تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - نیاز چند همسری از زبان آمار/ مقابله با فتنه قورباغه ای در خانواده های ایرانی
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : دوشنبه 17 شهریور 1393
نظراتنیاز چند همسری از زبان آمار

روزنامه خراسان: علی اکبر محزون مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور در گفت وگوی اختصاصی با اشاره به سن ازدواج دختران و پسران در ایران که به ترتیب بین 20تا 24برای دختران و 25تا 29سال برای پسران تعریف شده است از تجرد یک میلیون و 300هزار مرد بالای 35سال و زن بالای ۳۰ سال در کشور خبر داد.

وی گفت:از این تعداد 320هزار نفر پسر و 980هزار نفر دختر هستند که با توجه به سن تجرد قطعی در خانم ها که 49سال تعیین شده است زنگ خطر تجرد قطعی برای نزدیک به یک میلیون دختر به صدا درآمده است.

وی علت اصلی بروز این مشکل را تاخیر در ازدواج به ویژه در دختران اعلام کرد و افزود:بر اساس آمارهای پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور 152هزار دختر و پسر هرگز ازدواج نکرده اند و به سن تجرد قطعی یعنی 49سال و بالاتر رسیده اند که از این تعداد 62هزار نفرشان مرد و 90هزار نفرشان خانم هستند.

ما میگوییم:
 این گونه آمارها خود با مخاطب حرف میزنند که نیاز به بحثهای پیچیده ندارد.
اما مهمتر اینه که گر چه از آمار برای ضرورت مطلب  در هر امری استفاده میشود  و در مسئله چند همسری نیز آمارها به اثبات نیاز فرهنگ چند همسری کمک می کنند اما اگر از جهت آماری هیچ اقتضائی نباشد ولی از جهت باور دینی پذیرش چند همسری یک امر قطعی است که باید همگانی شود نه که با آن مخالفت شود.
مخالفتهای موجود به خاطر عملکرد نامطلوب برخی زوجین در خانواده چند همسری و بر اثر نااگاهی از چگونگی اداب و معاشرت در این خانواده هاست که اگر اصلاح بشود دیگر قبحی بر قامت سنت نبوی در جامعه دیده نخواهد شد ــ آنچنان که نظر سنجی  همین وبلاگ بیانگر قبیح دانستن سنت حسنه نبوی در جامعه است ــ آنگاه که چند همسری قبیح نباشد دیگر تفاوتی نمی کند که چند همسری رواج داشته باشد یا تک همسری، و دیگر به دنبال اثبات اصل دانستن تک همسری  هم نخواهیم بود چون هر دو در باور ما جای گرفته است و اصل؛ ازدواج و تشکیل خانواده  بصورت مشروع خواهد بود نه شکل آن که فرع مطلب است.
متأسفانه عقل  بسیاری از مردم جوامع در چشمشان است. تا عملکرد یک متدین بد باشد میگویند دین که بخواهد اینگونه باشد بدرد نمی خورد.
البته مقداری هم خود متدینین مقصر هستند که درست دیندانی نمی کنند یا درست به دانسته های دینی خود عمل نمی کنند و اینگونه باعث شینت دین و اهلبیت ع می شوند به جای آنکه باعث زینت آنها باشند.

ما که در مسئله چند همسری بحث می کنیم باید چند کار انجام بدهیم:


1- باورها را نسبت به تعدد زوجات؛ دینی، قرآنی و اهل بیتی کنیم.
یعنی باورهایمان منطبق با قرآن و اهل بیت باشد قرآن چه می گوید؟ ما هم همان باور را در خود ایجاد کنیم. تفکر اهل بیت ع نسبت به این مسئله چگونه بوده است؟ ما هم آنگونه فکر کنیم. یعنی اگر حلال و مشروع است ما نیز آن را حلال و مشروع بدانیم برای همشه تاریخ چرا که حلالُ محمدٍ حلالٌ الی یوم القیامة و حرام محمد ...
2- عملکرد و آداب و معاشرت را در خانواده های چند همسری آنگونه که مرضی شارع مقدس است و آنگونه که خود اهل بیت ع رفتار می کردند را بشناسیم و در زندگی خود بکار بگیریم.
 برای اینکار نیازمند نیروها و دستگاههای فرهنگی و مسئول مانند صدا و سیما، نهاد روحانیت و مبلغان گرامی و ... و همه اساتید و نخبگان جامعه هستیم.
3- تسهیل در امر ازدواج: که در دو بعد دستگاههای مسئول و بعد مهمتر از آن خود مردم عزیز است که فرزندان همین جامعه هستند که نیاز به ازدواج دارند حال چه به شکل تک همسری یا چند همسری. باید دست در دست یکدیگر و در امر خیر آستینها را بالا زد و جوانها را دریافت و همه افرادی که نیاز به اجتماع مستقل و تشکیل خانواده دارند را به این مقصود رساند.

باید با ساده ترین روش به این هدف رسید.

خواستگاری و مهریه:
 قدیم بزرگان پا درمیانی می کردند جوانها را شناسایی می کردند بعد خانواده ها را میدیدند و مانند دادن یک هدیه لب جوان را به خنده و شادی می گشودند که انشاء الله باید ازدواج کنی و لانی مناسب شماست. اما اکنون که کار فقط بر دوش جوان نهاده شده او سرگرم کوچه روابط میشود و تا بررسی همه زندگیش برای شناخت همسرش سالها طول میکشد و ناگهان مقصودش را از دست داده و سرخورده میشود که اگر دو اتفاق اینگونه بیفتد به مرز تجرد قطعی میرسد. درحالی که وقتی بزرگترها کنار جوانهای خود باشند با تشویق و ترغیب توانمندیهایش را به رخش می کشند و همراهی فکری می کنند و اگر یکی نشد کیس مناسب بعدی را با حفظ آبرو عزت معرفی می کنند و در کمترین زمان به نتیجه می رسند.
پیامبر ص در مسجد اعلام می فرمود آیا از زنان مسجد کسی هست که همسر این مرد بشود؟ زنی اعلام آمادگی میکرد. بعد پیامبر از مرد سؤال میفرمود: برای مهریه چه داری؟ می گفت من فقیرم و چیزی ندارم فقط میتوانم قرآن بخوانم. پیامبر می فرمود مهر تو همین که به همسرت قرآن بیاموزی. و قبول می کردند و می رفتند سر زندگیشان. مهریه میتواند یک امر معنوی باشد نه فقط سکه های قارونی که از ابتدا با نگاه مادی به  دختر نگاه می شود و مهریه بعنوانم پشتوانه طلاق زن قرار می دهند!! اگر از ابتدا نسبت به مرد ایمان ندارید چرا دختر خود را به او می دهید؟ و اگر ایمان دارید چرا این نگاههای قطام گونه در زندگی  محب علی و فاطمه س قرار می دهید؟
عقد و عروسی:
لازم نیست که با هزینه های گزاف فلان آرایشگاه یا فلان تالار و فلان گروه اورکست و فلان ماشین و ... و اسراف و مزاحمت که وقتی حساب می کنی برای عروسی باید دهها میلیون تومان پول هزینه کند که میخواهد از دیگران پذیرایی کند که بعضی از آنها سالی یکبار هم به او سلام نمی کردند که بگویند تو بزرگ شدی و باید ازدواج کنی ما کنارت هستیم!و ...
بلکه اگر در یک خانه کوچک نقلی خانواده عروسو داماد و خویشان درجه یک که بیشتر هم یکدیگر را دیدن کنند و یک بزم شادمانی مختصر و عمیقی داشته باشند و با کمترین هزینه بیشترین رسیدگی را به خود زوجین داشته باشند تا در اول زندگی مشکل کمتری داشته باشند.
اسلام خیلی ساده اما عمیق راهبرد دارد که به محض تشکیل خانواده استحکام خانواه نیز پایه ریزی شود و به سرعت به رشد و تعالی برسد.
اما مردم بسیار راه سخت را بر خود تحمیل می کنند تا ازدواج صورت گیرد و هنوز چند صباحی نگذشته باز با تزلزل خانواده عقب تر از سر جای اول زانوی غم بدست میگیرند.
پس همان دین سهل اما مستحکم و با دوام بهتر ازدین سخت و بی عمق و روح و سریع الزوال است.
پس طبق فرمایش اهل بیت هر گاه بر شما فتنه وارد میشود به قرآن پناه ببرید.
فتنه جدید (فتنه قورباغه ای) چیست؟
 تجرد ماندن دختران و پسران و گسیل دادن دختران و زنان در خیابان برای طنازی پسران فتنه جدید دشمن است که مانند طاعون همه جا را خواهد گرفت. آنها میخواهند با انقلاب نرم زنان را از خانه شوهران و مردان خود به کف خیابان بیاورند و اختلاف خانواده را بالا ببرند تا هیچ خانواده ای شکل نگیرد یا استحکام نداشته باشد و مانند خانه عنکبوت سست باش( ان اوهن البیوت کبیت العنکبوت) چون عنکبوت نر  بعد از آمیزش میمیرد و خانه بی پدر متزلزل و سست است. این هدف با برنامه های اینترنتی و ماهواره و با ارزان الوصول شدن همه خواسته های جنسی جوانان دنبال می کنند. آنها با «الرجال قوامون علی النسا» با رها زدگی و بی حیایی  و بی عفتی و بی حجابی زنها مقابله سازمانی می کنند. کجا؟ در آمریکا در سازمان سیا! کجا ؟ در تلاویو با 400 گروه شیعه شناسی. ببینید فرهنگ پوشش را ک طی چند سال از کجا به کجا رساندند و مردم پذیرفتند؟ ببینید مدرنیته را که چگونه سایه خود را بر زندگی ما آنطور که خود میخواهد انداخته است؟! ببینید معروفهایی که منکر شدند و منکرهایی که معروف؟! ببینید نافرمانی مدنی شاگردان از معلمان و اساتید و فروش مدرکهای ...؟ ببینید مفاسد و قاچاق و  اعتیاد و ...؟ اینها راهبرهای انحرافی دشمن برای سست کردن بنیان خانواده است. که یواش یواش تنور این جهنم را گرم می کند. مثل قورباغه که در آب داغ بندازی میپرد بیرون اما در آب سرد لذت می برد و اگر همین آب سرد را یواش یواش گرم کنند تا جایی که داغ شود دیگر قورباغه نمی تواند تحمل کند و نه میتواند بیرون بپرد چون انرژی خود را کم کم از دست داده است. آنها دارند فتنه قورباغه ای را در کشور ما پیاده می کنند.
فتنه قورباغه ای یعنی به خیابان کشیدن و جدا کردن زنان از خانه شوهران با بی حیایی و طنازی برای پسران. چقد دوام می آورید که یوسف ع باشید؟
باید علاج واقعه را قبل از وقوع کرد. قرآن و اسلام را بر قلب  و بر زندگی خود حاکم کنیم تا در امان باشیم. انشاءالله.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
میوه ممنوعه سه شنبه 1 مهر 1393 ساعت 22 و 12 دقیقه و 33 ثانیه
به جناب محمد خان مشهدی!!!

بحث انتخاب با بحث تحمیل فرق داره!
یکی انتخاب میکنه بره جهاد کنه، یکی بهش جهاد تحمیلی میشه و طرف در معرض حادثه ای نا خواسته و متفاوت قرار میگیره!
من در هیچ قسمت وبلاگ با چندهمسری آگاهانه و با رضایت زنان، هرگر دخالت و تمسخری نداشتم.
این تصمیمی هست که 2 تا زن با هم گرفتن!!!
نه اینکه یه مرد فقط بخواد و بگیره!!!
خیلی مبحث متفاوتی هست.
من رو همواره به چشم مخالفی دیدین، چجون به نسبت شما قدیمی تر در این وبلاگ بوده ام و به مشاوره ها و باطن پستهای موجود کاملا واقف شده ام!و در این میان، جز رسوندن مرد متاهلی به دخترکی باکره، هیچ مقصود دیگری ندیدم!!!!
آنهم حتیبا وجود مخالفت و نارضایتی زنان موجودشون!!!
و با تشویقات مخفی و دروغ و پنهانی!!!
من با همه این خیانت ها، فریبها، پنهانکاری ها، و... مخالفم!
این چیزی هست که شما از من دیده اید!
ولی خیلی دوست دارم، بدونم اگر در جلب موافقت خانمتون، شکست میخوردین، چه سیاستی اتخاذ میکردین؟
دلیل اصرارتون چی بود؟
در یک کلام، چی کار میکردین؟
در یه پست از شما خوندم که خیلی مشتاقانه نوشتیه بودین، که خیلی به این مبحث علاقه دارین و دوست دارین وارد زندگی های چند همسری بشین!
دوست دارم به عنوان یه مرد بیاین توضیح بدین، از چه بابت اینقدر خوشحالین و اشتیاق دارین و این اشتیاق رو چطور به همسرتون منتقل خواهید کرد؟ یا کرده اید؟
محمد از مشهد دوشنبه 31 شهریور 1393 ساعت 22 و 58 دقیقه و 25 ثانیه
سلام
سرکار خانم میوه ممنوعه (آزاد)
عارضم خدمت جنابعالی از زمان آشنایی بنده با شما در این وبلاگ برداشت بنده از نظرات جنابعالی اینه که شما بلکل با چند همسری مخالفید اینکه من هر چه بگویم شما یا مسخره میکنید یا توهین که نسبت به این موضوع برخورد شما صحیح نیست امر چندهمسری قرار نیست الان ایجاد شود در گذشته بوده هم‌اکنون هست در آینده هم خواهد بود اینکه همسر دوم دختر باکره باشد یا بیوه یا مطلقه هر کدام به فراخور حال وشرایط طرفین ممکن است باشد پس موقعیتها وشرایط وخواسته ها ودلایل متفاوتی که زنان و مردان دارند مشخص کننده این انتخاب است.
شما نمیتوانید منکر این قضیه شوید که مردانی هستند که توانایی اداره دو خانواده را دارند که میتواند با هر گروه از زنان که گفتیم تشکیل خانواده دهند.
داشتن دو خانواده مشکلات و مسولیتهای مرد را دو چندان بلکه سختر نسبت به زندگیها معمولی میکند عمده سختی آن نه بخاطر مسایل مالی بلکه بخاطر برخورد غلط فرهنگی جامعه با خانواده های چندهمسری است اینست که کار این زندگیها را سخت کرده همسر اول راضی همسر دوم راضی بقیه شهر ناراضی روزی رو خدا میده زور معیشت زندگی بقیه مسوولیت زندگی رو مرد میزنه نق و اه. و وه ش دیگران میزنن.
توی همین وبلاگ دوستان مخالف گفتن زن اول که راضیه حتما منگوله زن دوم هم یک موجود متجاوز و نامرده و مردی که دو زن گرفته فقط شهوترانه.
خوب گفتین و گفتیم خندیدیم ولی حقیقتا این برخورد با مردان و زنانی که این زندگی رو انتخاب کردند درسته؟
اکثر دوستانی که موافق یا مخالفن تو این وبلاگ خودشون اینچنین زندگی ندارند سوالم اینه وقتی خودشون این شرایط زندگی رو ندارند چطور میتونن قضاوت کنند.
من قبول دارم مردانی هستند که رسم مردانگی رونسبت به خانواده خود رعایت نمیکنند که البته همچین مردانی تنها در خانواده های چندهمسری نیستند بلکه در خانواده های تک همسری هم دیده میشوند و زنانی هم هستند متقابلاً.
میوه ممنوعه دوشنبه 31 شهریور 1393 ساعت 19 و 46 دقیقه و 42 ثانیه
فراموش نکنید که بنده ماموریت دارم برای جلز شدن!!!بنده آتیش نمیتونم بگیرم!!!!
اون دیگه وظیفه شماهاس!!! تنبلی نکنین
یه جیلیز من، یه اتیش شما!!!!
خب مش ممد هم که به سلامتی عیالوار شدن!!!خداروئشکر!!! که همسرشون اینقدر خندان هستن!! راستی چی نوش جونتون؟
مدیونین اگه دنبال میوه راه بیفتین!!!
راستی مش ممد، شما دنبال گرفتن ضعیفه ها هستین یا خانمهای اول؟ خانم شما ضعیفه هستن؟ ضعیفه ها خانم شما هستن؟ چه فرهنگ سازی همگانی صورت دادین!!!
جدی میگم! وقتی شما این قدر توانمندین که به زنتون مطرح کنین، و همسرتون همه چی رو میپذیره و شما اینقدر خوشحال میشین، خیلی خوبه!
چند سوال،
اگه خانمتون مخالفت میکرد عملکردتون چی بود؟
اون وقت خانمتون هیولا و ضعیفه بود؟
چی کار میکردی؟
سیاست کمد؟
میشه لطفا جواب بدین صادقانه؟
انتخابتون چه زنی خواهد بود؟ بیوه، باکره؟ مطلقه؟ دختر؟

روشن : به بینام پایینی یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 15 و 33 دقیقه و 44 ثانیه
یعنی تو ایران یه انسانی غیرازآقای خراسانی وجودنداره ازاحکام قرآن دفاع کنه؟؟
فکر کردی می تونی قرآن رو غریب کنی؟
ان تنصرالله ینصرکم ویثبت اقدامکم
اگه حرف حساب داری جواب بده نداری چرا کلا قاطی پاتی کردی؟
به میوه مصنوعی یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 09 و 39 دقیقه و 49 ثانیه
بابا خودت رو کشتی که!!
چرا اینهمه مهم شده برات ؟
یکی زن دوم وچندم می گیره شماها چرا آتیش گرفتی خانم؟
خدا مجوز داده حائزین شرایط هم چندهمسر شدن بجای اینکه بخاطر عمل خیرشون تشویقشون کنین چرا مسخره شون می کنین ؟
کاملا معلومه که حسودی می کنین به بزرگواری اینچنین زنان اول چون خودتون این توانایی وبزرگی رو ندارین
ثانیا اگه هم مخفی وغیرعلنی هم باشه بازهم به شمامربوط نیست کسی که با پول شما زندگی ها رو نمی گردونه ازشما هم مجوز نخواسته
این وبلاگ برای قبح زدایی از حکم حلال خداست
چرا خودت رو جهنمی ترمی کنی و سپهسالار لشکر دشمنان خدا وقرآن کردی؟
هرچند هرکسی برطبق ذاتش عمل می کنه و این نصایح برای عاصیان آب درهاون کوبیدن است
به مش ممد یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 09 و 38 دقیقه و 49 ثانیه
مش ممد مطمئنی زنت دو جنسیتی نیست كه واسه زن گرفتنت نوش جان گفته بهت شایدم منگولیسته كه نفهمیده زن دوم معنیش چیه تو احیانا كارمندآسایشگاه فیاض بخش نیستی با دوتا شون ازدواج كرده باشی ؟برای رضای باری تعالایا بهشت زنان سالمند كه حوریا جمعند
محمد از مشهد شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 23 و 00 دقیقه و 59 ثانیه
جناب میوه ممنوعه (آزاد)
سلام
سپاسگزارم کلیاتی خندیدم.
دفاعیات شما را از ضعیفه ها را نشان همسر اول دادم کلیاتی. خندیدن فرمودن همسردوم نوش جانتان این شد که مشکل حل شد
میوه ممنوعه به دختر ایرانی شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 21 و 45 دقیقه و 00 ثانیه
دخترم، خدا حلال کرده!!!!
چه تو برزیل!!!
چه تو اینچئون کره!!!!
چه تو تهران!!!!!
مرده دیگه!!!!
میخواد میکنه!!!!!
حلالشه!!!!!
تو فقط وسیله ای!!!! برای ....!
عزیزم به رضای خدا چرا رضایت نمیدی؟
چرا سر طغیان برافراشتی؟
وسیله باش!!!!
ساکشن کن!!!!!
ترجمه حرفای تاریک!!!!

عجیب ، فقط این حلال هارو مجاز برا مرد شیعه نمای پشمکی میدونین!!!!
خدا بین مرد ایران و مرد کره تفاوت قائل شده؟ یا مرد چینی؟
خب اونا هم ذات دارن دیگه؟
ندارن؟
پچرا ذات اونا عموما تک همسره؟ تک دختره؟ تک دوست دختره؟
این تناقض چطور ممکنه؟
با عدالت خدا جور در نمیاد چرا؟
میوه ممنوعه شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 21 و 40 دقیقه و 15 ثانیه
محمدخان از جهنم!
تا دیروز دنبال راه راضی کردن همسرتون بودین، یه روزه دومی رو کابینت کردین؟
ماشاله چقدر فاصله فکر تا عمل شما کمه!!!
ماشاله!!!
انگار عملتون خیلی حاده،خدارو شکر دستت به من نمیرسه!
برو تا قربون صدقه ات برن، چشم حسودت بترکه ، تلپ تلپ!!!!
شما ظاهرا از بهشت کامنت میدی!!!زنها هم حوریانی هستن خوش رنگ و لعاب چرخان و رقصان،تا دست دراز کردی اراده کرده هلو پرید تو گلو!!!
فتبارک اله احسن التکنولوژی! که بهشت تا دنیا انلاین شده ارتباطات!!!!
احسنت، احسنت!!!
مگه مثل شما و جناب تاریک کمه تو این ایران؟ چندتاشونم رفتن برزیل، عکساشونو دیدم،؛ چندتاشونو بردن اینچئون بازیهای آسیایی!!! طبع ورزشکاره!!!
ده هزارتاشونم ریختن کف خیابون، هر روز سوت و متلک و نیش ترمز و مالش و ....نصیب خانمها ی ظالم و بدجنس میکنن!!!
بله عاقااااا! بلههههه!
میفرمودین!!!!
شما هم که ظاهرا از نسل آقا محمدخان قاجارین و تو ترکوندن چشم مهارت دارین!!! بفرمایین به دعاهای خیرتون ادامه بدین!!!
همون قدر که زنهاتون قر بون صدقه شما میرن، حتما چشمان بنده هم عنایت میشن!!!!
اصلا خدا اومده که چشمای منو مصوت کنه!!!
شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 16 و 41 دقیقه و 56 ثانیه
همیشه مسائل جنسی نیستند که زندگی رو پایدار نگهدارند..... خودم شوهرم حرف قشنگی زد گفت اگه نیاز ما با مسائل جنس برطرف میشه زن زیاده تا می تونه سیر میکنه . محبت کجا و ارضاع جنسی کجا . زن و شوهر باید یکدیگر رو درک کنند تا موفق باشند. در معنویات هم شریک هم باشند. ازدواج و رابطه بین زن و شوهر فراتر ار بر طرف کردن نیاز جنسیه .اخلاقیات بین زن و شوهر خیلی مهمتر جلوه می کنه اخلاق نباشه زن و شوهر هز هم دور میشن....
دختر ایرانی شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 14 و 22 دقیقه و 44 ثانیه
این جملات پاسخ من بود
شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 14 و 21 دقیقه و 46 ثانیه
مخاطب من به کل جامعه است،حتی اگر کسی از اطرافیان همسر دیگری اختیار کند من هیچ گاه به خود اجازه نمی دهم قضاوت کنم،اما به طور معمول هر مرد با یک زن ارضا می شود،و باید مراقب نگاه خود باشد،
من اگر روزی ازدواج کنم،از خدمت به شوهر ناراضی نیستم و اعتراضی ندارم،او نیز بسیار به خانواده خدمت می کند،باید جای مردان بود و فهمید که چقدر رفع نیاز اقتصادی خانواده چه سخت است،و گاهی مرد را به زحمات زیادی می اندازد.اما ازدواج مجدد باید برای کمک به زنان نیازمند باشد نه شهوت که شهوت هیچ گاه خاموش نمی شود
به دخترایرانی شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 13 و 13 دقیقه و 25 ثانیه
دختران ایران زمین !!
آگاه باشید وقتی خداوند حق چندهمسری رابه مرد توانا می دهدو
شما این حلال را براو حرام می دانید
چه اتفاقی می افتد؟
روشن است.
مرد شما حق شرعی واسلامی خود رادر خفاء به دور از چشم مخالفان حقوق او اجرا می کند
دراین بازی هردو ضرر می کنیدچه موضوع آشکار شود چه نشود
دختر ایرانی شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 12 و 42 دقیقه و 18 ثانیه
عذر می خواهم
در قسمت گفتگو با بانو:باید زن باشی که بتوانی درک کنی که چند همسری محاله...
در آن قسمت پاسخ بده
دختر ایرانی شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 12 و 35 دقیقه و 52 ثانیه
چقدر شما کج اندشید که کلمه مراقبت را خمت گذاری معنا می کنید
کسی که خود را به خواب زده نمی توان بیدار کرد
دختر ایرانی شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 12 و 28 دقیقه و 59 ثانیه
به روشن
بنده در قسمت (رفتارهای زنان دوم در برابر زن اول) از نوشته های آقای خراسانی نظری را نوشتم برو بخوان و همان جا پاسخ بده
دختر ایرانی شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 12 و 23 دقیقه و 01 ثانیه
آخی دلم سوخت،
خیلی مونده رکورد ظلم خانم ها به آقایان برسه
این صحبت های بنده را پاسخ بده
به دخترایرانی شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 12 و 07 دقیقه و 28 ثانیه
دیدید گفتم زن ها داعیه خدایی دارند!
گفتی خدا مرد رو برای مراقبت از زن آفریده یعنی مرد بدبخت رو برای خدمت به خود می خواهید شمازنها خیلی خود خواهید علنا با خدا می جنگید معلومه دیگه....
یعنی زن ها به مردها ظلم نمی کنند؟
ظلم زنان به مردان خیلی زیرکانه ونامردانه است
مرد این موجود صاف وصادق که ظاهری خشن ولی دلی مهربان دارد همیشه مورد بی مهری بوده حتی ازسوی همجنسان خود وبیشتر به دلایل رقابتی
دختر ایرانی شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 11 و 54 دقیقه و 16 ثانیه
روشن شما خانمی یا آقا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آنچنان صحبت می کنید که انگار همه مردان مومن و معصوم و حکیم هستند و زنان موجوداتی احمق و ظالم ،بروید از خدا بترسید
موضوعی مانند فمینیسم یک دفعه از خاک بیرون نزده،به زن ها ظلم شد و آنها به دنبال چنین تفکراتی رفتند،آری خدا مرد را سرپرست زن قرار داد نه برای اینکه از او سواری بگیرد،تا از او مراقبت کند،آیا در زمان های گذشته که چند همسری در ایران رواج داشت همه مشکلات حل بود؟؟؟؟
واقعا باید برای تفکرات خود افسوس بخورید.
اگر روزی هم مانند قدیم شود،خواهید دید که مردها چگونه به زن ها ظلم می کنند،چه روانی و چه جسمی
مثل اینکه حسرت آن روزها را می خورید!!!!!
روشن شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 11 و 23 دقیقه و 24 ثانیه
معلومه که جامعه زنها با چندهمسری مردان مخالفت می کنند این اصلا چیز عجیب غریبی نیست
اگه به زن اجازه وفرصت داده بشه می تونه مردارو قانع کنه که زن خدا هست چنانچه در گذشته های دور وصدالبته هم اکنون درزمان حاضر خدایی می کند
شما خودتان به ادبیات زنها نگاه کنید
دقت کنید آیا ملاحت ومعصومیتی می بینید؟ حتما جوابتان منفی است
زنان جنبه وظرفیت اختیاردادن ندارند حتی خود زنان بسیار تمایل دارند رئیسشان مرد باشد تا زن !! چون به جنس ضعیف خودشان آگاهی دارند
مردان قوی هستن وباظرفیت وبیچاره مردان زن راهم مثل خود باظرفیت می پندارند ولی زمانی متوجه این تصور اشتباهشان می شوند که کار ازکار گذشته وخانم محترم سوارشده است وپایین نمی آید!!

بخاطر همین است که قرآن ذات زن را می دانسته که فرموده" الرجال قوامون علی النساء

ولی افسوس که آنچه درجامعه می بینیم
این است
النساء قوامون علی الرجال
واین عقوبت مردان است بخاطر فراموشی خدا وعدم اطاعت از پروردگار
منتقد جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 18 و 03 دقیقه و 32 ثانیه
آقای خراسانی چرا یکی از همان بچه های سر چهاراه نمی تواند،یکی از 313 نفر باشد؟؟؟؟؟؟
تعدد زوجات تا جمعیت زیاد شود ؟؟؟؟؟؟وقتی می خواهید هزینه کنید چرا صرف زنده های نیازمند نمی کنید،دختر جوان تا بچه بیاورد!!!!!!!
ایا حتما باید 313 نفر از نسل موافقان نظر شما باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این موارد را با ائمه مقایسه نکنید که هدفشان یاری زنانن بیوه و یتیمان بود
جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 07 و 54 دقیقه و 48 ثانیه
چشم کسی از زن داری تو در نمییاد چشم نامردا در جهنم از ظلم مخفی به زن از حدقه در میاد
هردوتاشون رو از هم قایم کن تا روزی که کنار هم هویدا بشن
چه شود اون روز قیافه محمدخان واسه عکس پشت مجلات وحوادث روزنامه ها میخوره شطرنجی شده
محمد از مشهد جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 03 و 09 دقیقه و 37 ثانیه
سلام جناب میوه ممنوعه
هروقت به متن های شما میرسم لبخند میاد روی لبام خوشم میاد اینجوری جیرت در میاد حرف میزنی.
فکر کردی مردی که بخواد بره زن دوم دایمی بگیره میاد به دهان شما نگاه کنه که اجازه میدی یا نمیدی یا اون قانونگذار غربیتون اجازه داده یا نداده اونی که میخواستی بده داده.
بعدشم اشتپ کردی مردی که مرد باشه بخواد کاری بکنه میکنه به دهان اونم زن جماعت نگاه نمیکنه.
بعدشم چشت دراد دو تا زن گرفتم این یکی بهتر از او یکی همچین قربون صدقم میرن که دلم واسشون ضعف میره.
بازم چشت دراد واسه اون سر چهارراهیا و حلبی آباد کاری از دستم اومد کوتاهی نکردم.
خلاصه اینقدر تو این فضا مجازی حرص نخور پس میافتی خدایش این شوهرت طفلی... جانی
منتقد جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 01 و 35 دقیقه و 27 ثانیه
آقای خراسانی بحث شما چند همسری است و بهانه هایی برای ترویج آن،افزایش جمعیت بحث جدا دارد،چه کسی گفته خانواده پر جمعیت را می توان به خوبی تربیت کرد،همیشه این طور نیست،اصل صحبت بنده را متوجه نشدید!کسی که دنبال ازدواج مجدد است به سوی زنان بیوه یتیم دار برود که زنده هستند و نیازمند کمک،اگر پولش زیاد آمد ،خانم جوان هم بگیرد،
توجه:همه آیات قران را قبول داشته باشید،کمک به نیازمند نه هوس
میوه ممنوعه پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 17 و 57 دقیقه و 12 ثانیه
جناب منتقد خواهش میکنم زیاد منتظر نمونید!!!
این انتظار برای پاسخگویی ذبیح خان، ممکنه از انتظار فرج هم طولانی تر بشه!
سوال از ذبیح خان زیاده !!! شما جاتون ته صفه!

الان کودکان کار سر چهار راه ها میرقصن!!! بعضی ها شون که خوب میدونن به سراغ کدوم ماشین ها و یا آدمها و نگاه ها بروند تا پول بیشتر در بیاورن، میدونن با چه حرکات و چه رفتارهایی بعضا جنسی سوار ماشینها بشن و خدا آگاهه که از این سن تن به چه تن فروشی هایی میدن!!!
تو یه کامنت نوشتم که چه جمعیت کثیری تو حلبی آباد های کلان شهرها مخصوصا تهران در حال رشد و نمو هستش!
و همه از دم بی سواد و کم سواد!کم سن و سال!
پر از انحرافات، بیماریها و ناآگاهی ها و....!
کدوم یک از این مردان مسلمان کمر همت به کمک این قشر بستن؟
الان ذبیح خانم میاد میگه کل شی بحسبه!!!
خودت یه چیز ازش بفهم!!!
بعدشم میگه یکی از ائمه گفته نسل باید از رحم تمیز در بیاد!!!

پیامبر گفته هرکی ازدواج کنه، نصف دینش کامل میشه و برای مرد مجرد کلی بند و تبصره گذشته و...!
حالا این دوستان وبلاگی، که نتونستن حریف زنانشون بشن و هیچ کدوم هم بلد نیستن حق و حقوق زناشونو بدن!!! و میترسن زنشون که اینارواز آبو گل درآورده، ولشون کنه بذاره بره!!!
همچین حدیثایی نخوندن تو عمرشون!
این جماعت مردان شیعه، لیاقت سلاخی شدن به دست داعش رو هم ندارن متاسفانه!!!
محمد خان از بهشت، میخوای و تمایل داری زن دوم بگیری؟
برو دور مشهد، کلی افغانی و دهاتی فقی ر و بدبخت روزگار میگذرونه!
دست یکی شونو بگیر بیار تو خونه ات، به عنوان یه مسلمون سروسامون بده!!!
آره آقاجون!!! عطشتو ببر تو حلبی آباد تخلیه کن!
منتقد پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 15 و 41 دقیقه و 48 ثانیه
من هم که گفتم کسی که نیاز به کمک دارد گفتم شهوت را به جای کمک در نظر نگیریم ،مثل اینکه شما اصلا متوجه منظور من نشدید!منظور من از علف هرز مسلمانان بدتر از کافر هستند،باید هدف ما تعلیم بهرین مسلمانان باشد،نه رشد جمعیت بی هدف مسلمانان،من گفتم لشگر ابن زیاد علف هرز بودند،باید تمام یتیمان و بیوه های نیازمند را زیر پر و بال بعد از آن اگر پولی داشت به جمعیت اضافه کند،و اگر مرد قصد ثواب دارد ،دختران جوان زیبا را هدف نگیرد بلکه شرایطی را فراهم کند تا مجردها به آسانی به هم برسند
متوجه منظور من شدید عزیز بی نام
کجای صحبت من بی انصافی است؟؟؟؟؟؟
آقای خراسانی این مطلب را هم اضافه کنید
تشکر
پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 14 و 42 دقیقه و 39 ثانیه
منتقد عزیز باید بگویم که هر انسانی که به دنیا می اید سرشت پاکی دارد خودت بگو این سرشت پاک چگونه علف هرز شده است ؟ .....
حضرت عیسی مسیح زنی که از فقر تن فروشی میکرد در خانه خود میهمان کرد و ان زن کنیزی مریم مقدس را می کرد. خودت بگو......
انصافت کجاست؟
منتقد پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 14 و 33 دقیقه و 51 ثانیه
و حالا مردانی که با زن بیوه یتیم دار ازدواج می کنند باید با مهربانی و عدالت با یتیمان او رفتار کنند کاری که ائمه می کردند،خدا به مرد آزادی داد تا مسئولیت خود را انجام دهد،حالا اگر دیدندکسی در امت پیامبر گرسنه نیست،انگاه به فکر بیشتر کردن جمعیت باشند،
حالا بسم الله از چها راه ها شروع کن...
و مردانی که به بهانه بیماری و حاملگی همسر به فکر ازدواج با دختر جوان می افتد بداند که آیات خدا را به مسخره گرفته است،که در زمان نیاز زن به همسرش و نگهداری از او آهنگ ازدواج دیگر سر می دهد،بدانند دنیا محل امتحان است،و روزی خواهد رسید که همین مرد بیمار شود و پرستاری نداشته باشد،خدایی که به مرد اجازه تعدد زوجه می دهد به زن هم اجازه داده هرگاه که دلش خواست به زحمت نافتد طلاق بگیرد و با دیگری ازدواج کند،این هم حکم خداست.
حالا با تمام مسائلی که مطرح کردم حالا بگویید نظر شما چیست،غیر از این است؟
لطفا همه خانم ها و آقایان نظر بدهند.
آقای خراسانی ممنون که به بنده فرصت صحبت دادید.
بنده منتظر مشاهده این مطالب (که در ادامه یک دیگر نوشتم )،در سایت هستم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا