تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - اقرار زن ایرانی در خصوص تعدد زوجات
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : شنبه 1 شهریور 1393
نظرات
اقرار زن ایرانی در خصوص تعدد زوجات :

چه سخت است واقع بین بودن!
من یک زن ایرانی هستم، اقرار میکنم با اینکه سالهای زیادی را در حوزه تحصیل کرده ام و با تمام وجودم یقین دارم راهکارهای دین اسلام، تنها راه خوشبختی بشر هست اما!
با اینکه می بینم تعصب و انحصار طلبی زن ایرانی، چه ضزبه ای به کشور و دینم زده است اما!
با اینکه با تمام وجود می توانم فشار تنهایی و بی سر پناهی یک بانوی مومن ایرانی ،که بیوه شده است را درک کنم اما!
با اینکه می بینم فساد و فحشا و طغیان شهوت در کشورم بیداد میکند اما!
چرا هنوز حاضر نیستم از منافع شخصی خودم در راه خدا بگذرم برای خودم و تمام زنان شیعه که مثل خودم ضعیف و خودخواه هستندنگرانم.


«برگرفته از سخنرانی حاج اقای اباذری - دوستی که این مطلب را ارسال کردند اگر متن کامل ورد سخنرانی ایشان را در اختیار دارند برای ما ارسال کنند تا مورد استفاده قرار گیرد»

مرتبط با: نقد و نظر ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بی نام چهارشنبه 13 اسفند 1393 ساعت 10 و 15 دقیقه و 10 ثانیه
سلام
متن اقرار را من از فایل صوتی استاد اباذری نوشتم و فرستادم!!
من اگر این نوشته را فرستاده به این معنی بوده که من هم حرفهاشو قبول دارم و این نظر من هم هست.
واقعا چه سخت هست واقع بین بودن!!
و اما!!!
من امتحان پذیرفتن هوو و هوو شدن را پس دادم! نگاه میکنم به بچه های هووی امام حسین که چطور برای زنده نگه داشتن اسلام جانشان را تقدیم کردند ولی متاسفانه زنان حوزوی ما هنوز اسیر منافع شخصی!!! خود هستند دیگه چه انتظاری از سایر زنان داشته باشیم!
هر چند رسیدن به درجه بالای انسانیت و گذشتن از خودخواهی و حسادت، فقط با تحصیلات و کسب مدرک امکان پذیر نیست رسیدن به تقوای الهی لیاقت می خواهد که نصیب هر کسی نیمشود.
اگر ایمان داشتیم که خدایی هست و قران به حق هست و حضرت محمد آخرین فرستاده خداست و امام زمان خواهئ آمد همه ما در این امتحان در این دنیا هستیم و قیامت و سرای ابدی هست! اگر فقط به آیات خداوند ایمان قلبی داشتیم و محترمانه میگفتیم که آیات تعدد زوجات که خداوند فرستاده بر حق هست ! هزگز به آیاتش کافر نمی شدم و تمام گناهان و خیانتها و سوءاستفاده هایی که از این مساله شده و همه روابط مخفی را به گردن این آیات و خدا نمی انداختم می فهمیدم که بخشی از آن به خاطر هوس رانی مرد هست و بخش هم بخاطر خودخواهی و حسادت من که زن هستم! برای تعجیل در ظهور امام زمان صلوات
س پنجشنبه 10 مهر 1393 ساعت 02 و 01 دقیقه و 02 ثانیه
ادامه:
پس بهتره که خانمهای طلاب در این امر پیش قدم شن تا الگویی باشند برای دیگر زنان و قدم خیلی خیلی مهمی رو بردارم برای کاهش فساد در جامعه... امیدوارم این چنین زنانی همنشین زنان اهل بیت ع شوند، بخصوص‌ اون خواهری که لااقل اونقدر جسارت داشت که اون متن اعتراف رو نوشته بود... درود بر زنان مومن اهل عمل به قرآن... درود
س پنجشنبه 10 مهر 1393 ساعت 01 و 55 دقیقه و 30 ثانیه
ادامه:
من بیفتی اونوقت می‌فهمیم بی سرپرست ماندن یعنی چه؟؟؟!!! چون روزگاری نه چندان دور من هم مثل تو بودم یا حتی باشکوه و عظمتی بالاتر از تو و دقیقا این بود طرز فکر من و افکار و نگرشم به موضوع چند همسری!!! ولی خدا چنان پرم را شکست که تمام افکارم عوض شد و مجبور شدم واقعیت این حکم را بپذیرم و بدان تن دهم!! بدان که خداست که زندگی و همسر وخوشبختی میدهد و یک شبه هم میتواند آنرا از تو بگیرد، پس خیلی به موقعیت و جایگاهت نناز و به ثباتش مطمئن نباش و به دیگران توهین نکن و زبان به کام بگیر تا خدا نخواهد واقعیتش را به تو بچشاند چنان که به من چشاند... پس بهتر است خانمهای غیرممکن
س پنجشنبه 10 مهر 1393 ساعت 01 و 45 دقیقه و 24 ثانیه
با سلام. اتفاقا برای من هم همیشه سوال هست که چرا خانمهای طلبه که سالهاست تو حوزه دروس قرآنی میخونندو انصافا برخی در اخلاق و تربیت فرزند سرآمد دیگر زنان جامعه هستند، خودشون تن به این حکم قرآنی نمیدن؟ مگر نه اینه که قرآن رو باید با تمام اجزاش پذیرفت؟؟؟ پس چرا این حکم الهی در چنین جامعه اسلامی خوب برای مردم توجیه نشده؟؟؟؟ چرا بهش عمل نمیشه؟؟؟ تا جلوی هزاران فساد و خیانت گرفته بشه؟؟؟ بخدا قسم هر حکم خدا که خالق ماست از روی مصلحت هست، من در وبلاگی میخوندم که زن دومی در جواب توهین های یک زن متاهل گفت امیدوارم روزی بیوه شوی تا به روز بدبختی ها و تنهاییهای
لیلا چهارشنبه 9 مهر 1393 ساعت 11 و 27 دقیقه و 51 ثانیه
سلام
دختر خانم ایرانی
کار خوبان را قیاس از خود مگیر گر چه باشد در نوشتن شیر شیر
دختر ایرانی یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 23 و 54 دقیقه و 56 ثانیه
لیلای عزیز
جدیدا بحث هایی پیش آمد بالاخص در قسمت حرف حساب و در قسمت نظرات،مطلبی که از طرف خانم مهدیان نوشته شده بود که موافق ازدواج همسرم هستم و قسمت های مختلف دیگر ،صحبت های مرا بخوان بعد،پاسخ تمام نوشته های مرا بده
دختر ایرانی پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 15 و 53 دقیقه و 48 ثانیه
آقای خراسانی من نگفتم جایز نیست،حکم شرعی هم ندادم
چهارشنبه 26 شهریور 1393 ساعت 16 و 31 دقیقه و 34 ثانیه
لیلا جان به هر حال در همین سایت هم جایی از جمعیت دختر و پسر صحبت کرده،و گفته که پسران زیر 25 شمارش نمی شوند،خوب معلومه این طوری کم میاد
دختر ایرانی چهارشنبه 26 شهریور 1393 ساعت 16 و 08 دقیقه و 46 ثانیه
لیلا جان
من کسی را منع نمی کنم ،اما اینکه زن مجرد زیاد است چون مردان دنبال زنان جوان و زیبا هستند،و تشویق به چند همسری مشکل را حل نمی کند،هیچ مردی دنبال زنی که هم سن خودشان است و یتیم دارد نمی روند،پس نام کار خیر را بر روی هوس نگذارند.
تا مردان زنان زیبا بخواهند دنبال غیر زیبا نمی روند.و هیچ خرجی هم برای زنان نیازمند نمی کنند.
شما قبول ندارید اگر هر کس به دنبال هم سن خود رفته بود این همه مجرد نبودند؟؟؟؟
مرد میانسال بعد از سروسامان گرفتن زندگی فرزندانش با زن جوانی ازدواج کردنه با زن نا زیبا و نیازمند به کمک،گمان نکنید که اگر همه به چند همسری راضی شوند مشکل حل می شود.
پس باز هم زنانی که کمک می خواهند بی یار و یاور می مانند،من یک زن هستم نمی توانم هوو را تحمل کنم،اگر در آینده همسر من مجدد ازدواج کند،من آزاری به زن تازه نمی زنم ،اما نمیتوانم دیگر با آن مرد زندگی کنم،شوهر را هم با تمام احترام تقدیم هوو می کنم
لیلا چهارشنبه 26 شهریور 1393 ساعت 11 و 48 دقیقه و 21 ثانیه
دختر ایرانی سلام عزیزم

لطفا آپدیت باشید آمار واقعی تجرد های ناخواسته رواز روانپزشک معروف ایران خودم شنیدم
البته ایشون موافق دوهمسری نبودند

من خودم دارم مقاله ای مینویسم تحت عنوان تجرد های ناخواسته در ایران

یکی دوروزه این سایتو دیدم

امیدوارم با احساس کامنت نذاری و با منطق و درایت نظر بدید

گاهی ما آدمها مجبوریم بین بدو بدتر بد و انتخاب کنیم

هر انسانی مسوول زندگی خودش است اگر تو ماست دوست نداری

منع کردن دیگران منطقی نیست
دختر ایرانی چهارشنبه 26 شهریور 1393 ساعت 11 و 38 دقیقه و 51 ثانیه
ما ضعیف نیستیم ،زن ایرانی حتی اگر شوهرش زمین گیر شود از او پرستاری می کند ،انا مردها سریع به دنبال زن دیگر می روند،لطفا به خانم ها توهین نکنید،نگران هم نباشید این همه که می گویند مردان کمتر از خانم ها هستند اشتباه است،به سایت ثبت احوال مراجعه کنید می بینید که همیشه تولد مردان بیشتر از زنان است ،عده ای زنی که بیشتر هستند سن بالای 60 سال هستند،کاری کنید مردان مجرد زن بگیرند مشکل حل می شود ،زمان جنگ نیست که مردان بروند و زنان بمانند،نگران نباش اینها بیخود شلوغش کردند،الان زن متاهل هم امکان دارد فاسد شود،کسانی هم که بیوه و یا مطلقه هستند با بیوه و مطلقه ازدواج کنند،مشکل حل می شود،من خودم دختر مجردی هستم و دختران مجرد زیادی را در اطراف خود دیدم ،زن ها خواستگاران خود را رد می کنند چون آنها را لایق نمی دانند،مردان هم به همین راحتی نمی توانند ازدواج کنند،واقعا فساد از طرف زنان مجرد است؟؟؟؟؟؟؟؟کمی فکر کنید و پاسخ دهید!لطفا
منتظر پاسخ نویسندگان سایت هم هستم
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
در تحلیلهای جامعه شناسی یکی از ایتمهای توصیف و تحلیل موضوع چند همسری و ضرورت ان در جامعه اسلامی، استفاده از مقایسه ای امار مرگ و میر است که نتیجه قطعی را نشان نمی دهد و باید سراغ ایتمهای دیگری باشیم. مثلا محدوده سن ازدواج دختران و پسران در یک جامعه چگونه است؟ دختران در چه سنی و پسران در چه سنی ازدواج می کنند؟ در هنگام ازدواج پسران با چه گروه سنی از دختران ازدواج می کنند؟ امار مرگ و میر در سنین ازدواج در دختران و پسران به چه میزان است؟ این یک طرف مقایسه و تحلیل است.
طرف دیگر میزان ازدواج نکرده های دختر و پسر در سنین بالا و تقریباً نا امیدی از ازدواج با کیسهای جوانتر و حتی همسن گزینی انها در دختران چقدر است و در پسران چه اندازه است؟
مسئله بعدی میزان زنان و مردان مطلقه و تمایل انها به ازدواج با همسانان خود چقدر است؟
ضمن اینکه زنان مطلقه و شوهر مرده باید عده نگه دارند ولی مردان فردا روز ان می توانند ازدواج کنند. میزان امیدواری زنان مطلقه و شوهر مرده ای که فرزند هم دارند نسبت به داشتن خواستگار مجرد چقدر است؟ کدام مرد مجرد به خاطر فرزند داشتن یک زن قبول مسئولیت او را می کند. در نهایت چه تعداد سرگردان میمانند؟
ضمن اینکه دختران به خاطر ادامه تحصیل پا به پای مردان جلو میروند وازدواج نمی کنند فکر نمی کنند که مرد در سن ازدواجش همسن گزینی را نمی طلبد و معمولا می خواهد که همسرش از او کوچکتر باشد لذا توازن بهم می خورد و موقعیتهای ازدواج را از دست می دهد و الخ... .

من اماری را اعلام نمی کنم که حیرت اور باشد برای شما اما همین قدر بگویم از جهت امار ضرورت چند همسری در کشور ما ثابت شده است و برای ما مثل روز روشن است که تحلیلهای دوستان با مقایسه دو امار زمان تولد و ... به نتیجه غیر منطقی و غیر متقن دست یافته و می خواهند با زبان امار صورت مسئله را پاک کنند. ضمن اینکه 33% خانواده ها تک فرزند هستند، ظاهرا حدود 18% زنان از اوردن فرزند محروم هستند، زنان کنونی هم تا مرز 3 فرزند و نهایت چهار فرزند متوقف می شوند نسل ما در اینده نزدیک در تهدید سختی قرار گرفته و پدیده ای بنام دایی و عمه و خاله در فرزندان اینده رو به انقراض است.
بنابراین ضرورت اقتضا می کند هیچ زنی مجرد نماند بلکه برای حفظ نسل باید خانواده تشکیل شود تحکیم یابد و به تعالی برسد.
گذشته از همه این مسائل در قرآن توازن زن و مرد را شرط نکرده است و از ابتدای آفرینش در طول تاریخ بشر آمار زنان اماده به ازدواج همواره از آمار مردان اماده به ازدواج بیشتر بوده است زیرا که زنها 6 سال زودتر از مردان مکلف می شوند و برای زندگی مشترک از نظر جسمی و روحی و ... اماده تر می شوند و معمولا به مردان خطاب شده در ایات و روایات که مسئولیت انها را بپذیرند.
اما اسلام کرامت انسانی را حفظ کرده است و در این مقطعی که نیاز به اداره زندگی چند همسری است شرط عدالت را خداوند پایلوت و فونداسیون این خانواده ها بیان کرده است که بنای این خانه باید با پایه های محکم استوار شود و الا متزلزل خواهد شد.
اینکه خدا جایز می داند ولی خلق خدا جایز نمی داند جای سؤال است؟
اگر به خاطر درست عمل نکردن مردان یا زنان است؛ خب باید رفت و دانش و مدیریت چنین زندگیی را اموخت خصوصاً الگوهای رفتاری اینگونه خانواده ها در بین معصومین ع و بزرگان دین وجود دارد.


سحر سه شنبه 25 شهریور 1393 ساعت 19 و 49 دقیقه و 37 ثانیه
یک شخصی همین سوال رو مطرح کرده بود..در وبلاگ دیگه
اگه مردا در یک جا بیشتر باشه چه کار میشه کرد؟
چند تا راه پیشنهاد کرده بودند
اول اینکه مردهای مجرد مهاجرت کنن برن جایی که زن ها بیشتره
دوم یه تعداد زن عقد دایم نشن عقد موقت باشن و بچرخن بین مردها
در یک صفحه نقشه جهان رو نشون میداد و جاهایی که تعداد زن ها بیشتره و جاهایی که مردها بیشتره رو نشون می داد.واقعیت اینه که خیلی جاهای جهان مردها بیشتر هستند
شیرین جان به نکته جالبی اشاره کردی.خیلی از زنها و دختر ها به ظاهر مجردن ولی در واقع صیغه هستند.یا پسرای مجرد یا بیوه و طلاقدگرفته ها و یا متاهلان هوس باز
سحر سه شنبه 25 شهریور 1393 ساعت 19 و 35 دقیقه و 31 ثانیه
شیرین جان خوش اومدی
الان ذبیح خان می یاد این همه حرف مفید رو بی پاسخ می زاره .نخش گیر میکنه به اینکه بهچه دلایلی نمیشه چند شوهری باشه
یک آدم خاصیه.سوالاتی که فرد بهش تاکید داره که جواب نمیده
یه سری من کلی صحبت کردم و سوال هایی رو مطرح کرده بودم.وسط بحث یه ااشاره ریزی به عنوان مثال از کنیز داری زدم
ایشون کلا به هیچ کدوم از سوالام جواب نداد کلی توضیح درباره کنیز و فلسفشو و فلانو بیسارش زد.
گاهی وقتا هم مثل وروجک آقای نجار غیبش میزنه..مثل این چن روز
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
اگه منو ببینید همینور باهام صحبت می کنید؟
البته از شوخی ها و حتی توهینها ناراحت نمیشیم. ودرسته که در فضای مجازی هستیم اما انسان هستیم خوبه که حفظ حرمت کنیم.

البته پاسخ شما داده شده اگه نیاز به توضیح بیشتری هستید هم شماره تماس هست هم ایمیل. لازم نیست وقت همه کاربران صرف مباحث اضافی بشود.
شیرین امیری سه شنبه 25 شهریور 1393 ساعت 16 و 22 دقیقه و 48 ثانیه
ممنون ازخوش امد شما دوست عزیز
متاسفانه این اقایون کلا به سوالاتی که مطرح میشه جواب نمیدن و فقط حرف خودشونو تکرار و تکرار و تکرار می کنن.
خدا عاقبت همه رو بخیر کنه
من که فکرنمیکنم مشکل جامعه با چند همسری شدن حل بشه
به گمونم که بی اخلاقی افسار گسیخته جامعه ما درهمه شئوناتش ممشکل سازه اصلی اوضاع داغون فعلی هست و باید اول یه فکر برای اون کرد
درضمن عده زیادی ازون دخترایی که مجرد طبقه بندی میشن خودشون صیغه مردای متاهل یا مجردی هستن و درواقع اصلا مجرد حساب نمی شن.
ولی متاسفانه موقع محاسبه مجرد نام دارند.
درضمن یکی بود نوشته بود شما هرشب سرت روبازوی همسرته به دخترایی فکرکن که بازوی همسری برا خوابشون نیست و تنها میخوابن!
داشتم فکرمیکردم مثلا من راضی شدم و مشکلی ندارم شوهرم دوتا زن بگیره
اما آیا میتونه همزمان دوجا و توی دو تخت خواب بخوابه که هیچ کدوممون تنها نباشیم
شاید دقیقا همیشه همون شبی که نوبتمون نیست خیلی خیلی دلمون شوهر بخواد!
شایدم باید وقتی دوزنه بود شوهرمون باید یه تختخواب سه نفره بگیریم سه تایی باهم روش بخوابیم که هیچ کس تنها نباشه!
یکی نیست بگه بابا اول برادریتو ثابت کن بعد ادعای ارث و میراث کن !
اخه اول ثابت کن حق با توئه بعد منو متهم به حسادت ونپذیرفتن حکم خدا کن!
متنفرم از خدایی که این اقایون تعریف میکنن
خدای من با خدای اینا خیلی فرق داره
وواسه هیچ کسی زندگی دوساعته موقتی مخفیانه تو یه هفته یا یه ماه تجویز نمیکنه .
کشور شیعه ما جزو فاسد ترین کشورها بین همه کشورهای اسلامی و غیراسلامی و سکولاره ازلحاظ فساد اقتصادی و اخلاقی و دزدی و ...
من مطمئن منیستم واقعا زن بیشتر ازمرده چون میبینم که نیست
و اگر روزی به این نتیجه رسیدم که بله زنها تعداد بیشتری دارن اونوقت برام قابل قبوله که مردها خروس تشریف داشته باشن ولی اونم واسه زنهایی که تحمل این نوع زندگی رو دارن
ولی اونوقت نمیدونم تکلیف نسل اینده و کشورهایی که تعداد پسرانشون خیلی زیاده و دخترا اقلیتن ایا قانون "تعدد شوهرات" هم ایجاد میشه توسط این عزیزان یا ....
شورا سه شنبه 25 شهریور 1393 ساعت 12 و 55 دقیقه و 55 ثانیه
در كشور وهابی ها مغازه ها در وقت اذان ونماز تعطیل میشود بدون بستن درهای ان

اما در كشور شیعی مذهب كفشهایتان را هم باید به مسجد ببرید تا دزدیده نشود حتی خود هیئت امنا ی مسجد كیسه برای كفشها دوخته اند وكمدهای قفل دار

شیوع وفراگیر بودن این خصلتها در همه شئونات زندگی نه حتی در حال عبادت در زندگی چه ناامنی ای ایجاد كرده

كه هیچ كس به هم كیش خود اعتماد ندارد

درها قفل

حریم ها زنجیر پیچ

مردان زنان را در خانه مینشانند تا به انها تجاوز نشود

وزنان مردان را تعقیب میكنند تا آدم ربایی نشود

آیا چندهمسری مخفیانه میتواند راه حل این مشكلات باشد ؟

یا نیاز به برنامه ریزی منطقی است تا درهای خانه باز باشد وزنان در هراس شوهر دزدی نباشند به قول بعضی دوستان اینجا

آیا با ازدواج مردان متاهل ودختران جوان مشكل مردان مجرد وزنان بی سرپرست وبیوه حل میشود ؟

آیا مردان متاهل باكره دوست مخفی كارمیتوانند كلید امنیت جامعه با چندهمسری باشند ؟
شورا سه شنبه 25 شهریور 1393 ساعت 12 و 48 دقیقه و 00 ثانیه
سلام شیرن خانم عزیز

بنده به نوبه خودم والبته به جای اقای خراسانی هم به شما خوش آمد میگویم

معمولا آقای خراسانی چون به خانم های اول اپیدمی دارند فراموش میكنند خوش امد بگویند كه جور ایشان را بنده كشیدم


ممنون به خاطر حضور وصحبت هایتان

بنده زندگی شما را خواندم به شما به خاطر موفقیت ها وعزت نفستان تبریك میگویم

قطعا برای رسیدن به این موفقیتها زحمت فراوان كشیده اید

وبرای حفظ ان در جامعه وشرائط فعلی تلاش بیشتری باید .

حفظ هرچیز قیمتی سخت تر از به دست آوردن آن است زندگی خوب حق كسانی است كه برای آن تلاش كرده اند وزندگی شما قیمت پیدا كرده مراقبت از آن تلاشی مضاعف میخواهد متاسفانهشیرین امیری دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 17 و 15 دقیقه و 26 ثانیه
دوست عزیز لطف می کنید کیس عالی برای یه دختر مجرد سن بالا رو رو برای من نادان توضیح بدهید؟
ایا این کیس عالی شوهرمن می باشد؟
چه ایرادی داره اگر چشم روبرخی ایرداها بزاریم و برخی مزایا رو بیشتر ببینیم ؟
چه ایرادی داره اگر فرصت زندگی به هم بدهیم
جوونی که نتونسته تو شرایط بحران زده ایران شغل دلخواه یه دختر رو بدست بایره چه ایرادی داره اگر با کمک اون دختر و دست به دست اون زندگی سالم تک همسری بسازه؟
درضمن خدمتت باید بگم همون داداش علاف بیکار من یه عالمه خاطرخواه داره اونم صرفا به خاطرهمون خوش تیپی که داره!
کم مزیتی نیست برا دخترای ایرانی ظاهر بین!
شیرین امیری دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 17 و 11 دقیقه و 11 ثانیه
شما هم شخصیت داشته باش
به نظرت دختر مجرد سن بالا باید چیکارکنه ؟ازخیر ازدواج بگذره ؟
یا زن دوم شوهر من بشه؟
اینجا اگر زن دوم بشه بهش توهین نمیشه ؟
شیرین امیری دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 17 و 09 دقیقه و 34 ثانیه
منم همین رو میگم دختر سن بالا هم حاضر نیست ازمعیارهاش کوتاه بیاد و مجرد میمونه
داداش منم چون خوش تیپه حاضر نیست دختری که بر و رو نداره اما معیارهای دیگه داره رو به زنی بگیره گفتم که مادرم سر این حرفم و توهین یکه به شازده پسرش کردم با من قهرکرده.
حالا این بماند تو چه پیشنهادی داری؟واسه حل مشکل مجردها ؟
مثلا همین دختری که همه چی داره اما سنش بالاست و خیلی هم خوش برو رو نیست ؟
باید زن دوم همسر من بشه یا زن اول یه پسر به قول خودت علاف و بیکار و اونو تبدیل به یه مرد خوب کنه؟
همسر من موقع ازدواج ایده ال نبود من طی دوازده سال ازایشون مرد ایده ال خودم رو ساختم البته هنوز اون ایده ال مد نظرم نشده
ایا چون زنی نمیتونه مرد به درد نخوری رو تبدیل به مرد ایده ال کنه باید بیاد شریک مرد ایده ال من بشه؟
کجان اونایی که داد بی شوهری دخترای سن بالا رو میدن ببینید اینم پاسخ این دخترها حاضر نیستن زن هرکسی بشن.
اینقدر که من جرات نمیکنم به خواهر همسرم بگم رو فلان پسر به عنوان کیس ازدواج فکر کن میتونی کم کم ازش مرد ایده ال تو بسازی .
دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 16 و 25 دقیقه و 56 ثانیه
شیرین جون خوب معلومه دادش علاف بیکارتو به خاطر پول دختره میفرست خواستگاریش . یا خواهرشوهرت به خاطر سنش باید بره با پسر بی عرضه علاف بیکار ازدواج کنه خودت چرا اینکار و نکردی دنبال کیس عالی بودی لطف کن شخصیت داشته باش دخترای سن بالا رو خراب نکن مجبور نیست دختر سن بالا بره به پسر بیکار و علاف که ممکنه معتاد هم باشه
دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 14 و 54 دقیقه و 03 ثانیه
شیرین جون راس میگی برو سرنوشت مریم خانم رو تو پست قبلی بخون ببین یک مرد تا چه حد میتونه از یک دختر که تازه میگه همه چی تموم هم بوده سوء استفاده کنه وبهرکشی جنسی کنه حالا که پشیمون شده این مردای دو زنه نمیزارن بره
دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 14 و 33 دقیقه و 33 ثانیه
این جمله که مردان توان اداره چند زن رو دارند دقیقا ازین تفکر منشا گرفته که زن رو باید مرد اداره کنه و خودش به عونان انسان مستقل نمیتونه مطرح باشه و باید حتما توسط اقا بالاسری اداره بشه
درحالی که میبینیم تو زندگی ها این زن هست که همه چی رو اداره میکنه
خیلی ازاقایون اداره کردن رو اصلا نمیدونن چیه و دررابطه با چند زن بودن احساس مدیریت بهشون دست میده وگرنه امار ها و تجربه ها ثابت کرده زنان مدیران خیلی موفق تری هستند
شیرین امیری دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 14 و 29 دقیقه و 45 ثانیه
دوست عزیزمن حرص نمی خورم چون شوهرم من خوشبختانه هیچ اعتقادی به چند همسری نداره
اما مسئله اینه که اخلاق داشتن خوب چیزیه مدعی عزیز اسلام چندهمسری
این جواب بی اخلاقی چیه به من دادین ؟
من میگم اگر موضوع تجرد قطعی دخترای ایرانی مطرح هست باید راهکاری بدین که مشکل اونا حل بشه با این راهکار فقط بی بند وبار یو ازهم گسیختگی بنان خانواده عاید میشه .اینقدر هم به زنان اولی که حاضر نیستن ثمره زندگیشونو دراختیار دومی ها و سومی ها قرار بدن توهین نکنید
چون درنزدیک صدردصد موارد اقایون نمیرن سراغ اون زنان و دخترانی که به سن تجرد قطعی رسیدن.
درسته خیلی خانمهای متاهل روبه تلافی و خیانت اوردن ولی اینم دراره جامعه مونو به قهقرا میبره
من قبول دارم جامعه ما با مشکلات اساسی درموضوع خانواده ها و ثبات اوناو کاهش جمعیت و ... دست و پا میزنه اما واقعا راهکار خاصی تو ذهنم نیست .با چند همسری هم موخالفم چون میدونم که اینم راهکار حل مشکل نیست.
من نظرم اینه که باید مجردها رو به هم رسوند
مثلا من یه خواهرشوهردارم که سنش داره چهل میشه تحصیلکرده و شاغل هست وضع مالی خوبی داره و به دلایلی نتونسته ازدواج کنه و پسری رو میشناسم که سنش ازین کمتره اما تحصیلکرده و شاغل نیست با یه پراید کهنه مسافر کشی میکنه .
و تمایل داره با یه خانم کارمند ازدواج کنه .
من خودم جرات ندارم این پیشنهادو با خانواده همسرم مطرح کنم چون تصور میکنند دارم توهین میکنم .
یا درمورد برادر خودم جوان بسیار خوش تیپ اما بیکار و ... وتو فامیل دختری داریم که سنش کمی زیاده خوشگل نیست ولی خونه و ماشین و شغل داره وقتی به مادرم گفتم کاش رو این مورد برای ازدواج داداش فکر کنی مادر به قهر ازخونه من بلند شد و رفت که چرا به شاهزاده پسرش توهین کردم .
خیلی ازاین موردا هست و اگر راهی باشه که خانمها واقایون مجرد توقعاتشون رو پایین بیارن مشکل تا حد زیادی حل میشه .
بهتر ه تو دنیای مجازی هم قباحت بعضی حرفها رو نشکنیم جناب نتیجه!
نتیجه دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 14 و 15 دقیقه و 32 ثانیه
خوب شیرین جون وهمه خانمهای اولی چرا حرص میخورین و با زنای دوم پاک وبا حیاومردای جوون پسندمومن وباخدا بحث میکنین.مردا دخترای جوونو میبرن شما هم پسرای جوون نصیبتون میشه مگه بده چرا خودتون رو اذیت میکنین مگه دیوانه هستین سر مرد پیر هاف هافو میجنگین وقتی جوونترش میاد سراغتون .تا جوون بودین که شوهر جوون داشتین حالاهم که شوهرتون چیزش چی میگن فیلش یاد دختر جوون کرده بزارین بگیرن پسرا میمونن وشماها خوب از خداشونه زن میگیرن هم ثروتمند چون ارث بابارو گرفته مهریه رو هم گرفته حقوق بر هم هست خودشم کاربلده وقتی میبینه دختری در کار نیست رفتن با مردای هاف هافو میگردن ومیاد سراغ شما با همه چیز آماده وتازه بی بچه دخترا هم عاشق مرده هستن وبچه های تورو به دندون میکشن وجمعشون میکنند دیگه چی میخواین از خدا این قانون به نفع شما بیشتره تا دخترای عاشق تجربه مرد متاهل.
شیرین امیری دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 13 و 40 دقیقه و 55 ثانیه
برطبق امار رسمی فقط در رنج سنی بالای شصت سال زنان تعدادشون بیشتر ازمردان هست ودربقیه رنجها اقایون تعدادشون بیشتره و
علت مجردبودن فلان تعداد دختر دقیقا به علت مجرد بودن همون تعداد پسره!
جای اینکه شما لوطی گری کنی چند تا چند تا زن بگیری ببین راهی هست که هرکسی یه زن داشته باشه تا هیچکی مجرد نباشه ؟
شیرین امیری دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 13 و 38 دقیقه و 05 ثانیه
بابای من یه پسر دایی پولدار داره
خلی هم طرف خوش تیپ هست اینقدر که اگر یه بار ببینیش حتما برمیگردی یه بار دیگه نگاهش کنی.
این اقا یه خانم واقعا خوشگل پانزده ساله گرفته بود خانمه سفید چشم ابی و قد بلند و خیلی لوند بود .یه دختر دوساله داشت و خانمش نوزده ساله شده بود!
دقیقا وقتی زنش نوزده ساله بود رفته بود یه دختر چهارده چشم ابرو سیاه تپلی قد کوتاه گرفته بود و اینا به مناسبتی سه روز مهمان خانه ما بودند زن اول نوزده ساله سه روز تمام کنار مادرم نشست و اشک ریخت که ازوقتی اینو گرفته توروی من و بچه هاش نگاه هم نکرده!سراغم هم نیومده
و این اقا با اون چهارده ساله هه دل میدادن و قلوه میگرفتن .
بعدش هم واسه همسر سومش ازمن خواستگاری کرد که با ناراحتی و دلخوری بابام و قطع رابطه باهاشون مسئله فیصله پیدا کرد.
تازگی ها همین اقا بازم رفته با یه دختر کم سن و سال دیگه ازدواج کرده و دوران اون چشم ابرو سیاهه هم به سر رسیده و کلا با دختر و پسری که داره تنهاست.
زن اول طبقه سوم زن دوم طبقه دوم و این تازه هه طبقه اول میشینه
و حتی هفته ای یه بارم به اون اولی دومی سر نمیزنه که زنده این مرده این؟
یه همه شون هم گفته هرکی نون و ابش نمیرسه و ناراضیه میتونه بره.
یعنی این زن اول و دوم دیگه هیچ نیازی عاطفی جنسی و ... ندارن؟
بازم این شعار عدالت و اینا رو بزارین دم کوزه ابشو بخورین
کدوم مرد امروزی میتونه همزمان به سه زن عشق بده ؟
این اقا که نتونسته
من ندیدم هیچ مردی بتونه همزمان به دوزنش عشق و محبت بده و عدالت اجرا کنه
دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 13 و 25 دقیقه و 44 ثانیه
لطفا این بهانه زنان و دختران مجرد سن بالا که ترس تجرد قطعی اونا مردهای نازنین رو نگران کرده بگذارید درکوزه و ابشو بخورید متاسفانه مطمئن هستیم و میدونیم و دیدیم هرگز اقایون دنبال زنی نمیرن که سن ازدواجش داره میگذره و هیچ خواهانی نداره و داره به تجرد قطعی میرسه
معمولا زن دوم ها و سوم ها و معشوقه هاشون زنان لوند و جذاب و کم سنی هستن که از قضا خواستگاران دیگری هم دارند
خدا خودش شاهده که با رسمی شدن چند همسری و قبول اون توسط من زن اول مشکل اون دسته اززنانی که سن ازدواجشون دیر شده و به تجرد قطعی نزدیک شدن حل نخواهد شد
چون مردهای مومن و مسلمون ایرانی میوه پلاسیده دوست ندارن اصلا علت چند زنه شدنشون هم گاهی همینه که حس میکنن زنشون پلاسیده شده و نیاز به میوه تازه و نوبرونه دارن.
پس بهانه دیگه ای برا چند همسریتون مهیا کنید نه این بهانه نخ نمای کلیشه ای به درد نخور تجرد قطعی یک میلیون دختر!!!!!!
یکشنبه 23 شهریور 1393 ساعت 12 و 10 دقیقه و 00 ثانیه
شما ها که ادعا میکنید. باید بگم شوهران شما هم باید دزد تشریف داشته باشن که با احساسات دختران بازی کنند.
به بی نام یکشنبه 23 شهریور 1393 ساعت 11 و 53 دقیقه و 19 ثانیه
آنچه فضای کنونی جامعه نشان می دهدوهموارمی کند این است که بهترین گزینه زندگی های دوم غیرعلنی است تاازشر مردمان فضول وحسود درامان ماند وزن اول وفرزندان هم ازلحاظ روحی آسیب نبیند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا