تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - قانون تعدد زوجات و شرایط آن در اسلام
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : شنبه 1 شهریور 1393
نظرات
قانون تعدد زوجات و شرایط آن  در اسلام

تعدد زوجات در گذشته بی حد و حصر صورت می گرفت اما؛

 اسلام جلو افراطی گری و ظلمها ایستاد و حدوداً بعد از 13 سال از بعثت پیامبر ص قانون تعدد زوجات تشریع گردید، به زن بها داد و او را از فشار و اذیت و ظلم وستم و از قعر گور به قلب وجود رساند که فرمود:

المَرئةُ ریحانة و لَیسَت بقهرمانة


قانونی که داری یک شرط دارد اما جامع جمیع قوانین و آداب معاشرت در خانواده است. چرا که با وجود همسر اول بسیاری از مسائل خانواده به وقوع پیوسته  که نباید متزلزل بشود و از طرفی با انعقاد عقد و تشکیل خانواده با همسر دوم ، بنیان این خانواده نیز باید مستحکم گردد.
بنابر این بر خلاف بعضی که می گویند راحت برویم همسر دوم اختیار کنیم باید عرض کنم به همین سادگی نیست.

 ما قبلا چرخه چند همسری را مطرح کردیم که در راستای استحکام ، تعالی و رشد خانواده است.


چند همسری و البته به صورت دائم تا مرز چهار زن نه بیشتر، حق مسلم برای مرد است اما نه بدون هیچ قید و شرطی.
عمده چند همسری های شکست خورده جامعه به علت عدم توجه به همین قوانین و قید و شرطهایی است که در زندگی چند همسری باید باشد و اسلام بر آن تأکید داشته است.
کسی که نمی تواند عدالت داشته باشد که واقعاً مسئله مهم و سنگینی است، و از طرفی نیازهای جنسی او برآورده نمی شود باید از روش تعدد زوجات به صورت موقت استفاده کند نه دائم.
برخی بحث ضرورت جامعه را چنان پر رنگ می کنند که قانون الهی در پس این ضرورت گم می شود این هم حالتی از تفریط است که در منع تعدد زوجات علَم می کنند. اگر اقتضای ضرورت در جامعه وجود داشته باشد و تعدد زوجات را منع کنیم در این صورت به فرموده عالمان دینی، نسبت به بشریت خیانت کرده ایم.
اسلام دین اعتدال است نه چند همسری را مانند برخی هوسبازان دنیاطلب ظالم؛ بی حد و حصر می پذیرد و نه آن را مانند متعصبان خود خواه انحصار طلب رد می کند.

نمی شود گفت که تعدد زوجات که قبل از اسلام شیوع داشت یک قانون بود؛ نه، قانون نبود بلکه یک پدیده اجتماعی منفی  و بیشتر جنبه اقتصادی داشت که صدها زنان را یک نفر مرد به بیگاری می کشید و در حق انها ظلم می کرد.

اسلام آمد بعد از اینکه پرچم توحید را به احتزاز دراورد و وقتی که در مدینه توسط نبی مکرم اسلام ص حکومت اسلامی تشکیل شد یکی از مشکلاتی که باید حکومت اسلامی عدالت خواه حل می کرد همین مسئله بود.
بنابراین می بینیم دو یا سه سال بعد از تشکیل حکومت  اسلامی قانون تعدد زوجات برای پیامبر اسلام و امت اسلامی تشریع می گردد. و از  شکل افسار گسیختگی به شکل یک قانون مسلم اسلامی تشریع گردید و تا قیامت بر هر زن و مرد مسلمان فرض است که از این قانون تجاوز نکند و به سنت غلط آباء و اجدادی دوران جهالت انسان پشت نماید.
تعد زوجات زائیده فطرت انسان است اما تا خود را در راحتی می بیند طغیان می کند «کَلاَّ إِنَّ الْإِنْسانَ لَیَطْغى‏ أَنْ رَآهُ اسْتَغْنى‏» انسان در این مسئله هم طغیان گری نمود تا جایی که زن یک موجود منفوری شد و انسان شقاوت را به جایی رسانده بود که دختران را زنده به گور می کرد.

اسلام با وضع و تشریع قانون تعدد زوجات که در حدود ده ایه در قرآن بیان شده است، به زن بهای بیشتری داد
و حتی شوهرمردگان را مورد تفقد و احترام قرار داد و خود رسول اکرم ص که سنی هم از او گذشته بود و زنی که او نیز سنی از او گذشته بود و شوهرش را در جنگ از دست داده بود ازدواج کرد تا بگوید که حتی نباید زنانی که سنشان بالا رفته و بی شوهر شده اند و ممکن است برد ازدواج نداشته باشند را از چشمان محبت حکومت و جامعه اسلامی محروم بمانند.
امروزه در جوامع اسلامی این قانون به خوبی رعایت می شود و کسی حق داشتن بیشتر از چهار زن را به خود نمی دهد و در برخی جوامع اسلامی خصوصاً در میان اهل سنت این مسئله عرفی و مقبولیت همگانی دارد. ولی درمیان شیعیان کشور اسلامی ما این مسئله قبیح جلوه داده شده است که ریشه های آن قابل بررسی است.

آنچه برای ما مسلم است این است که عدم آگاهی مردم نسبت به قانون تعدد زوجات و نشناختن عدالت و شیوه های پیاده کردن آن در خانواده چند همسری بعنوان مهمترین شرط تعدد زوجات باعث ویران شدن خانه و كاشانه‌ی بسیاری از مصادیق چند همسری به ناحق شده است.

اما در میان ما و در همین جامعه ای که ما در آن زندگی می کنیم افرادی هم هستند که به خوبی راه زندگی را شناخته اند با تعدد حتی چهار زن و تکثر اولاد، مشکل آنچنانه ای که حتی در برخی زندگیهای تک همسری دیده می شود روبرو نیستند اما عدم شناخت و بی توجهی به مبانی دین مبین اسلام در این مسئله باعث اسیبهای فراوان به والدین و فرزندان و اقوام و خویشان شده است.
اینکه می گویند حکم اولیه همان تک همسری است، این حکم نیست بلکه این طبیعت است، زوج افرینی خالق هستی در عالم طبیعی است و انچه حکم برای انسان است این است که از قاعده انسانی و الهی یعنی انعقاد صیغه عقد آسمانی این وصلت زوجیت برقرار میشود نه مانند حیوانات همسر گزینی صورت گیرد. غیر از این باشد محکوم به زنا می شود و تعذیر دارد.

اما شعار وحدت در همسر گزینی که گاهی با جمله «خدا یکی زن هم یکی!» در جامعه طرح می شود این از آورده های کلیسای کاتولیک است که در پناه آن منافع کلیسا را حفظ می کردند و از این مطلب در جوامع اسلامی نیز برای مقاصد مختلف سوء استفاده کردند.

قانون عقلی می گوید: کل شیءٍ بحسبه: شاید فردی شرایط تک همسری هم نداشته باشد! شاید فردی شرایط همسر دائم را نداشته باشد! و شاید فردی شرایط داشتن تنها یک همسر را داشته باشد! و شاید فرد دیگر شرایط داشتن چند همسر را داشته باشد.
مهمترین مسئله در زندگی شناخت تکلیف است. باید ببینیم وظیفه امروز ما چیست؟ اگر فلان زن یا فلان دختر هست و من میتوانم برای او همسر خوبی باشم چرا باید گفت بگذار که فرد دیگری خودش پیدا خواهد شد؟ چرا نباید تک تک افراد فهیم جامعه حرکتی به خودشان بدهند و افرادی که شرایطش را دارند را معرفی کنند و واسطه گری نمایند و پیوندشان را برقرار کنند یا خود به اختیار همسر دوم و .. همت بگمارند؟
ملتی که نتوانند یک همسر دیگر را در خانواده خود به ترس از عدم عدالت در کنار خود داشته باشند و تحمل کنند چگونه انتظار عدالتخواهی  از دیگران را دارند.
البته این به آن معنا نیست که همه همسر دوم بگیرند! نه، چنین چیزی مقدور نیست. اما نباید حتی در این حد اندک هم خود را اماده نکرد.
یکی از عدالت می ترسد؛
 یکی از تربیت فرزند می ترسد،؛
یکی از معیشت و اقتصاد می ترسد؛
یکی از مهمانداری چندین خانواده هراس دارد؛
یکی از ناتوانی جسمی و روحی و جنسی می ترسد؛
یکی از به هم پاشیدن کانون گرم خانواده خود هراس دارد؛
 یکی از ایجاد تنشهای روحی همسر و فرزندان خود و سلامت جسمی آنها ترس دارد؛
و آسیبهای فراوان دیگری که متصور است ...

بله همه این ها شروطی است که باید وجود داشته باشد اما در میان ترس خون از قلب تا حلق هم نمیرود و در نتیجه انسان خفه می شود، جامعه خفه می شود، فاسد می شود. باید زنان و مردان به درجه ای از ایمان برسند که اگر خود نمیتوانند شرایط آن را داشته باشند نسبت به افراد توانمند و متعهد و با ایمان، خیرخواه باشند نه اینکه رمی تیرهای زهراگین طعنه و ناسزا و حقارت  نمایند و او را و ایمانش را تکفیر کنند.

خود ازدواج یک فرع و امر مستحب مؤکد در زندگی است مگر در شرایطی که انسان به گناه بیفتد که در این صورت بر او واجب می شود.
از حیث جامعه شناختی دینی، در اسلام اصل، ازدواج است نه تک همسری یا چند همسری.

هر کس بنا به شرایط و وظیفه ای که دارد موقعیت و نقش اجتماعی او مشخص می شود که چند همسر، یا تک همسر و یا بی همسر باشد.
اسلام که قانون تمام و تمامیت قوانین الهی است برای اجرای آن نیاز به راهکار و الگو دارد و تمام موارد ان راهها و روشها را بیان کرده است هر چند بر خی از روشها که باید توسط هادیان و منجیان  بشر برای انها تبیین میشد به خاطر ظلمها و شهادتهای اهلبیت ع به بشریت نرسید و باید آخرین  منجی بیاید و بشریت را از این همه جهالت نجات  دهد. ولی خوشبختانه بسیاری از این قوانین و شیوه های زندگی وجود دارد که با یک توجه کوتاه زندگی انسان را متحول می کند.

حتی نگاه به نصف روز زندگی آنها فهم ان مثل یک نصف روز عاشورا؛ زندگی بشریت را نجات می دهد اما چه کنیم که اشک احساس در عزای آن عزیزان میخریم و میریزیم ولی کلامشان را و مرامشان را به خواسته نفس می فروشیم.

بنابراین اگر امر دائر شود بین قانون یک نظام و قرآن قطعاً بایستی قرآن را ملتزم شد و قوانین کشور باید طبق موازین الهی و دینی اسلام ناب باشد.

مجریان و حاکمان و مؤمنین باید با شناخت کامل از مسائل دینی،  قوانین اسلام را به صورت درست و به هنگام انجام دهند. در پرتو مبانی اسلام است که انسان به فلاحت و رستگاری می رسد حال مرکبش، خانه اش، خوراکش، پوشاکش، همسرانش، فرزندانش  هر چه و کس که باشند؛  مهم انجام وظیفه است.
اما سوءاستفاده از دین واژگون شدن در کج راهه های زندگی است خصوصاً که خانواده و دوام آن در جهان بینی و ایدئولوژی اسلامی بسیار پر اهمیت است و پدر که در آینه قرآن تکیه گاه خانواده است اگر در مسیر کج راهه قرار گیرد بنیان خانواده که از اهداف و فلسفه افرینش نیز هست، به خطر می افتد نسل بشر به مشکل می خورد.
باید متقاضی چند همسری قبل از تصمیم‌گیری به ازدواج مجدد تمام این موارد را در نظر بگیرد.
اللهم نور قلوبنا بنور الایمان.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
Alexandria دوشنبه 31 تیر 1398 ساعت 07 و 58 دقیقه و 30 ثانیه
County show your female face and be the california king on the Rate Meeting L .
a . Function. You need to wear down a gown or even somewhat girly to your Speed Rendezvousing Los Angeles function. Don’t wear and tear jeans if you
do not take place attiring heels moreover an excellent tank
top to facilitate reveals a number of skin color.
Don’t deterioration what you put on to work, but instead, a little female, with band,
trivial turn, not anything slack, but sleeking, as well as something that let somebody see inedible the crutches ends up being together with with heels.

Rings pray cabaret them the technique no matter if that you are conventional, am inflicted with delightful taste,
and also gives them rather in the direction of compliment a person never-endingly.
میوه ممنوعه سه شنبه 1 مهر 1393 ساعت 22 و 20 دقیقه و 17 ثانیه
واییییی!!!
شورا جان، از روشن خان خاموش چقدر توقع دارین!!!!
تو ماجرای یکی از مشاوره ها، نو عروسی برای طلاق درخواست داده بود ، با تعجب باهاش برخورد کردم،
فردای عروسی اومده بودن برای طلاق!!!!
بجای اینکه بره به بساط مهمونی و خوشی و ماه عسل و... برسه!!!!
شورا جان چشمش کبود بود!!!
تو اتاق تنشو نشون داد، کبود!!!!
گفت : آقا داماد شب عروسی به محض تنها شدن، عروس رو گرفته زیر کتک و...!!!
چرا؟
چون تمام مردان این فامیل داماد، به کشتن گربه دم در حجله اعتقاد داشتن و این بار که عروس از خارج از خانواده شون بوده و با رسوم اینا آشنا نبوده، اومده بود برای طلاق!!!
آقا داماد با افتخار میگفت که باباش، مادرشو این طوری، زن زندگی کرده!!!
وقتی پسری کتک خوردن مادر و خواهراشو، با افتخار تعریف میکنه، انتظار دارین، با زنش چه برخوردی بکنه؟حرمت چی رو نگه داره؟ از چی خجالت بکشه؟

باور نمیکنین!!!
امثال این خاموش خان جان ها، هنوز خیلی زیادن!!!!
متاسفانه!
شورا سه شنبه 1 مهر 1393 ساعت 15 و 18 دقیقه و 55 ثانیه
آقای روشن

کلام دور از ادب و ناهنجار ونامیمون والقاب تحریک برانگیز جنابعالی به ساحت زنان که حضرت هاجر وساره وبی بی دو عالم و...را نیز شامل میشود به عنوان بانوهای الگوی همه

منجر به عکس العمل های متقابل خارج از عرف واخلاق میشود

بهتر است خود شما پیشتاز رفتار وکلام مودبانه ودور از توهین به غیر همجنس خود باشید تا محرکی برای بازخورد ان نشود

توهین شما به خانمها توهین به رحمی است که از آن زاده شده اید.
روشن دوشنبه 31 شهریور 1393 ساعت 11 و 02 دقیقه و 54 ثانیه
خانم روی ادبت کارکن
چرا به زنان دوم وسوم و.. می گی دست دوم؟
یعنی داری به حضرت هاجر و...می گی دست دوم
وبه حضرت ابراهیم و حضرت ابالفضل و..توهین می کنی
چون فرزند همسر دوم بودند
ازکجا اطمینان داری که الان که پشت مانیتور نشستی این وجودت رو مرهون زنان دوم یاسوم اجداد چند صد سال پیش نیستی!
خجالت بکش ووقتی حرف می زنی یکم حرفاتوسبک سنگین کن البته اگه این یه کار ساده رو بلدی
به روشن مش ممد دوشنبه 31 شهریور 1393 ساعت 09 و 08 دقیقه و 48 ثانیه
منگول مادر وزن خودته كه زن دست چندم بابای چند زنت شده دیگه از این كلمات استفاده نكن تا باهات خوب رفتار بشه مردك ضعیف النفس سانسورچی
روشن : به بینام شیرین عقل پایینی یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 15 و 40 دقیقه و 48 ثانیه
اکثریت نه همه کامنت های بینام امروزمال منه من حرف حساب زدم که کم آوردی از هیچ ضعیفه ای هم نمی ترسم
خیلی قاطی کردی که چرت وپرت می گی؟
آی کیوت کمه وحدست اشتب!
بیچاره آقای خراسانی
باچه طایفه مونگولی طرفین
خوب حرف حق تلخه ووقتی فرد ضعیفی کم می یاره اینجوری فرافکنی میکنن یعنی کارخودش رو به دیگران نسبت می ده یعنی کافرهمه رابه کیش خودپندارد
به بینام یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 11 و 58 دقیقه و 16 ثانیه
اکثر طلاق ها از ناز نازی بودن خانمهاست وپرتوقعی زنان
اگر خانمها می دونستن که برطبق اسلام مطیع شوهر بودن اینهمه طلاق اتفاق نمی افتاد
زنها الان تو این زمونه خیلی میدون دستشون افتاده ودمارازروزگار مردان بیچاره درآوردن
جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 07 و 56 دقیقه و 30 ثانیه
اکثر طلاق های تک همسری به خاطر چندهمسری شدنه
چهارشنبه 26 شهریور 1393 ساعت 17 و 40 دقیقه و 38 ثانیه
بله خانمی طلاق تو تک همسری زیاده نه تو چند همسری مردان مطلقه از کجا پیداشون میشه؟
به بی نام یکشنبه 23 شهریور 1393 ساعت 11 و 25 دقیقه و 27 ثانیه
زن باهوش وسازگار بلده چطوری زندگی کنه که خیانت نبینه شوهر داری خوب از هوشه تک همسری وزندگی خوب از سازگاری زن ومهارت شوهرداریه .مثل همه زندگیهای تک همسری موفق
به همه یکشنبه 23 شهریور 1393 ساعت 10 و 28 دقیقه و 58 ثانیه
الان زن های اول عاقل شدن وسرهیچی نمی خوان زندگی رو ترک کنند وخیلی عاقلانه زن دوم رو به عنوان یک شریک می پذیرند وسازش می کنند
در یک تعریفی از " هوش " داریم: توانایی سازگاری بامحیط
پس زنان سازگارتر یعنی باهوش ترند
جمعه 21 شهریور 1393 ساعت 14 و 25 دقیقه و 08 ثانیه
عزیزم من تو تک همسری اینجور طلاق های خیانت امیز زن ها و ضعیف الاحوال بودنشان را می گویم
جمعه 21 شهریور 1393 ساعت 14 و 16 دقیقه و 54 ثانیه
من با شورا خانم موافقم اتفاقا طلاق ها اکثرا مال زنای دومه زن اولیها حالا فهمیدن که نباید میدون رو خالی کنن ممکنه تا چندسال پیش طلاقها مال زن اول بوده وکیل خانم ولی حالا دیگه عوض شده فکر زنهای اولی وقتی میمونن زن دومیه با مرده اختلاف پیدا میکنه به خاطر این که مردا قول میدن که زنشون رو طلاق میدن واون میشه اول .تو وبلاگهای همه زن دومیه این عقده هست که چرا دیر اومدن دوم شدن ومیخوان اول بشن وهرجور شده میخوان مرده رو راضی کنن که طلاق بده مثل کبوتر وشراره وپری اجنه وغیره.
وبلاگ نقد دروغ های حسنا بانودوباره فعال شده برید بخونین متوجه میشین چندهمسری زنهای دومی امروزه با اسلام چقدر فرق داره .
جمعه 21 شهریور 1393 ساعت 06 و 23 دقیقه و 06 ثانیه
نه خانم شورا خودتان و دیگران را فریب ندهید.
من وکیل خانواده هستم . امروزه دلیل طلاق زنان اول هم به دلیل خیانت می باشد. به دلیل مقایسه گری خود زنان با مردان.حتی ایجاد روابط نا مشروع و .....
اعتیاد و غیره بهانه ای بیش نیست.
شورا پنجشنبه 20 شهریور 1393 ساعت 18 و 50 دقیقه و 43 ثانیه
ضمنا در تحقیقات میدانی وآمارهای ثبتی طلاق ها در چند سال اخیر

در گروه طلاق های ناشی از خیانت در ازدواجهای مخفی درصد افزایش طلاق ها بیشتر به زنان دوم مربوط است نه زنان اول بلکه طلاق زنان اول بیشتر مربوط به مشکلات خانوادگی واعتیاد است .

بلکه بیشتر مربوط به طلاقه های زنان دوم است

اولا به خاطر بهبود رابطه زن اول وهمسر معمولا زن مخفی از میدان خارج شده

ودوما زن مخفی معمولا با حقوق کمتر وبی فرزند ودر حد رابطه جنسی بوده که برای مردان نگه داشتن او منفعت اجتماعی وفامیلی و...داشته که اکثراگزینه طلاق زن دوم بوده

ویا زن دوم در کمره زندگی مخفی متوجه شده که زندگی با یک مرد مسن ومتاهل و...رویایی نبوده وزندگی راباخته وجدا میشود ویا بار مالی خود را بسته که به همین نیت وارد رابطه شده ورفته

اکثر این ازدواجها منافع مالی ودنیوی وجنسی موقت داشته که با رسیدن ویا نرسیدن به هدف از هم گسیخته شده و در دفتر طلاق های چندهمسری ثبت شده

زنان اول در برهه ای از زمان هیجان زده باشوک ناشی از خیانت چنین کاری را میکردند اما اکنون هوشیارانه تر عمل میکنند .
شورا پنجشنبه 20 شهریور 1393 ساعت 18 و 36 دقیقه و 48 ثانیه
محمد آقا شما چه اصراری دارید که اگر زنان رضایت به چندهمسری نمیدهند چون عدالت در تک همسری همسرشان زیر سوال است وحل نشده

شما فورا راه حل مخفی را میدهید

اگر مسلمانید اتفاقا باید همراه ما وهم صدا به توصیه وسفارش برای ساختن مردان قادر به چندهمسری کمک کنید

نه ذات خبیث گونه به خود بگیرید و خط ونشان برای زنان بکشید وتهدید کنیدکه چون نیست پس مخفی وفکر کنید زنان جامعه از این تهدیدها مجاب میشوند به چندهمسری که همین تهدیدها خیانت زنها را متاسقانه بیشتردامن میزند

زنان را نمیشناسید گویا کم سن وکم تجربه هستید

حالا چه اجباری واصراری دارید با این همه جو متشنج زندگی خود وناراضی بودن همسرتان در جهاد چندهمسری شر کت کنید .

این همه کار خداپسندانه که همسرتان هم همراه شما خواهند بود .

حتما باید از کمره کار خیر خیری دنیوی ولذتی جنسی به شما برسد ؟


این مسئولیت را بگذارید بر عهده همسر ثنا خانم ویا زهرا خانم ها ی جامعه که همسری راضی به هوداری دارند.

ضمن این که به قدری که شما برای چندهمسری تلاش میکنید خانم های مجرد نمی کنند که خواهان زن دوم شدن باشند .

گروهی دختران محروم وشرائط نا مناسب که معمولا مورد اهانت مرد قرار گرفته وگول خورده اند

آن طیفی که معمولا متقاضی هستند زنان بیوه بی سر پرست نیازمند هستند.

دختران مجرد معمولا گزینه مردان مجرد را میخواهند اما مردان متاهل خود را مجرد معرفی میکنند وماجرا سازهای کلینیک ها ودادگاه هامیشوند

میوه ممنوعه پنجشنبه 20 شهریور 1393 ساعت 17 و 01 دقیقه و 06 ثانیه
آقا محمد، شاید لازمه به این فکر کنی که خیلی وقتا نشانه ایمان داشتن، اینه که به هر قیمتی که شده، تو کمد نری!!!!
خدا رو چه دیدی؟
شاید اون روزی که آقا میاد، از این برنجه که با تو کمد رفتن شیعه های نامسلمونش، چقدر یار و یاور پاک و پاکباز و بدون دین و سبکبال، کم داره!!!
و چقدر با رفتار خودخواهانه و سواستفاده کننده شون از روکش اسلام، آدمها و اطرافیانشون رو دین گریز و منزجر کرده اند!
و آقا تازه باید بیاد بذر اسلام حقیقی رو در دلها بکاره!!!
و خط بطلان بکشه به همه نامردهای روزگار و نا زنهای روزگار که در دین خدا، دو رویی و دروغ، فریب و تزویر، خیانت و ناراستی، جایی نداره!
هرچی هست صداقت است و شجاعت!
ناز است و نیاز!
احترام هست و بخشش!
در مقابل ناتوانی و ضعیف کسی، دورش نمیزنن! کمکش میکنن! حمایتش میکنن!
تحقیرش نمیکنن، نقویتش میکنن!
خدارو شکر که من به اسلامی که شما بهش اعتقاد داری، اعتقاد ندارم!
اگه همسر من بالای سرم نباشه، خدای اون همیشه هست! همین کافیه که من همیشه متعهد و وفادار بمونم!
و اونم همینطور!
فکر میکنم زندگی ساده ما که فقط بر مبنای تلاش و تلاش و وفاداری ساخته شده، باید ارزشمند تر از زندگی های کشککی دوغکی مسلمون نمایانه شما باشه!!!
راستش الان میبینم وقتی بچه میاد تو زندگی و مردا زنشونو دست تنها میذارن با بچه ها ، و فکر میکنن اوقات فراغتشون زیاد تر شده میرن به دنبال کمد و کمد خواهی!!!
الان به شعور همسرم ایمان آوردم که چرا بچه نمیخواد!
میگه مردایی که سروگوششون میجنبه، بچه میکارن تو دامن زناشون تا اونا سرشون گرم بشه و نفهمن مرد چیکار میکنه!!!1
همیشه چند همسری رو از مردای متاهلی شنیدم که عرضه کمک کردن تو امور بچه های زیادشونو نداشتن و زن بدبختشون فقط نقش کلفت پرستار بچه ها رو داشت!!!
خب از نظر من نسل همچین مردای شیعه کشککی ای منقطع بشه بهتره!ایشاله!!!
میوه ممنوعه پنجشنبه 20 شهریور 1393 ساعت 16 و 29 دقیقه و 54 ثانیه
وقتی ظرفیت انجام یه کار مستحب وجود نداره، چه کسی اجبار به انجام اون کار داره؟
وقتی یه نفر زیرآبی میره و میدونه یه روز به هر علتی،امکان افشا داره، و برای اون روز پر استرس و پر ماجرا هیچ توجیحی کارساز نخواهد بود، بهتر نیست اصلا وارد گود نشه؟
واقا از همه حرف من فقط تاییدیه برا کمد رفتن گرفتین؟
اشکال نداره، توقع زیادی از هوش شما نداشتم کلا!
من بازخوردهای رفتارهای غلط و معضلات و مشکلات موجود رو مطرح کردم!
تو فقط به توی کمد بودن فکر کردی؟
خب بیخود نیست وضع جامعه اقتصادی و سیاسی و فرهنگی این شده!!!1
شما مردا هرچی هم آیه و نشونه بارتون بیاد، باز دور میزنین برین توی کمد!!!
از همدیگه هم عبرت نمیگیرین!!!
چه مسلمونای نابی هستین شما!!!
محمد به میوه ممنوعه پنجشنبه 20 شهریور 1393 ساعت 15 و 36 دقیقه و 50 ثانیه
پس با این اوصافی که شما میگین بهترین راه برای اینکه زندگی ها از هم نپاشه و بچه ها دلخور نشن و همسران اول از ایمان کم نیارن همون ازدواج دوم به صورت مخفی است.
ولی نه من و نه هیچ عقل سلیمی باز هم نمی تونه قبول کنه که دلیل این مشکلات ازدواج مجدد مرد باشه. اگر واقعا وارد زندگی اونها بشین می بینید که دلیل مشکلات ضعف ایمان و خود خواهی و خود را ملاک درستی اعمال دانستن است نه تمکین به احکام الهی.
میوه ممنوعه پنجشنبه 20 شهریور 1393 ساعت 15 و 31 دقیقه و 46 ثانیه
بداخلاق و عصبی تنها صفتیه که به من نچسبیده تا حالا![نی شخند]

در مورد انحرافات جنسی، باید بگم که این تبلیغ گربه سان بودن مردها و داشتن حق و حقوق همه خواهی و زن پرستی و زن خواهی متاهلین،به اوضاع مشوش و ناهنجار چند همسری و خانواده ها آسیب میزنه!
الان مردها همه تو موبایلهاشون،تب لت ها و لب تابها و کامپیوترهاشون، حتما یه فیلم پورنو دارن و همه میخوان زنهاشونو به این پورنو ها تبدیل کنن!
اما حتی قادر به قول این واقعیت نیستن که این زنها هم حتی پول گرفتن برای اینکار!!!

شما تو همین وبلاگ با آدمهایی سروکار دارین که وقتی بهشون میگیم، زن به جای 7 تا کارگر و آشپز و پرستار بی اجرو مواجب داره تو خونه زحمت میکشه و طبق قانون خدا محق به دریافت دستمزدشه و اگه مطالبه نکرده تا حالا محبت و لطفش به همسر و خانواده اش بوده، و اثاثی که از خونه پدر میاره هم از لطفشه!!!
آه و ناله و فغان سر میدن که زن زیاده خواهه، زن اله زن بله! دندونش تیزه، ناخونش کنده!!!

خب بهتر نیست اول به مردهای جامعه مسلمان مون یاد بدیم، لازمه چند همسری رعایت حق و حقوق و عدالته، و این یعنی ورطه سختی !!! و هدف از جند همسری ایجاد زمینه های رفاه مردان و کام گیری مفت و مجانی و استفاده بی اجر و مواجبانه از زنان نیست؟!!!
و بعد آداب و شرایط معرفی و خواستگاری و ... رو طی کنیم؟

شما مقایسه کنید در یه جامعه چند درصد زن هست، چند درصد مرد؟
بعد بیاین حساب کنین، درصد مجرمان زن به مرد چنده!
این نشون میده که خانمها در انجام ندادن گناه، ترسوتر، خدا بین تر، و با وجدان تر هستند تا مردان!
یعنی جامعه مردان به هدایت و ارشاد و تربیت و ادب و آداب و آموزش بیشتری بازم داره تا جمعیت زنها!
پس بهتر نیست شما هم به این باور برسین؟
میوه ممنوعه پنجشنبه 20 شهریور 1393 ساعت 15 و 18 دقیقه و 00 ثانیه
با سلام!
اولا بنده این همه داستان برای شما تعریف کردم تا حالا، کجاش اسم و رسم آوردم؟
مثلا شما داستان شیخ صنعا رو میخونی، این مورد حقیقی باشه، شما داری غیبتشو میکنی؟
دوما، در این مرکز و در این دادگاه خانواده، اینقدر طیف مراجعان و مددجوها زیاده که شما نمیتونی بگی چرا یه نمونه میگی!!!
من اگه بخوام همه رو تعریف کنم که وبلاگ میشه هزار و یک روز و شب!!!
سوما، آقا محمد خان خیلی نمونه های مثلا موفق هم هستند که وقتی برای مشاوره میان به مرکز، میبینی طرف با رضایت وارد این وادی چند همسری شده، به قول شما اومده ایمانشو بسنجه، حالا کم آورده!!! داره از درون خورد میشه! داره میخوره خودشو!!! روزی هزار بار اشک حسرت میریزن، که چرا اون موقع تونستیم، حالا نمیتونیم؟!!!
یا میفهمن که اون مدینه فاضله ای که فکر میکردن، عدالت براشون میسازه، چیزی جز سراب نبوده!!! و مرده به قول معروف اینکاره نبوده!!!
که اونا وارد فاز مشاورات خانواده گی میشن و خانواده درمان گر ها اونا رو حمایت میکنن!
و یا در خصوص بچه هایی که از این زندگی های نا بسامان لطمه میخورن، اینا قربانی های ندانم کاری ها و کمد خواهی های باباهاشون شدن!!!
بابائه بالای سر بچه هاش نبوده که!!! خودش مشغول امورات کمد بوده، و مادر به بچه ها القا کرده بوده که بابا ابر مردیه که برا خانواده داره شب تا صبح جون میکنه و وضع کاریش بهم ریخته و احترام واجبه!!!
بعد معلوم میشه که درامد بابا نصف میشه و جالب اینه که مرده خودش میگفت زن من فرشته اس، ظریفه! من نمیتونستم و نمیخواستم بهش آسیب بزنم، باهاش اون کارو بکنم!!!
خب همه این شخصیت میریزه پایین و بچه ها که گیج نابودی و آب شدن مادر هستن دنبال مقصر میکردن و عصبانی هستن!
حالا شما ببینید که چقدر انرژی لازمه که این بچه هارو از نظر روحی اصلاح و مرتب کرد!
مادرایی که اینطور آسیب میبینن رو جمع و جور کرد ؟!
ستون این خانواده ها داره میشکنه!
ما میبینیم!
محمد به میوه ممنوعه پنجشنبه 20 شهریور 1393 ساعت 14 و 35 دقیقه و 19 ثانیه
به قول قدیمیها با یک بی نماز که در مسجد را نمی بندند.
چرا شما با یک مثال می خواهید اثبات کنید که هر کس دنبال چند همسری است انسان منحرفی است. بر عکس اگر کسی منحرف باشد دنبال چند همسری نمی رود و مثالی که شما بیان کرده اید یک مورد متناقض در این موضوع است. نمیخواهم بگویم همه چند همسرها هم خوبند. چرا شما این گونه افراد را سراغ دارید؟ چون افرادی که مشکل دارند به مرکز شما مراجعه می کنند و افراد بدون مشکل که نمی آیند بگویند ما خوبیم.
به ممنوعه پنجشنبه 20 شهریور 1393 ساعت 10 و 37 دقیقه و 36 ثانیه
آخه خانم محترم چرا سیاه نمایی می کنی؟ اولا چنان صحبت می کنی انگار کل جامعه مردان چندهمسر اینگونه اند ایشون معلومه که دچار انحراف جنسی شدند .ولی خواهر من اینجا من متوجه شدم شما نمی تونید یک مشاور باشین . مشاور بایدمحرم اسرار ومعتمد مراجعانش باشه. نه اینکه بیاد دریک محل وسایت عمومی مشکل دیگری رو جاربزنه.شمادرعین حال که گاهی منطقی صحبت می فرمایید ولی اکثرا عصبی ، بداخلاق وبی ملاحظه به نظر می رسید
ثانیا فرزند هرخطایی هم از پدر یامادرش ببینه حق ندارد وادینش راباالفاظ بدصدا بزند. درموردی هم که بیان کردین من فهمیدگی درفرزندان این آقا مشاهده نکردم.

درروایتی هست فرزند یکی ازقاتلان امامان از امام معصوم عصرخواست تا از وضعیت پدرش آگاهش کنه . وامام شرایط رو محیا کرد تاپدرش روکه فوت کرده بودببینه وفرزند پدرش رو ببخشیددر شکل سگی بدمنظردید و به اوبی احترامی کرد. امام به او فرمود توحق نداشتی به پدرت توهین کنی اودرحال مجازات اعمال خود است ولی درهرحال پدرت است بخاطراین اهانتت تاقیامت به پدرت بدهکار ومشغول الذنبه هستی وهرکاری بکنی بخشیده نخواهی شد

ودراین مثالی که فرمودین شما به روش های غلط رفتاری وتربیتی موجودتان اشاره کرده اید . هیچ کسی حق ندارد به پدرومادر حتی گناهکارش ناسزا یاتوهین کند وگرنه ازهرگونه ادب وفهمیدگی به دور است.
ودرمورد تنوع طلبی یاانحرافات جنسی مردان:
به نظرمی رسد اولا بهترباشد آموزش های لازم درمورد مسائل جنسی به همسران داده شود ونیازهای هردوجنس چه مرد وچه زن برای هردوطرف شناخته شده باشد و موارد درمان شدنی درمان گردد. ولی بیشتر انحرافات جنسی ریشه درمسائل عاطفی دارند. بااطمینان می توان گفت همسران مودب وباملاحظه ومومن که همیشه سعی دررفع نیازهای عاطفی وجنسی همدیگردارند محال است به انحرافات جنسی گرفتارگردند
میوه ممنوعه چهارشنبه 19 شهریور 1393 ساعت 21 و 56 دقیقه و 50 ثانیه
والا آقا محمدخان، فعلا که من از این زاویه دیدی که به میدان ونک و مرکز مشاوره مون دارم، میبینم که آقایون دست استاد شیطون رو از کتف و کمر بستن و دارن میتازن تو عرصه خدا!!!!
نه خدارو بنده هستن، نه شیطان رو!!!!
برادر من، وقتی آدم تو بطن جامعه و تو رگ و پی خانواده ها میره، واقعیتو زندگی و ایمانو میبینه، زنی رو میبینه که یک شبه از وجود همسر 7 ساله شوهرش آگاه شده، و علت حضور این زن، فقط داشتن رابطه از مقعد برا مرد بوده!!! 7 سال رابطه از مقعد؟!!!!
و حالا که زن دوم به زیان و عمل جراحی و دکتر و ... افتاده، و به حق داشتن بچه( و قطع ارتباط مقعدی و ایجاد رابطه صحیح!!!) اومده جلو!!! مرد خودش به زنش اعتراف کرده!!!
زنی که الان با شوک، وسواس شدید و افسردگی حاد داره دوره درمان میگذرونه، چون فهمیده 7 سال شوهرش از مقعد زنی در میاورده و با او نزدیکی میکرده!!! یه ازدواج سالم 17 ساله، با داشتن بچه هایی بزرگ و فهمیده به فنا رفت!!!
ابر مرد مورد مثال، بجای رفتن خودش و زنش پیش سکسولوژیست و دکتر و حل مشکلشون، دست به مقعد دیگری شده و ....!!! حتی بچه هاشم دیگه اونو مرد حساب نمیکنن! و با لفظ زشتی باباشونو صدا میکنن! جلو غریبه و آشنا بهش میگن ...ک....نی!!!
زندگی های امروزه بر پایه عدالت نیست!
چیزی که ما میبینیم، چیزی که بچه های مردم میبینن، چیزی که زنها میبینن... بر پایه عقده های مرد هاس!
و این جای اعتراض و مخالفت داره!!!
عدالت رو در مقعد و در دهان زنی دیگه یافتن، شده بهونه جدید حق طلبی مردها!!!
بلللللللللللله!
جامعه دردهاشو پنهون نکرده!!! اونایی که چشم دارن و به فکر حل مشکلات و مسایل مردمن، میبینن! و چه در جامعه به زنها کمک میکنن که توانمندتر و به روزتر و خانواده نگهدارتر باشن و به مردها کمک میکنن که وفادارتر، محکمتر، باشعورتر در حل مشکلات و مسایل برخورد کنند و از زنها، چه دوم و چه اول برای حل عقده ها و کمبودهاشون سواستفاده نکنن!
محمد چهارشنبه 19 شهریور 1393 ساعت 16 و 51 دقیقه و 22 ثانیه
خانم سحر از توصیه خواهرانه شما (جدا از بخش نیش و کنایه اش) ممنونم.
خانم ممنوعه
از نظر من زن مانند گل است واقعا لطافت زندگی به وجود زن است. ولی وقتی حسادت کنترل نشده عنان انسان را در دست بگیرد همین گل می شود شراره آتش.
بهترین نمونه اش خود شیطان است مگر ۶۰۰۰ سال عبادت خداوند را نکرده بود مگر استاد نبود ولی وقتی تکبر به سراغش آمد به مخالفت با آفریننده خود برخواست و قسم خورد که همه بندگان بجز عباد صالح را گمراه کند.
سحر چهارشنبه 19 شهریور 1393 ساعت 13 و 59 دقیقه و 22 ثانیه
آقا محمد خان...اینقدر از کفایتتون گفتید...گوش عالم رو کر کردید
ما هم چندین بار به شما گفتیم...اگر خانمتون که به قول خودتون همسر خوبی هستند رضایت دارند و مخفی کاری در کار نیست مشکلی وجود ندارد...
فقط این رو باز هم یاد آور میشم..هواستون جمع باشه خانومتون کم نیاره که ذبیح ها و حاجی گرینوف ها با روی گشاده و با آغوشی باز و خیلی باز ..در حال خوشامد گویی به خانم ها هستند...و تو سنگرشون جا واسه همه هست..
روشن چهارشنبه 19 شهریور 1393 ساعت 09 و 38 دقیقه و 22 ثانیه
درجامعه ای که آگاهانه بدست دشمنان زیرک یاناآگاهانه بدست دوستان بی ایمان وخدانترس وبی تقوا، دستانی سعی در دامن زدن به قبح چندهمسری هستند و فضا رابرای اقدام مردان توانا به ازدواج مجددرا نا امن تر وسخت ترنمایند چگونه می توان گفت مابا چندهمسری بارضایت زن اول موافقیم؟ مگر چنین شرایطی محیا است مگر دراین فضا زن اول به ازدواج مجددهمسرش اجازه می دهد؟
فقط درصورتی می توان به گزینه ای اشاره کرد که واقعا حق انتخابی وجود داشته باشد درحالی که همه مستحضرید بااین خفقان که جامعه ورسانه هابرای عقیده چندهمسری مهیا نموده اند، هیچ جرات حق انتخابی وجود ندارد. وتمامی فضای جامعه متاسفانه شرایط رابرای ازدواج های غیرعلنی ومخفی فراهم کرده است
به شورا چهارشنبه 19 شهریور 1393 ساعت 09 و 17 دقیقه و 15 ثانیه
شورا خانم شما یاجداو اصلا خبرندارید ونمی دانید!! یا خود رابه بی خبری زده اید.
خانم محترم درجامعه کنونی ایران واقعاچه تعداد ازمردان وکدام مردکه نیاز وتوانایی دارد می تواند علنا ازدواج مجدد کند چنددرصدازمردان؟که بعدازازدواج مجددش زندگی اولش راحرف مردم خراب نکند؟
واقعا چنددرصد از زنان جامعه ما این حق مسلم مردان توانمند رابه رسمیت می شناسند؟ ومنطقی برخورد می کنند که مرد بیچاره به ازدواج مجددغیرعلنی روی نیاورد؟ مطمئنا بیشتر این فضای متشنج وناامن برای ازدواج مجددمردان توانمندوحائزشرایط را، بی ایمانی زنان محیا می کند. اگر زن مطیع حکم خداوندباشد اجازه هیچگونه یاوه گویی به دشمنان خداوندرانخواهد داد وهیچ فیلم وتبلیغی قدرت بازی بازندگی مردم رانخواهد داشت وهمسران مثل دو انسان بالغ وفهمیده باهم زندگی خواهند کرد.
پس نتیجه می گیریم ریشه همه این دین ستیزی ودین گریزی ودین اصلاحگری ها ازبی ایمانی وعدم ترس ازخدا وبی تقوایی حاصل شده است . امری که مولای متقیان علی (ع) درلحظات آخرعمر خود ماانسانها رابه آن سفارش فرموده است.
کفروبی خدایی دردل انسان، ازعبورمورچه ای درشب برروی سنگ تاریک هم، بی خبرتر وپنهان تراست.
شماهایی که خودرامسلمان تر ومحق ترمی دانید ، گواه ایمان انسانها زیادسخت نیست . کدام باحکم قران موافقید وکدام یک برای آن انواع بهانه ها و اصلاحیه ها می آورید؟
آقای خراسانی كامنت زیر خطاب به جنایعالی است نه به كاربران لطفا مطالعه فرمایید سه شنبه 18 شهریور 1393 ساعت 13 و 18 دقیقه و 46 ثانیه
و آدرس مطالب منسجم ویك پارچه ما از طرح در پست انحصاری چندهمسری تان در كامنتهای شماره دار امده است


از این واضح تر بنویسیم كه توجه كنید ؟
شورا سه شنبه 18 شهریور 1393 ساعت 10 و 41 دقیقه و 48 ثانیه
آقای خراسانی
مطلب وجوابیه ای که در زیر کامنت بنده نوشتید جمله
ریسک بزرگ بودن ازدواجهای مخفی

چرادر زیر کامنت بنده نوشتید نه در زیر کامنت زنان ومردان متقاضی ازدواجهای مخفی

بنده که کامنتهای مختلف ازدواج مخفی کاربران را دیدم پاسخی این چنینی از شما برای نصیحت ومشاوره به آنها مشاهده نکرده ام

آیا بنده هم مانند شما آلزایمر گرفته ام ؟


دوستان دیگر کمک کنند آنها دیده اند ؟!!

شما مسئله به این مهمی که سراسر نظریه ها ومباحث کاربران به آن اختصاص داده شده را در پستهایی مفصل به بحث وارائه این توصیه از سوی نویسندگان نکرده اید چرا؟

وقت ندارید ؟

در مشاوره های خصوصی بررسی می کنید وتذکر میدهید؟

وفرهنگ سازی عمومی این نوع انتخاب ها وبرداشت خوانندگانی که با شما خصوصی در تماس نیستند کم اهمیت است؟


هنوز سخنان اقای تبریزی نویسنده همراه شما وتفکرات شان را خوب به خاطر دارم

آیا با توصیه های ایشان موافقید ؟

شما جوابیه ها وافکار کارمندان ونویسندگان همراه خود را به عنوان مدیر وبلاگ یا محل کاربررسی میکنید ؟که در راستای اهداف شما یا دین شما هیتند ؟

اصل ششم این متن را بخوانید والبته بقیه موارد آن شاید به دردتان بخورد اگر متهم به غرب زدگی نشوم
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
به دل نگیرید احتمالا شما رو قابل در بحث دیده ایم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا