد
حقوق کاریمان در منزل هم برقرار هست به لطف خدا و محبت همسرجان
راستش با این سایت از لپتاب زن داداش عزیز آشنا شدم و موندم تو کف مارمولکی عالی جنابان ذبیح و سانسورچی!
تو پستی که سانسورچی نوشتن بیش از نیمی از آقایون خائنن!!!!
پس بهشون چندتا زن بدیم . ....!
من تشویش به دل زنان انداختم یا ذبیح خان که روشهای پلیسی آموزش دادن به آقایون که چطور زن اولشون نفهمه آقا چیکار میکنه!
یا چه خال هایی ببندن و غیبت هاشونو و کسری درآمدهاشونو موجه کنن!
بله خانم عزیز!
شما برو پیشینه آقایون عزیزتون رو بخونید بعد دم از مغلطه بزنید!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
چشمتون ناپاک نیست اما به دلتون شک دارم!
چشمتون ناپاک نیست اما به ناپاکی فکرتان و زبانتان یقین است که گاهی ... و گاهی ...
حقوقتون برقراره اما حرمت حق میزبان نمی کنید و هرچی از زبانتان می خواهید در میارید و نثارمان می کنید.
شما از حرفهایتان و حتی انتخاب نامتان هم باید چیزهایی را متوجه شد که در نهایت بگویم به یه مشاور مراجعه کنید و هر چند ماهی یه تست شخصیت بدید و این چند روز باقیمانده عمر خودتونو کنترل کنید.
از یکسال پیش شما همچنان در تکرار کلمات مخفی و روشهای پلیسی و دروغ ... گیر کردید نتونستید از مرز همین چند کلمه عبور کنید. شما که خانوم موجهی هستید بهتر نیست در این چند روز باقیمانده عمر چهارتا کلمه مثبت و خوب را معرف خود کنید و از دشنام دادن و ایذاء مؤمن پرهیز کنید؟؟؟ الم یأن للذین امنوا أن تخشع قلوبهم لذکر الله.
میوه ممنوعه جمعه 9 آبان 1393 ساعت 03 و 02 دقیقه و 01 ثانیه
اوف اوف اوف!!!
ذبیح خان و این همه خشم!!!
داشتم تصورتان میکردم، یکهو آب دهانتون پرید رو نوک بینی ام!!
آره دیدم ثواب صیغه رو!!!
راستی یادت باشه ذبیح جان عزیزم، به آقایون سفارش کنین، محض کامل شدن ثوابشون، یه غسل هم چاشنی تن مبارکشون بکنن، چارتر بهشت بشن!
گفتم که اون دخرت بازه که هرروز یه دختر بلند میکنه، همه هم به شاریطش آگاهن، اعتماد به نفسشو از کجا آورده!!! از لابلای بحار الانوار!!!
من از صیغه حرف زدم که منحرف شدین؟ اگه بودین که دعا میکنم خد صافتون کنه! اگه هم نبودین، که من شروع کننده بحث نبودم! لیلا خانم فرمودن!!!
ذبیح خان، ببخشید شما که سنگ سیره نبوی رو دو دستی میکوبین به سینه تون، موقع بیان شیوه های کاراگاهی و پلیسی تون، از کدوم صفحه بحار الانوار کمک میگرفتین؟
یا کدوم کتاب سیره نبوی جلد کاراگاهی شو مطالعه کرده بودین؟ برو خودتو رنگ کن بفروش عاقااااا!!!
شما که دم از هلمریج و دیگرانو اندرسون و انسانهای والا مقام و وارسته میزنین، تو روشهای خودتون چه عزت نفسی رو تبلیغ کردین که انتظار احترام متقابل هم داشته باشین؟
من از حکم خدا نشدم مرد حسابی!قران گفته بلولید تو هم ثواب کنین؟ خب پس چرا با روسپی ها مشکل داری؟ نخیر عاقاااا! خیلی از اونا با حفظ شرایط عده!!! دارن کار و فعالیت اقتصادی میکنن! چرا بهشون تهمت میزنین؟ دارن ثواب دنیوی و اخروی میکنن اصلا!!!
از تو و افکار تو و امثال تو و حرفای تو نظریه های تو شدم!
تیی که وبلاگ عمومی زدی و راجرز و آوردی گذاشتی تو جوابت! برو به مردهای مثل خودت مارمولک یاد بده! بخونن که فریبکار و بپیچون و دغل باز و دروغگو نباشن! سنت خودش حسنه میمونه! اگه شماها خرابش نکنین!
فهیمه معتمد پاسخ داد:
سلام علیکم
وکیف تاخذونه و قد افضی بعضکم الی بعض واخذن منکم میثاقا غلیظا
و چگونه آن را باز پس میگیرید در حالی که شما با تماس جسمی وروحی به یکدیگر رسید ه اید وآنان از شما پیمانی محکم گرفته اند.

خانم محترمه چه ظن و افترایی است که به بنده و دوستان میبندید

چه سوظنی است که به پدر و برادر و همسر تان دارید؟

چه گمان سویی استکه قطعا خداوند از گمانهای سوء شما نمیگذرد

نمیدانم چه شده که شما فقط و فقط نگاهتان به سمت دو همسری جنسی و بکارت دختر شده

و نمیدانم چرا شیعه بودن را صرفا بر سر و سینه زدن در زیر بیرق آبروی دو عالم که باز هم مظلوم است و مردانی سست ایمان هرزه چشمی کنند و شما هم نگران نباشید اگر ما زنان چه همسر اول باشیم ونباشیم و هر که باشیم شما هم یاورانی دارید جناب شریف عضو جدیدمون هستند که سنت پیغمبر را سنتی وهابی نامید ه اند از خداوند بترس و اینچنین بی پروا سخنی به میان نیاور

چه کسی گفته زن اول حرمت ندارد؟؟؟؟؟
چه کسی گفته مردان زنجیر به دست شیعه واقعی هستند؟؟؟؟؟

چرا مغلطه؟؟؟
چرا تشویش و اضطراب در دل زنان؟؟؟؟

زن احترام دارد،چه مادر باشد،چه همسر باشد،وچه دختر باشد،ودر مورد هر سه نقش آیه و حدیث و حتی سوره قرانی داریم.
و این وبلاگ با هدف زندگی خوب برای مادری است که برای دخترش هم پدر است و هم مادر.برای دخترانی است که فرصت مادرشدن از آنها به هر دلیلی گرفته شد می باشد .
دختر ایرانی سه شنبه 29 مهر 1393 ساعت 18 و 34 دقیقه و 07 ثانیه
سلام لیلا
من هیچ گاه آقایان خراسانی و محمد و...را متهم به هوس نکردم
اما ایشان بدون در نظر گرفتن لیاقت مردان و نظر زنان که دوست دارند هوو داشته باشند یا نه تنها اثر منفی دارند
سخن امام صادق(ع) را آوردم،عدالت به این آسانی نیست
میوه ممنوعه سه شنبه 29 مهر 1393 ساعت 18 و 32 دقیقه و 52 ثانیه
کی فرموده صیغه این همه ثواب داره؟
کجای اسلام و قران اومده که 1ساعت با زنها خوابیدن این همه بهشتی میکنه مردا رو؟
پس چرا ما انگشت اتهام گرفتیم به سمت دعش و جدول نکاحشون؟؟؟؟؟
واقعا شما میدونی سلامت جنسی یعنی چی؟

صیغه یعنی چی ؟ چه نیازی در پس پرده داره؟
حالا اهداف عقد دائم رو بررسی کنیم؟
یعنی بگیم چون به مرگ هست به تب راضی بشیم؟
عزیزم، اسلام به هر ف رد، خانواده و اجتماعی شخصیتی داده، اگه افراد شخصیت خودشونو سالم نسازن؛ سالم تلاش نکنن، سالم زندگی نکنن و همه تو هم بلولن که این جامعه کرم خاکی هست نه انسان!
این همه دختر که موندن به قول شما، یکیش خواهر من!
از نامزدش خیانت دید!!!! چشمش از مردها ترسیده! میگه ارزش ندارن عمر براشون تلف بشه!
خیلی از این دخترا بهترین فرصت هاشونو با تکبر و یا داشتن آرزوهای واهی و بزرگ از دست دادن!
اینا میان به حداقل ها، راضی بشن؟
خیلی از دخترهایی که این میون به زندگی ها شبیه خون میزنن، دنبال مرد متاهل پولدار متاهلی هستن که اینا رو در ناز و نعمت نگه داره!
این اسمش سازندگیه؟ تلاشه؟حالا یه زن بدبخت که شوهر متاهل پولدارش، همون جوون فقیر بوده با سالها زحمت و نداری به اینجا رسیده زندگیشون، باید تاوان عشقشو و تعهدشو و تلاششو بده؟
با درک ذات شوهرش؟ بدون داشتن حس وفاداری؟ یا درک موقعیت دختر ناناز؟
این زن چه بکند از نظر شما؟
قرمه سبزیشو بپزه، میگن بو قرمه سبزی میدد!!!
فست فود بخوره، میگن کار بلد نبود که!!!!
این زن و امثال این زن، دلشونو به چه بند کنن؟ حاصل عمرشون چی بود؟
خدارو شکر کنن، 10-15 سال با یه مرد بودن، حالا این مرد سهم کسی دیگه اس؟
حالا تو این مدت هرچه سختی و زحمت کشیده، و منتظر روز خوشی و آرامشش بوده، باید سختی از نوع هووداری بکشه؟
این منطق اسلامه؟
این منطق اخلاقه؟
این منطق انسانیته؟
این منطق مردان عادله؟
این منطق مردان ذت داریه که میتونن برن صصیغه کنن با کلی ثواب و غسل جنابت هم بکنن؟ میرن بهشت؟
یکسری مباحث حال آدمو میکنه!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
اولا قصد نداشتم به کامنت های کسی که زبان هتاکانه دارد و با بی اخلاقی تمام سراسر اهانت را نثار کاربران و نویسندگان وبلاگ می کند صحبت کنم چرا که ...
در ثانی اینجا ما از صیغه حرف نمی زنیم بی خود بی جهت هدف وبلاگ را منحرف نکنید
در ثالث اینکه شمایی که انگار حض و بهره ای از مشرب اهل بین نمی برید چرا ندانسته از ثواب الاعمال حرف می زنید و با نفی احادیث اهل بیت ع می خواهید با سنت رسول خدا مبارزه کنید. برید کتاب بحار الانوار را ببینید و احادیث بحث نکاح و عقد موقت رو بخونید. برید کتب فقهی را در همین مباحث دنبال کنید و احادیث ناب آن را بخوانید و با چشم خود ببینید و اگر میتوانید روایات اهل بیت را رد کنید!
اگر مرد یا زن مسلمان جهل دارد و راه درست زندگی کردن را نمی داند چرا اسلام را بی نظر می دانید. برید بگردید و مطالعه کنید و ببینید که هی نگویید کجای اسلام گفته! انگار شما و دل شما و سلیقه شما و احساس شما و دانش ناقص شما ترازوی اسلام است و باید اسلام با شما میزان باشد.
من چکار دارم که شما هی ادمهای بی تقوای روسپی و جلف کم دیانت با زندگیهای شکست خورده و ترک خورده که دینشون نشتی داره روبرو هستید و همونها را مستمسک قرار دادید که چنین و چنان! انگار قرآن با این عظمت در برابر این چن نفر کثیف توی عالم با افکار اومانیست و فرویدیسمشان به همراه جوجه های انها که مثل بچه لاشخور سر لاشه های شهوت دهانشان را بدبو کردند را با عظمت تر از کلام خدا می بینید.
چرا به جای اینها افراد سراغ الگوهای رفتاری نمی روید و با لحاظ آسیبهایی که می دانید از الگوهای رفتاری بیشتر نمی گویید؟ چرا دائم با بیان افراد رفاه طلب ماتریالیست و شهوتگرا و بی غریت از زاویه های زندگی اهل بیت ع نمی گویید که همه استفاده کنند؟
چرا همش منتظر چارتا مصداق هستید که کی زن دوم شد و شوهرش را اسید پاشید، کی زندان رفت و کی ... می گردید بگویید که چه کنند تا این مصائب پیش نیاید و سنت رسول خدا که جان همه عالم به فدای یک تار موی حسینش ع باشد احیا شود. این چه منطق باطلی است. راجرز مسیحی از شما مسلمان جلو تر است و در اندیشه های روانشناسی اجتماعی می گوید از الگوهای موفق و از اندیشه های مثبت به جای منفی و مریض باید استفاده کرد. برید شما که ادعای علمی دارید هلمریج و دیگران رو ببینید که می گوید در کنار آدمهای مثبت افراد احساس اعتبار و حرمت نفس بالایی دارند. برید نظریه های اندرسون بخونید که می گوید افراد شایسته انسان وار تر و دوست داشتنی ترند. شما قرآن و روایت که نمی خونید و به بهانه های مختلف رد می کنید و میگید کجای اسلام گفته.
برید محض رضای خدا این آیه را توجه کنید: ان الذین ءامنوا و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودّاً: کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته می کنند به زودر خدای رحمان برای آنان محبتی در دل ها قرار می دهد. مریم/96
یعنی شما یک نفر شایسته رو توی زندگیتون سراغ ندارید که هی با تداعی آدمهای ضعیف الایمان
آهنگ نا امیدی بر پیشانی سنت حسنه و مورد رضای خدا و پیغمبر ص که احیای انسان و انسانیت است می زنید؟
کمی ببینید چرا حالتون ... میشود؟ اشکال کجاست؟ البته آدم بصیر کسی نیست که عیب همه را ببیند و عیب خود را نبیند.
یا أیها الذین آمنوا إن تتقوا الله یجعل لكم فرقانا.
لیلا سه شنبه 29 مهر 1393 ساعت 17 و 25 دقیقه و 53 ثانیه
سلام سحر خانم

من دو همسری رو قبول دارم اما تشویق نمیکنم

ی کامنت به او ن خانمی که قرار بود شوهرش تشویق بهتجدید فراش کنه دادم و گفتم اگر مشکلی تو زندگیت نداری این کارو نکن

اما به حال پیمانه بزرگش غبطه خورد

چون دو همسری گذشت و بزرگواری رو میخوتد که هر زنی نداره

کدوم زن دوم روزی آرزوش بوده زن دوم بشه

الان بیا از دختران بالای 35 سال و زنان بیوه سوال کن به ندرت حاضر به دوهمسریند

از معلم مومن دختر یا پسرت که زن اوله تو مدرسه بپپرس حاضره ههو داشته باشه


اما حقیقت چیز دیگری است میلیونها دختر باکره به گور برند؟

ما در آینده سالمندان زن تنها به اندزه ریزش برگهای پاییز داریم

از طرفی امثال آقای خراسانی به قول شما با نیت هوس تبلیغ میکنند
چرا صیغه یکساعته نمیکنند هم تنوع داره هم مسوولیتش کمتره

هم ثوابش بیشتره

حتی غسل جنابت در صیغه هزاران ثواب داره

پس مگه بیمارندبا یک لیوان شیر هر روز هم بخوان
روزی سه بار هم بخوان میتونن با یک محرمیت حتی هزار تومان حلال کنند

دو همسری مسولیت داره

دو همسری پیش خدا جواب داره

و سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندند

پس شما به من بگید صیغه هر مدلش هست

چرا این وبلاگ عقد دائمو هدف فرار داده
چرا من باید زندگیمو با زن دیگه تقسیم کنم

همسرم بره صیغه کنه منم ندونم

پس هدف این وبلاگ چیه

لطفا دختر ایرانی
میوه جان سحر خانم بگید

صبا هم که منو شست و پهن کرد

ذبیح خراسانی پاسخ داد:
بله در ابتدا همه گفتند بزن تو خط صیغه. اما خدا می داند یک نفر هم برای کسی سراغ ندارم که معرفی کنم نه اینکه مخالف باشیم اما همسر دائم چرا . به ما اعتماد کردند و خودشونو به ما معرفی کردند و سعی میکنیم برادرانه ایصال الی المطلوب نماییم.
چراکه؛
هدف ما همانطور که قبلا گفتیم حول سه محور مهم می چرخد که عبارتست از تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده و دنبال کردن برکاتی که از ان صادر می شود.
این وبلاگ یک قطره ای از نیات پاک ماست امیدوارم اگر همدلی ها بیشتر باشد در آینده نه چندان دور به فضل الهی شاهد برکات زیادی در زمینه خانواده در سراسر کشور باشیم انشاءالله
دختر ایرانی دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 23 و 59 دقیقه و 03 ثانیه
اگر یک لیوان شیر نیاز داشته باشم چه نیازی به کل گاو دارم ؟
اگر شما هم می خواهید صحبت جناب بی طرف را تکرار کنید،باید بگویم خدا در هیچ آیه ای نگفته گناه کبیره ای را برای ترک گناه کبیره دیگری انجام دهید.

ازدواج مجدد یعنی خود را درگیر حق الناس کردن،بسیار خطر ناک است
دختر ایرانی دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 23 و 55 دقیقه و 38 ثانیه
به بی طرف

بله شما درست می فرمایید،الان مردم گناهانی می کنند مغز آدم سوت می کشد.
روزی با کسی گفتگو می کردیم به این نتیجه رسیدیم کسی که مجدد ازدواج کند،صد شرف دارد به مردی که دختری را تنها برای ....خواسته و بدون عقد شرعی با احساسات او بازی کرده و...
اما این دلیل نمی شود که مرد اگر خود را احتمال می دهد که نمی تواند عدالت را برقرار کند،به قعر جهنم بفرستد و زنان خود را هم عذاب دهد
هر دو کار اشتباه است
لیلا جان گفتند اگر عدالت را رعایت نکتد در قیامت شبیه خوک و سگ مشهور می شود.
اما بیشتر ازدواج های مجدد به خاطر این صورت می گیرد که مرد چشم و دل و زبان خود را حفظ نمی کند و وارد یک رابطه عاشقانه می شود و به دنبال آن دردسرهای جدید
به هر حال هر زن حق دارد انتخاب کند که آیا با هوو زندگی می کند یا نه !
زمان های قدیم عادی بود و زن انتظار آمدن هوو را داشت،و جو ،احساست تفاوت داشت
صد در صد اگر ائمه در این زمان بودند می گفتند باید تمام شرایط زندگی آینده را برای زن بازگو کرد
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
دختر ایرانی شما زوم کردید روی این نکته که چون زن حق دارد انتخاب کندکه با هوو زندگی کند یا نه؛ پس باید در همان ابتدای زندگی قبل از عقد مرد به همسرش بگوید که من همسر دیگری را اختیار خواهم کرد.
باید عرض کنم این جایش در زمان محضر رفتن برای عقد نیست بلکه باید قبلا این دختر بداند که با کسی که پیمان عقد می بندد او یک مرد است با طبیعت چند همسری و ممکن است ... لذا همه چیز اگاهانه باشد.
باز هم سخن شما رو رد نمی کنم اما شما بفرمایید اکنون که تمام ازدواجها بر همین منوال صورت گرفته و درصد بالایی از مردان به این نتیجه رسیدند که مثلا اشتباه کردند که امضا نمودند که بدون اجازه زن ازدواج مجدد کنند؛
از طرفی :
1- تمایلات و ابراز وجود ظرفیت اداره چند همسری در مردان
2- وجود روابط گسترده مردان با زنان حاضر در اجتماع و تحریک انها به سمت ازدواج دیگر
3- نیاز جامعه دینی به تزویج زنان و دختران بی سرپرست و مسن
و شواهد دیگر....
اکنون چه باید کرد؟
اگر بگوییم باید صبر کنیم تا نسل جدیدی که می خواهند ازدواج کنند شروع کنیم تا همین شرط را در اول ازدواج مطرح کنند تا همسرشان حق انتخاب داشته باشد؛ باید بگویم بیش از 50 درصد ازدواجها در همان مرحله اول صورت نمی گیرد انگاه چه اتفاقی می افتد؟
اولا تکلیف زنان موجود بدون شوهر و دختران مسن روشن نیست و در حق انها ظلم صورت می گیرد و بر همه واجب کفایی است تا از این ظلم به آنها جلو گیری کنند
درثانی دخترانی که به علت شرط مردان ازدواج نکردند هی مسن و مسن تر می شوند باز به جرگه دختران مسن اضافه می شوند و مصائب دیگر.
پس در نتیجه:
راه اسلام بسیار ساده و اسان تر از قانونهایی است که خودمان به زعم خودمان ترسیم می کنیم.
یعنی:
1- کنار گذاشتن احساسات و غیر معقولات و همانطور که چند همسری را خدا و پیغمبر تشریع نمودند را پذیرا باشیم
2- راه و روش صحیح زندگی چند همسری را بیاموزیم
3- با تبیین اوضاع زندگی چند همسری به مردان و زنان بفهمانیم که چه کسانی و با چه شرایطی که داشته باشند می توانند زندگی چند همسری با کمترین معونه و چالش را داشته باشند یا نداشته باشند.
4- افراد چند همسری بدانند که رفتار انها در چرخه چند همسری باید چگونه باشد تا رضایت نسبی و قابل قبولی را در خانواده چند همسری خود داشته باشند.
لیلا دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 23 و 39 دقیقه و 43 ثانیه
دختر ایرانی

شما اگر یک لیوان شیر بخواهی میری گاو میخری؟
یک بی طرف دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 23 و 28 دقیقه و 29 ثانیه
دختر ایرانی شما متوجه نیستید اونی که خدانشناس بفرمایش شما کار خودش رو انجام میده هر بلایی هم بخواد سر خلق خدا میاره اجازه کسی رو هم نمیخواد قانون اجازه بده یا نه اینجا تشویق بکنن یا نکنن شما هم فقط به شهوت گیر دادین دیوانه است کسی بخاطر شهوت صرف بره گرفتاری زن دوم به خودش هموار کنه راههای بهتر و کم دردسری هم هست دلیلی معقولانه تری از شهوت مردان برای قبح چندهمسری بیاورید
دختر ایرانی دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 22 و 35 دقیقه و 16 ثانیه
خداشناس؟
می توانید لطفا نشانه های این انسان را به بنده بگویید؟
من می گویم عمل به 91 سوره قبل سوره نساء

نمی دانم چنان شماها از چند همسری صحبت می کنید که مثل اینکه بهشت برین است،کلا دوست ندارید قبول کنید با رواج چند همسری خدانشناسان زودتر از خداشناسان به سوی این سراب خواهند دوید!
فقط کافی است سری به این سایت بزنند و ذق مرگ شوند
لیلا دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 22 و 25 دقیقه و 41 ثانیه
سلام

منظورم این بود که همه دو همسریها بد نبوده

و همه خوب نبوده

مطهری تو یکی از کتاباش یادم نیست کدومکتاب میگن

اگر مردی نتواند عدالت را رعایت کند در قیامت

فرشتگان او را به جهنم میبرند در حالتی که نیمی از بدنش خوک است و نیمی سگ

دو همسری را اگر تعصب نداشته باشیم برای افراد خداشناس

با وجدان
و با ثبات چبز بدی نیست
دختر ایرانی دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 22 و 19 دقیقه و 32 ثانیه
فراموش کردم ،جا افتاد
سلام علیکم
دختر ایرانی دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 22 و 18 دقیقه و 54 ثانیه
اگر دوست دارید این ها به بهشت بروند و مطمئن هستید که لیاقت آن رادارند حتما به خدا بگویید در قیامت منظور کند.

این که کاری ندارد به مردان هم پول وکافی بدهید آنچنان حرمسرا به پا کنند که بهشت مشتاق دیدارشان باشد
لیلا دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 22 و 12 دقیقه و 46 ثانیه
سلام دختر ایرانی

سلیمان قانونی که اتریش را شکست داددر دولت عثمانی دو همسر داشت و مدتها بعد او عثمانی مرد بیمار اروپا

خسرو انوشیروان مقترترین پادشاه ساسانی چند همسر داشت
داریوش اول مبتکر سکه طلا و نقره و چندین اقدام دیگرسر دختر یهودی خانم استر چه تلاشهایی کرد در آن زمان دوهمسر هم داشت

کوروش کبیر بنیانگزار حکومت هخامنش که بعد از شکست پدر بزرگش حکومت ماد را ساقط کرد مجدد اختیار همسر

شاه عباس اول در تحکیم حکومت ایران نقش محرزی داشت چندین همسر داشت

البته درست است پروشات مادر کوروش سوم به دلیل حسادت با هوو زمینه حمله اسکنر را فراهمکرد

بماند از بوالهوسیهای شاه سلطان حسین در حرمسرا که باعث سقوط صفویه شد

و حسادت تائیس معشوقه اسکندر .....خسته شدم
دختر ایرانی دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 21 و 53 دقیقه و 06 ثانیه
امام صادق (ع):بیشترین خیر و برکت در زنان است.

وجود سینرژی در مردان است که مشکل زاست،کلا یک مرد می تواند به تنهایی سینرژی را به کمک تعدد خواهی ایجاد کند، و اثر بد رفتاری خود را چندین برابر کنند و خانه ای که باید برای آن پادشاهی می کرد را ویران کند،مانند پادشاهی ......و.....شاهان بی لیاقت ایرانی.
دختر ایرانی دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 19 و 19 دقیقه و 05 ثانیه
غر غر های زنان؟
یا تحمل شهوت پرستی مردان؟

مردان با چشم چرانی دارند زن دوم انتخاب می کنند تا به شیعیان خدمت کنند!

واقعا نشانه های مرد عادل چیست؟

راستی"آیت الله ....در مسجد....فرمودند انسان گناه کار عادل نیست"
دختر ایرانی دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 19 و 07 دقیقه و 23 ثانیه
کسی که مشتق و حد و تابع نخوانده و نمی داند،نمی تواند انتگرال حل کند،هر چه قدر هم به دنبال لذت دانش ریاضیات باشد
محمد به محمد از مشهد دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 16 و 58 دقیقه و 32 ثانیه
آیا به دلیل سخت بودن کاری باید مردم را به آن تشویق نکرد؟ آیا فرزند داری و تربیت فرزند سخت نیست؟
وظیفه ای است که خدا بر گردن انسانها نهاده است.
برداشت شخصی من این است:
با تولد حضرت عیسی ع بدون پدر خدا به ما می فرماید من می توانم بدون وجود پدر هم انسان بیافرینم ولی این را یک امتحان برای شما قرار می دهم اگر خوب تربیتش کردید باقیات صالحات برای شما می شود و گر نه هر چه او گناه کند شما هم در آن شریک خواهید بود (اعمال ما تاخر)
همچنین داریم بهترین کارها سخت ترین آنها است
خیر الامور اهمزها
آیا خواندن نماز شب سخت نیست؟ پس دیگران را به خواندن نماز شب نباید تشویق کرد؟
ازدواج مجدد و رعایت عدالت برای مردان و شنیدن غرغرهای دو زن بجای یک زن که سینرژی هم دارند خیلی سخت است ولی بهشت را به بها دهند نه به بهانه
دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 07 و 48 دقیقه و 10 ثانیه
تجاوز به زنان در ایران
به لیلا دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 07 و 25 دقیقه و 19 ثانیه
زن دوم شدن چه ربطی به باربارا داشت ؟
در مشاغلی كه خیانت به زندگی ها وخانواده ها خیلی زیادتر از بقیه مشاغل ثبت میشه شغل پرستاری ومنشی گری هستش
چراااا؟
دختر ایرانی یکشنبه 27 مهر 1393 ساعت 22 و 44 دقیقه و 13 ثانیه
و لیلا جان شما سر بلند هستید و در آینده هم چنین خواهید بود
دختر ایرانی یکشنبه 27 مهر 1393 ساعت 22 و 38 دقیقه و 25 ثانیه
یک سوال می پرسم
خواهش می کنم اگر دوست داشتید خواهرانه و صادقانه پاسخ دهید

آیا ازدواج مجدد آقا دلیلش فرصت کم زن اول برای رسیدگی به او بوده است؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
اگه از من بپرسید می گم نه.
ممکن است این خودش دلیلی باشد اما این همه دلیل نیست.
درباره انگیزه های مرد برای ازدواج مجدد خوبه یه بحثی رو در یک پست مجزا شروع کنیم. یادتون باشه اگه ایجاد نشکردیم شما یادآوری بفرمایید. پست جدید درباره هاله ای از ابهام. به علل قبح چند همسری در ایران می پردازد. فعلا در این بحث وارد بشیم تا به نتیجه خوبی برسیو و بعد هم این بحث خوبی میشه.
لیلا یکشنبه 27 مهر 1393 ساعت 22 و 31 دقیقه و 00 ثانیه
سلام

منع نه توصیه میکنم نه رد میکنم اما زندگی من بهتر شد بدتر نشد
زندگی منو باربارا دیانجلس خیلی عقب انداخت
محمد از مشهد یکشنبه 27 مهر 1393 ساعت 22 و 00 دقیقه و 08 ثانیه
سلام دوستان موافق و مخالف
من هم با این موضوع که چندهمسری رو نباید تشویق کرد موافقم چون زندگی سختی است هم برای مرد هم برای زنان اینکه دو زن با هم کنار بیاین بر سر سفره یک مرد سخته یا مرد که میخواد شرط عدالت رو مراعات کنه.
ولی به دوستان در گذشته هم گفتم این که چندهمسری هم قبیح باشه درست نیست بلکه راهی بایستی پیدا شه که این قبح آن برطرف بشه شاید این صحیح تر باشه بجای تشویق چندهمسری تنها از قبح آن کاست تا اگر زنان ومردانی این شیوه را انتخاب کردند حداقل از طرف برخورد جامعه کمتر آسیب ببینند.
تا نظر دوستان چه باشد
سحر یکشنبه 27 مهر 1393 ساعت 20 و 13 دقیقه و 37 ثانیه
به لیلا خانم
بنده متوجه نشدم شما اول هستید یا دوم..برداشتم این شد که اولید...اما گویا بیانش برای شما خوشایند نیست و بنده کنکاش نمی کنم
به هر حال هر حرف و توصیه ای در اینجا میشه برای قبل از عقد رسمی و دایمه...
وقتی عقد انجام شده به هر دلیل و هر روشی درست یا اشتباه ...اصل بر حفظ زندگیه...وتوصیه به سازشه...کاری عاقلانه و در عمل دشوار...
فقط یک مطلب می مونه... و اینکه نباید این نوع زندگی ها رو توصیه کنید ...مثل این می مونه کسی با موتور تک چرخ می زنه و جون سالم بدر میکنه....اما پر واضحه توصیه این کارو به هیجان آوردن افراد برای این کار بدور از منطقه
خیلی از زندگی ها سر این مسایل می پاشه...خیلی مواقع زن اول و یا زن دوم کم میارن و جدا میشن...پس توصیه ممنوع...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا